Řízení krokového motoru bez PC

Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 7. 2015, 9:25

vencavagon píše:
Mex píše:
vencavagon píše:Já jsem se chtěl nejprve úplně vyhnout PC, protože jej na danou aplikaci vůbec nepotřebuji.
Proto jsem hledal hotovou věc, co bych použil - koupit, zamontovat do škatule, propojit dráty a hle.... ono to funguje.
Tak pusť chlup a on ti to někdo zrealizuje tak jak chceš, tj. autonomně pracující škatulka.
Jen musíš trochu líp nadefinovat zadání.
Tak dalece zas nemusím zacházet, aby to páchal někdo jiný zase nechci....
Nejprve hledám, zda lze použít něco hotového pro daný účel, teprve při neúspěchu bastlit, bastlit, a zase bastlit.....
Aha. Takže koupit hotové, i když to skoro určitě nebude přesně to co potřebuješ.
Ale nechat to zrealizovat ne, i když to ve finále může být levnější než za co bys to koupil hotové, kdy to bude dělané přesně podle tvých požadavků a kdy s tím můžeš získat mnohem lepší dokumentaci a tedy i rozšiřielnost a opravitelnost než u hotového výrobku.
No tak hodně štěstí.
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

14. 7. 2015, 9:27

Velmi pěkné, opravdu - Moc Děkuji.....
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

14. 7. 2015, 9:53

Aha. Takže koupit hotové, i když to skoro určitě nebude přesně to co potřebuješ.
Ale nechat to zrealizovat ne, i když to ve finále může být levnější než za co bys to koupil hotové, kdy to bude dělané přesně podle tvých požadavků a kdy s tím můžeš získat mnohem lepší dokumentaci a tedy i rozšiřielnost a opravitelnost než u hotového výrobku.
No tak hodně štěstí.Mex


Ale tak se nezlob.......
Vždyť to děláme pro naše potěšení (předpokládám)....
Ono to třeba může vyjít levněji externě zrealizované, to nepopírám, ale to už není HOBBY.
Pod pojmem hobby rozumím volný čas, samobastl - buď z komponent, nebo komplet, hokus - pokus, patláma, patláma, paprťála, žbrluch !!!! Jé ono to funguje, nebo také ne......
Pokud by mnělo jít o profesionální aplikaci, zcela určitě to nebudu řešit já.
Teď mi jde pouze o toto - zjistit a prakticky ověřit, zda je uvedená věc a do jaké míry (jako výsledek celé záležitosti - ne pouze uvedený pohon KM) kulturně řešitelná doma v polních podmínkách.
Tenhle pohon KM v této věci zastupuje relativně okrajovou záležitost, ale když bez něj to prostě nefunguje.
Pokud vyhodím nějakou tu stovku s tím, že se to nepovedlo, no tak to je hold to hobby. To už je v ceně pokusu.
No a pokud to bude fungovat obstojně, nebudu váhat zainvestovat profesionální zpracování za účelem vylepšení.
Naposledy upravil(a) vencavagon dne 14. 7. 2015, 9:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2015, 9:59

Nevím co od toho všeho očekáváš, jen přidám pro inspiraci video z vývoje té rotační osy:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... pCQj6BC_hk
Jsou tam vidět ty uvedené drivery, jak se dá naprogramovat otáčení motoů...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“