Púzdro na klieštiny SV 18/R metrický 50 - s morze 3

Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

2. 2. 2016, 7:55

pozdravujem páni nevedel by mi niekto pomôsť mám klieštiny čo idú namiesto nozovej hlavy na SV 18/R a chýba mi iba to puzdro alebo medzikus co ide do vretenoveho hriadela viem ze ma znacenie aj podla katalogu metricky 50 morze 3, a neviem ho zohnat iba ak niekto predava na bazosi tak komplet zo sadou a tu ja mam a chel by som si to vyrobit ale neviem ak ma byt dlzka toho hrubka z vnutra ako aj z vonku a aky uhol ma byt kolko stupnou na kuzelovom pravitky by somt o vyrobil si a na bruske dolbrusil neviete mi niekto pomoct popripade poslet vykres s mierami


Za radu dakujem a cesť práci prajem
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

2. 2. 2016, 8:52

něco podobného jsem před měsícem vyráběl pro SN 20, ten má ale Morse kužel Mk5. Kleštiny do toho ale budou možná totožné. Vyrobil jsem na soustruhu polotovar s přídavky, zakalil a brusič mi to na 2Ud tady u nás ve vsi nabrousil :lol: (v ČR, ale i v SK z každé druhé garáže kouká soustruh anebo bruska) :) . Chce to ale vnitřní kužel Mk5 na opsání barvou (Ty budeš mít metrický) a pak opsat barvou kleštinu. Souosost se dělala pomocí válcového trnu. Mám tu i výkres, zkus pohledat téma "sustruh SN20" je tam výkres. Podívej na bazoš.cz, tam se tyhle pouzdra teď objevují, někdo to asi dělá ve více kusech. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

2. 2. 2016, 9:55

Taky jsem to řešil. Pokud to myslíš trochu vážně a budeš si to vyrábět, tak to dej do tý kalírny a na brusku. Za flašku ti to někdo udělá. Já mám ve vřeteni jako kolega MK5, tudíž jako kalibr pro opsání barvy jsme použili redukci MK6/MK5. Základ mi tedy naštěstí vytočil kamarád na cnc, nechtěl jsem se s tím dělat, ty úhly je potřeba mít nastaveny (ať už na pravítku nebo natočením nožovek) přesně tzn. podle hodinek s ježděním po kuželu, kterej budeš chtít potom točit.
Pokud máš přímé kleštiny nebo nějaký neprůchozí kleštinový upínač, sedící opravdu do MK3, tak si kup tady redukci metrika-morse a víc vůbec neřeš :)
http://stroje.bazos.cz/inzerat/56621457 ... frezky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestli máš ale ty originální, tak tam je ten kužel kleštiny určitě jiný než MK3.
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

3. 2. 2016, 6:26

almac píše:něco podobného jsem před měsícem vyráběl pro SN 20, ten má ale Morse kužel Mk5. Kleštiny do toho ale budou možná totožné. Vyrobil jsem na soustruhu polotovar s přídavky, zakalil a brusič mi to na 2Ud tady u nás ve vsi nabrousil :lol: (v ČR, ale i v SK z každé druhé garáže kouká soustruh anebo bruska) :) . Chce to ale vnitřní kužel Mk5 na opsání barvou (Ty budeš mít metrický) a pak opsat barvou kleštinu. Souosost se dělala pomocí válcového trnu. Mám tu i výkres, zkus pohledat téma "sustruh SN20" je tam výkres. Podívej na bazoš.cz, tam se tyhle pouzdra teď objevují, někdo to asi dělá ve více kusech. A.

ano napadlo ma pozreit este na bazosi.cz nasiel som to ale 40 eur ma to vyjde a nato ze mam doma sustruh aj pravitko kuzelove vyrobil by osm si to a dobrusit ties mam de dat. Viem ze je tam metricky 50 ale nemam ani nijake tabulky de by som pozrel aky to je stupen a aka to ma byt dlzka pret som skusal ci nema niekto doma a odmeri ami ze dlzka je tolko????, priemer na jednej strane aj druhej ????? tak isto priemer diery z jedne aj druhej strany??? a ja uz vypocitam aky to je kuzel
a dakujem za radu idem hladat ten vykres co si dal
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

3. 2. 2016, 6:29

Jimmy píše:Taky jsem to řešil. Pokud to myslíš trochu vážně a budeš si to vyrábět, tak to dej do tý kalírny a na brusku. Za flašku ti to někdo udělá. Já mám ve vřeteni jako kolega MK5, tudíž jako kalibr pro opsání barvy jsme použili redukci MK6/MK5. Základ mi tedy naštěstí vytočil kamarád na cnc, nechtěl jsem se s tím dělat, ty úhly je potřeba mít nastaveny (ať už na pravítku nebo natočením nožovek) přesně tzn. podle hodinek s ježděním po kuželu, kterej budeš chtít potom točit.
Pokud máš přímé kleštiny nebo nějaký neprůchozí kleštinový upínač, sedící opravdu do MK3, tak si kup tady redukci metrika-morse a víc vůbec neřeš :)
http://stroje.bazos.cz/inzerat/56621457 ... frezky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestli máš ale ty originální, tak tam je ten kužel kleštiny určitě jiný než MK3.


kliestiny ma original a ide ot ze aj v tavbulke som nasiel aj u toho pana co predava na bazos.cz, ze metrický 50 - morze3 a stoho my vypliva ze metrický ide do vretena a morze 3 na puzdro do kory ch idu kliestiny
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

3. 2. 2016, 6:31

Jimmy píše:Taky jsem to řešil. Pokud to myslíš trochu vážně a budeš si to vyrábět, tak to dej do tý kalírny a na brusku. Za flašku ti to někdo udělá. Já mám ve vřeteni jako kolega MK5, tudíž jako kalibr pro opsání barvy jsme použili redukci MK6/MK5. Základ mi tedy naštěstí vytočil kamarád na cnc, nechtěl jsem se s tím dělat, ty úhly je potřeba mít nastaveny (ať už na pravítku nebo natočením nožovek) přesně tzn. podle hodinek s ježděním po kuželu, kterej budeš chtít potom točit.
Pokud máš přímé kleštiny nebo nějaký neprůchozí kleštinový upínač, sedící opravdu do MK3, tak si kup tady redukci metrika-morse a víc vůbec neřeš :)
http://stroje.bazos.cz/inzerat/56621457 ... frezky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestli máš ale ty originální, tak tam je ten kužel kleštiny určitě jiný než MK3.


presne toho som mal na mysli ale ak by som nezohnal miery alebo nieco taek tak kupym to ja len rpeto ze mam stroj a pokusil by som sa to vyrobyt
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

3. 2. 2016, 7:06

rozměry odměříš z vřetene SV18tky, je tam metrický kužel, ty mají všechny stejná stoupání 1:20. Odměříš největší rozměr té kuželové díry ve vřetenu, a pouzdro necháš trochu koukat, třeba 5mm. To Ti na průměru dá přídavek 5:20=0,25mm. Délkově bude pouzdro dlouhé podle kleštinky. Jestli opravdu potřebuješ přechodku Me5/Mk3, kup si to za těch 800Kč, opravdu se to nevyplatí to dělat, to je cena pro sériovku, ale v kusovce Ti to vyjde určo dráž (taky musíš nějak zajistit souosost při broušení-vymyslet). Zadostiučení, žes´ to vyrobil sám, žádné - dokáže kdokoliv trochu pečlivý. Dělej věci, co ostatní nedokážou :lol: A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

3. 2. 2016, 7:31

[quote="almac"]rozměry odměříš z vřetene SV18tky, je tam metrický kužel, ty mají všechny stejná stoupání 1:20. Odměříš největší rozměr té kuželové díry ve vřetenu, a pouzdro necháš trochu koukat, třeba 5mm. To Ti na průměru dá přídavek 5:20=0,25mm. Délkově bude pouzdro dlouhé podle kleštinky. Jestli opravdu potřebuješ přechodku Me5/Mk3, kup si to za těch 800Kč, opravdu se to nevyplatí to dělat, to je cena pro sériovku, ale v kusovce Ti to vyjde určo dráž (taky musíš nějak zajistit souosost při broušení-vymyslet). Zadostiučení, žes´ to vyrobil sám, žádné - dokáže kdokoliv trochu pečlivý. Dělej věci, co ostatní nedokážou :lol:



dakujem ti za radu a rozmyslim si to ci nebude to fakt lepsie ked objednam to :D
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

3. 2. 2016, 8:18

hoď foto a nějaký náčrtek kleštinek. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:00

almac píše:hoď foto a nějaký náčrtek kleštinek. A.

idem odfotit a dam to tu ale tuna na fore som nasiel niekto dal kliestiny s rozmermi a podla toho co mam ja som porovnal su to nie origiunal na SV18 kliestiny ale na nejaku brusku tak preto zhanm to puzdro s metrickym a morze kuzelom idem odfotit co mam a hodim to tuna
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:12

davam foto puzdra co mam
puzdro.jpg
puzdro.jpg (49.94 KiB) Zobrazeno 7640 x
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:13

puzdro2.jpg
puzdro2.jpg (44.96 KiB) Zobrazeno 7638 x
puzdro1.jpg
puzdro1.jpg (52.42 KiB) Zobrazeno 7638 x
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:15

tuna posielam kliestiny ake mam
typ kliestiny 1.jpg
typ kliestiny 1.jpg (40.46 KiB) Zobrazeno 7636 x
kliestina.jpg
kliestina.jpg (52.32 KiB) Zobrazeno 7636 x
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:16

puzdro a kliestina zhora.jpg
puzdro a kliestina zhora.jpg (60.81 KiB) Zobrazeno 7634 x
puzdro a kliestina.jpg
puzdro a kliestina.jpg (45.57 KiB) Zobrazeno 7634 x
tuna posielam aj puzdro aj kliestinu spolu
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

6. 2. 2016, 7:20

toto mám a ak chcem to pouzivat musim to puzdro lebo dalo by sa aj ine puzdro ale co budem davt na sustruh s puzdra do puzdra a do puzdra zystim ze mi to ide cez 3 puzdra kim kliestinu pouzijem tak nema to vyznam preto by to malo byt jedno aby to bolo cim blizsie pri sustruhu aby to bolo presne
poradte mam to rasej predat a ak by to bolo v dobrej cen kúpyt original 18-kove alebo mam zhant to puzdro alebo ho vyrobyt co odporúcate

dakujem za odpovede
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“