Plastove krabicky

Odpovědět
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

27. 9. 2014, 11:42

Aky material je vhodny na plastove krabicky? rozmyslam ze by som frezoval V drazku do 80%-90% hlbky materialu, potom to poohybal a niecim zlepil.
Material by mohol byt cierny, dobre obrobitelny a hlavne nech sa da dobre lepit. Hrubka tak 3-4 mm.

Ma s tym niekto skusenosti?
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 9. 2014, 3:19

Já krabičky dělávám. Dělám je z polystyrénu, výborně se lepí toluenem, případně i sekunďákem (ale ty dělají většinou bílé fleky, toluen je určitě lepší).
Já je teda neohýbám, ale stěny frézuju na míru a lepím. Pro 1-3 kusy v ruce, pro víc kusů si na to ještě vyfrézuju přípravek.
Ale po slepení je brousím a stříkám.
Pokud to chceš jenom naohýbat a nechat bez povrchovky, tak to podle mě nebude nic moc. Na tom ohybu ti to asi dost změní barvu, navíc krabička s ostrými rohy nebude (podle mě) moc pěkná.
Jinak pokud to jde, tak není špatné zkusit sehnat nějakou univerzální krabičku, sortiment je celkem slušný. Do ní pak jen vyfrézovat díry a případně vyfrézovat a vlepit dovnitř nějakou potřebnou "infrastrukturu" (různé držáky atd.).
Případně zkusit udělat ohýbačku na plast (rozžhavený drát v definované vzdálenosti od plastu, bočnice vedou teplo jen do požadovaného místa ohybu). Pak by ten ohyb asi nezměnil barvu a byl by plynulý. Ale dělat tak složitější útvar si moc nedovedu představit.
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“