pěkný návod pro soustružnický dorost

Odpovědět
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

29. 9. 2014, 12:47

u syna nevím, ale u vnuka (a třeba i u vnučky) by jste tu trpělivost už mít mohli :-)

http://www.youtube.com/watch?v=vBcS3iSkhc0
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2014, 1:53

To vreteno z bicyklového kolesa nemá chybu :D :D :D
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

29. 9. 2014, 8:46

Proč u nás taky nedávají takový pořady pro děti? :(
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 9:20

Fifík píše:Proč u nás taky nedávají takový pořady pro děti? :(
Pretoze by to IMHO nikto nepozeral... A sledovanost je dnes najpodstatnejsia :(

Chcel som tento skolsky rok na ZS technicky kruzok + LEGODACTA, neprihlasil sa ANI JEDEN ziak zo 600...
Manzelka ma pocitacovy kruzok, ma tam 70 deti. A na golf ich je 100...

Holt, dnes je taka doba. Dcera ma 18, a ked k nam pridu jej spoluziaci, ani jeden nema zaujem o techniku. Zistujem to, pretoze ked uz nebudem moct, rad by som moje vybavenie, ale hlavne vedomosti niekomu posunul... A zistujem, ze neni komu :(

Cudny svet...
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 9:28

WatchManiac píše:
Fifík píše:Proč u nás taky nedávají takový pořady pro děti? :(
Pretoze by to IMHO nikto nepozeral... A sledovanost je dnes najpodstatnejsia :(

Chcel som tento skolsky rok na ZS technicky kruzok + LEGODACTA, neprihlasil sa ANI JEDEN ziak zo 600...
Manzelka ma pocitacovy kruzok, ma tam 70 deti. A na golf ich je 100...

Holt, dnes je taka doba. Dcera ma 18, a ked k nam pridu jej spoluziaci, ani jeden nema zaujem o techniku. Zistujem to, pretoze ked uz nebudem moct, rad by som moje vybavenie, ale hlavne vedomosti niekomu posunul... A zistujem, ze neni komu :(

Cudny svet...
neboj...ještě spadnem do většího konzumního srabu že se to po něm obrátí ...čísla nejdou ohýbat.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 12:22

WatchManiac píše: ...
Chcel som tento skolsky rok na ZS technicky kruzok + LEGODACTA, neprihlasil sa ANI JEDEN ziak zo 600...
Manzelka ma pocitacovy kruzok, ma tam 70 deti. A na golf ich je 100...
...
A já mám zase opačný problém. Na kroužek mi jich chodí tolik, že jsem to loni musel rozdělit na polovinu a museli chodit ob týden. Ty dílny některým dětem strašně chybí. Koho by taky uspokojovalo vaření a práce na pozemku :D
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 1:48

mě dílny na ZŠ nebetyčně srali .... nic mi nedali nového,ba naopak jsem tam nic nesměl co jsem uměl . Strašně jsem se těšil. Pamatuji si to dodnes...na hoblicích jsme se nessměli dotýkat svěráku... dostali jsme kolovat kladívko kombinačky a šroubovák,ty jsme si obmalovali napsali k tomu do sešitu název a bylo po první dvojhodině . Na druhé nám bylo vysvětlováno jak s pilou na dřevo a železo (dostal jsem poznámku za to že jsem se učitelovi vysmál ,že na pilce na železo má list zuby obráceně a předvádí nám jak se řeže). Nafasovali jsme prkno hřebíky pily kladívko a papír. Namalovali si plán ptačí budky. Příští dvojhodinu jsem budku stvořil a sčepoval (hřebíky jsme měli fasovat na další dvouhodině hodině). Dostal jsem za 4 a kárnou přednášku ,že tu budku jsme měli dělat celej půlrok.(zajímavé že budku poslali na nějakou soutěž). Po dlouhé nudě jsme druhý půlrok vyráběli krabičku s plechu. Seč to byl volitelný předmět ,ještě se spolužákem který je dnes renomovaný kuchař jsme se napsali na vaření,bylo nám to zamítnuto.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 2:31

WatchManiac píše:
Fifík píše:Proč u nás taky nedávají takový pořady pro děti? :(
Pretoze by to IMHO nikto nepozeral... A sledovanost je dnes najpodstatnejsia :(

Chcel som tento skolsky rok na ZS technicky kruzok + LEGODACTA, neprihlasil sa ANI JEDEN ziak zo 600...
Manzelka ma pocitacovy kruzok, ma tam 70 deti. A na golf ich je 100...

Holt, dnes je taka doba. Dcera ma 18, a ked k nam pridu jej spoluziaci, ani jeden nema zaujem o techniku. Zistujem to, pretoze ked uz nebudem moct, rad by som moje vybavenie, ale hlavne vedomosti niekomu posunul... A zistujem, ze neni komu :(

Cudny svet...
a neni to jen zajem o techniku, oni serou i na kulturu, i kdyz jako stari fotri udelame koncert a dokonce zadarmo, tak jsou lini zvednout rit
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 2:32

Moje skalára lupínkovou pilkou z plexiskla taky asi na třetí hodině svítila, stojíc na krabičce od mýdla s baterii a žárovkou, skoro jako ty tabulky na diody tady, jen to byl rok 1978-80,
ale já byl bez otce jen s matkou, takže mladý kutil, ostatní furt ještě pílili, ááále ...........jen my tady haníme ty mladý, jenže já si tudle koupil pár knih pro učiliště, pro osvěžení paměti, a světe div se, obrázek třípaknovky universály a v popisu pod ním čtyřčelisťové universální sklíčidlo a) ve složeném stavu b) rozloženém stavu. No pak se jim div, frézka nebo fréza....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

6. 10. 2014, 9:08

Ze školních dílen si pamatuji jak učitelka usilovně přemýšlela jak vhodně nazvat kombinačky a nakonec nám nadiktovala "kleště pro kombinované použití", to už mi přišlo v 5. třídě tak blbý, že si to pamatuju dodnes. Jinak koukám, že vám tu kazím partu, protože já jsem zvláště manuálně zručný nebyl a zůstalo mi to.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 10:56

Když jsme u vzpomínání :) tak já ještě s jedním klukem na praxi v učení, kde se furt dokola zapojovali stykače s tlačítky 0/1 na panel, řekl mistrovi že nás to nebaví ať nám dá něco co má největšího. Dostali jsme revrzační kombinaci hvězda trojůhelník no a druhý den jsme už na panely nešáhli. Do konce roku jsme v klidu spravovali vrtačky, žehličky a fény a měli se móóóóc dobře.
Byl to dobrý mistr.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
Pawelson
Příspěvky: 276
Registrován: 29. 4. 2009, 9:10
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2014, 10:58

PAKO.ll píše:mě dílny na ZŠ nebetyčně srali .... nic mi nedali nového,ba naopak jsem tam nic nesměl co jsem uměl . Strašně jsem se těšil. Pamatuji si to dodnes...na hoblicích jsme se nessměli dotýkat svěráku... dostali jsme kolovat kladívko kombinačky a šroubovák,ty jsme si obmalovali napsali k tomu do sešitu název a bylo po první dvojhodině . Na druhé nám bylo vysvětlováno jak s pilou na dřevo a železo (dostal jsem poznámku za to že jsem se učitelovi vysmál ,že na pilce na železo má list zuby obráceně a předvádí nám jak se řeže). Nafasovali jsme prkno hřebíky pily kladívko a papír. Namalovali si plán ptačí budky. Příští dvojhodinu jsem budku stvořil a sčepoval (hřebíky jsme měli fasovat na další dvouhodině hodině). Dostal jsem za 4 a kárnou přednášku ,že tu budku jsme měli dělat celej půlrok.(zajímavé že budku poslali na nějakou soutěž). Po dlouhé nudě jsme druhý půlrok vyráběli krabičku s plechu. Seč to byl volitelný předmět ,ještě se spolužákem který je dnes renomovaný kuchař jsme se napsali na vaření,bylo nám to zamítnuto.
ted si predstav ze tu zeleznou krabicku delas celej rok v prvaku na stredni skole! proste skola nic nenaucila, doma sem se toho naucil vic a pak akorat pomahal spoluzakum...
naucil sem se byt oslem. bylo nas 30. 5 neco umelo,5 se to chtelo naucit. a 20 se uz videlo v hospodě.
a kdyz bylo potreba neco dobry dodelat,slo se zametat! kurva jak tohle nasralo!

ve skolnich dilnach ZŠ byl plakát s plankem jak si udelat ze dreva dodavku. kurva to by vsechny kluky bavilo! jak rikas obkreslete si kleste a napiste k nim naco to je..vsichni sme byli z vesnice a i ty nase holky umeli s vrtackou..a nas budou ucit kleště
Odpovědět

Zpět na „Ruzne jine fotecky videa a dokumenty“