Zapojení tb 6560

Odpovědět
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

4. 2. 2014, 7:40

Na netu sem našel toto zapojení co na to řikáte
http://mcu.cz/comment.php?comment.news.3254" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 2. 2014, 10:33

Takto velká a složitá deska už by mohla mít i sleep a optrony na vstupech, silový spoje mi přijdou zbytečně dlouhý (btw. deska je promakanější než /ne zcela sedící/ schema, minimálně filtrační kondíky..).

Taky je na zvážení, jestli řešit 5V v každym driveru (málokdo staví jednoosou mašinu) separátně, ale má to i svý výhody.

Docela mě zaujaly ty transily (za "tonsily" se omlouvám :oops:) na výstupech, to může bejt docela užitečnej (a přitom jedoduchej a levnej) add-on, pokud je to dost rychlý (neznal jsem)..?

Jinak, vidim správně, že tam nejsou ke stažení žádný podklady pro stavbu (alespoň pro výrobu plošňáku)?

T.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 5. 2. 2014, 12:50, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2014, 12:24

Doporučuji si přečíst diskusní příspěvek - pospa 28.01.2014 19:14 - kde autor popisuje všechny nedostatky a změny, včetně optického oddělení vstupů. Proto asi taky neposkytuje žádné podklady pro výrobu.
Ale - a to je opravdu závažné - je napájecí napětí 35 V. S TB6560 pracuju poměrně hodně a dost jsem s nimi taky experimentoval, takže zcela jistě vím, že i krátkodobé zvýšení napájecího napětí nad 28V při běhu motorů má za následek okamžitou nebo brzkou smrt obvodu.
BTW, ta obdivovaná součástka se jmenuje transil a rychlý je opravdu dost.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

5. 2. 2014, 12:30

hobbyrobot píše:S TB6560 pracuju poměrně hodně a dost jsem s nimi taky experimentoval, takže zcela jistě vím, že i krátkodobé zvýšení napájecího napětí nad 28V při běhu motorů má za následek okamžitou nebo brzkou smrt obvodu.
pssst, at se to ty moje toshiby nedozvedi, jedou zhruba na 30V :)
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

5. 2. 2014, 1:19

Příčinu hoření obvodů při napájecím napětí kolem 30V bych viděl v tom, že nemáte v meziobvodu přepěťovou ochranu. Když motor brzí, tak se chová jako generátor a cpe vám proud zpět do kondenzátoru, napětí roste a je dost možné, že krátkodobě vyleze přes kritickou mez. Kdysi jsem taky navrhl desku s těmito obvody, provozuji jich několik na 33V při 3.5A, zkrátka z nich ždímu co se dá :D A zatím mi neodešel ani jeden obvod. Tady je možné stáhnout můj návrh, pokud hledáte inspiraci. Přikládám ještě schéma v .png pokud nemáte Eagle. Pokud máte oddělovací desku, které skutečně galvanicky odděluje, tak můžete drivery připojit rovnou k ní, pokud ne, musíte na drivery dodělat galvanické oddělení, tím z toho uděláte "plnohodnotný hobby driver" :) Uváděné schéma se mi moc nelíbí, je tam spousta zbytečných věcí, které nemají vliv na funkci desky.
Přílohy
schema.png
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

5. 2. 2014, 1:24

GMAN: kde uz jsem to videl? :D
ano, tento navrh pouzivam a jsem velmi spokojen.....
moduly.jpg
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 2. 2014, 1:33

GMAN píše:Příčinu hoření obvodů při napájecím napětí kolem 30V bych viděl v tom, že nemáte v meziobvodu přepěťovou ochranu.
Nestačil by na to zrovínka ten transil (vhodných parametrů samozřejmě)?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 2. 2014, 1:41

A když už jsou tu takový esa - hodnota filtračního elytu - v podstatě každej tam napere něco jako 1000-2200uF a a si je to OK, ale v datasheetu k tomu neni nic (?) a v ukázkovym zapojení je 47uF.. já si teď pracuju na svý variantě, dal jsem tam 100uF (LowERS), přijde mi to spokojený (1.85A/fázi).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

5. 2. 2014, 2:11

oscar píše:GMAN: kde uz jsem to videl? :D
ano, tento navrh pouzivam a jsem velmi spokojen.....
moduly.jpg
Chválím použití konektorů, tyhle nástrčné opravdu stojí za to. A samozřejmě jsem rád, že drivery slouží :)
Thomeeque píše:Nestačil by na to zrovínka ten transil (vhodných parametrů samozřejmě)?
Transil by fungoval taky, v podstatě je přímo určený pro takovéhle úkoly :) Takže buď jak to maji oni - ke každé cívce jeden, a nebo dát jeden paralelně ke kondenzátoru do meziobvodu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“