Barva na ty naše mašiny

Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2013, 9:44

ještě fotky :) na obou vlevo ral 6021 a vpravo hrášková čsn 5080
P1080848.JPG
P1080850.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2013, 7:04

Zadařilo se ti :)

Ja teď otestoval šedivou od rust oleum alkyton , zatím to je k benzínu,petráku a oilu netečný. A zkoušel jsem do ní bušit kladivem ,nepraskne a nepraskne a ani nemá tendenci se odfouknout od podkladu. Bohužel nabídka odstínů je mizivá .
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 1. 2013, 9:27

ten alkyton se zrovna v takovýhle podobně zelený dělá, já porovnával svoji barvu na frézce s plechovkou a na víčku to vypadalo stejně, ale ve skutečnosti je to světlejší, nicméně co už stroj má pracovat a jestli je zelenej nebo zelenější je v podstatě jedno..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2013, 1:50

RaS píše:ten alkyton se zrovna v takovýhle podobně zelený dělá, já porovnával svoji barvu na frézce s plechovkou a na víčku to vypadalo stejně, ale ve skutečnosti je to světlejší, nicméně co už stroj má pracovat a jestli je zelenej nebo zelenější je v podstatě jedno..

Jasně :D , to je jen moje mánie než tnějaký ten stroj začnu rozebírat na prvočinitele a brousit a kytovat aby to bylo perfektně hladké, pěkná barva, odstín atd., postupně když něco sháním a zjišťuju že mě v tom nikdo nepomůže a všichni na to hážou bobek, slevím a vezmu co je :)

Ten alkyton, jsem nezkoušel, věřím, že to bude asi i kvalitní, ale já radši tu dvousložkovou polyuretanku, nějak mě přirostla k srdci :wink:
Jinak pod ten polyuretan většinou špíchám ještě plnič se základem ideálně v tom odstínu jaká je barva, krásně to ukáže, kde je sem tam chybka a dá se to doladit před finálním broušením :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2013, 7:16

jj dvousložka je jinej level. je dobře že krásné věci děláš ještě krásnější :D
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

5. 4. 2015, 11:14

Když už jsme u těch barev a obráběcích veteránů netuší někdo co za barvy se používalo dříve (nemyslím syntetiku)??Mám doma starou sloupovku a hopsalku(puvodně taková ta černá lehce rozpraskaná benzín ji rozpouští) typuji na nejakou olejovou nebo fermežovou.

Sloupovku jsem odrbal umyl stříknul šedým dvousložkovým základem a na to dvousložkovou hráškovou(používáme ji často v práci) výsledek je vcelku pěkný;) .
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

5. 4. 2015, 12:15

Proč se vlastně ty stroje dělají zelené?
Používá někdo jinou barvu, jakou a proč?

Já používám světle béžovou: Obrázek
Důvod: mám minidílnu a světlá barva mi pomáhá trošku ten prostor "provzdušnit".
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 4. 2015, 12:49

Jo,jo, souhlas. Snazim se aby tmely, spryc, plnic, redidla a barva nepresahly cenove cenu renovovaneho vraku. Michani polyuretanu mi prislo zbytecne drahe, navic s viceslozkou je panika prace.
Zkusil jsem tez Alkyton v hraskove z Hornbachu. Barva sedi i drzi docela dobre. Protoze to nemam pro muzejni ucely, jako mistr Tumlajs jsem spokojeny.
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

5. 4. 2015, 1:03

NextClick píše:Proč se vlastně ty stroje dělají zelené?
Používá někdo jinou barvu, jakou a proč?

Já používám světle béžovou: Obrázek
Důvod: mám minidílnu a světlá barva mi pomáhá trošku ten prostor "provzdušnit".

Tuhle nebo podobnou béžovou používali němci na některé stroje .Jinak jsem kdesi četl že zelená je snad nejlepší na oči ale po nejakém podrobnějším vysvětlení jsem nepídil.


http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/te ... na-cloveka" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2015, 2:24

nekde jsem zaslech, ze drive kvuli tonovani zelene se pridaly oxidy olova a proto zeleny fafority mene korodovali :)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 4. 2015, 2:50

elbarto píše:Jo,jo, souhlas. Snazim se aby tmely, spryc, plnic, redidla a barva nepresahly cenove cenu renovovaneho vraku. Michani polyuretanu mi prislo zbytecne drahe, navic s viceslozkou je panika prace.
Zkusil jsem tez Alkyton v hraskove z Hornbachu. Barva sedi i drzi docela dobre. Protoze to nemam pro muzejni ucely, jako mistr Tumlajs jsem spokojeny.
ono jde o to co kupuješ ten Alkyton z Hornbachu bude stát podobné peníze co česká PUR barva HODOPUR http://www.e-barvy.eu/polyuretanove-2k-pur-barvy/" onclick="window.open(this.href);return false; .. a kvalita je někde jinde.. samozřejmě můžeš koupit PUR třeba od Duffy atd která je cenově díky nenažranosti překupníku jinde..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 4. 2015, 3:25

Asi jsem to blbe napsal. PUR jsem schopen sehnat za dobrou cenu, ale michani na odstin uz je potom drahe a vysledek nekdy nejisty. Treba v barvach v Radlicich micha baba co ma jedno oko sklenene a druhym dost silha. Naposledy michala fasadni barvu co casem presla do ruzova. Byl to velky pruser. Dodnes se mi komosi smejou. ted uz pouze Baumit nebo Weber.
Chtel jsem idealne hotovy odstin bez michani. Ten si muzu na opravu ci doplnky kdykoliv koupit pultove.
Zajimavy je i dalsi zazitek. Potreboval jsem jiny odstin Izobanu. Zadne offiko michaci receptury pro Izoban nejsou, tak jsem ukecal babovku z barev at to michne na moje riziko, dle jine receptury pro dany odstin. Nenechal jsem se presvedcit, ze to nedopadne dobre. Po namichani tmave sedy odstin pecka, vecer jeste odstin pecka. Rano otevru plechovku a barva svetle zelena. Pokud nekdo odstin uzivi venuji zadara. S tematem to primo nesouvisi jen se tomu rad zasmeju :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2015, 4:01

elbarto píše:...........michani na odstin uz je potom drahe a vysledek nekdy nejisty.
Asi jak kde :) já jezdím přímo do toho HODOPURU jak dával odkaz Ras viz. výše, používám jen jejich barvy, mám to k nim na firmu 10km, zavolám tam telefonem jaký chci ral, paní mě to nachystá než dojedu, tu mašinu má přímo v prodejně a cena je stejná jak v odkazech (rozdíl dle odstínů). Bral jsem už asi 6 ralek, nejdražší byla tuším červená řada
elbarto píše:......... Protoze to nemam pro muzejni ucely, jako mistr Tumlajs jsem spokojeny.
Já na tom ale normálně denně dělám :) Ta investice do barvy obzvlášť když to nastříkáš pak není zas tak hrozná, verze se štětkou a válečkem je víc žravá to je jasné a taky hodně pracná a časově náročná. Já jsem postupem času do toho něco nainvestoval do kvalitní pistole, kompíku, meziprvků, a hlavně po tom co jsem se jednou málem udusil i do profi respirátoru :D Pravidelným tréninkem, trpělivostí u nástřiku a správnou technikou se pak dají vyčarovat profi povrchy, ovšem za předpokladu bezvadného podkladu :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 4. 2015, 4:11

U obráběcích strojů se vůbec nepoužívá technologie jako v automobilovém průmyslu, tj. běžná barva a přes to pak dvousložkový bezbarvý lak?
Výhodou by mohlo být, že ta spodní barva, která určuje výslednou barvy výrobku, stačí obyčejná jednosložková. V autařině se dneska dokonce myslím většinou používají vodou ředitelné barvy. A ten vrchní lak, který pak zajistí odolnost, už by byl pořád stejný, takže univerzální.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

8. 8. 2020, 7:04

Nemá někdo zkušenost s kombinací zinkový základ a na to dvojsložkový polyuretan? Je to do venkovního prostředí.
MAS FU2A, TOS SM16A
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“