vřeteno CauCau 850 W - praktické zkušenosti

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 2. 2012, 10:10

Obrázek

http://aukro.cz/univerzalne-vreteno-hor ... 28093.html

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda máte někdo praktické zkušenosti s tímto imho cenově a papírovými vlastnostmi zajímavým vřetenem?

Podařilo se vám vyřešit upnutí jiných průměrů než je 6 a 8mm (zejména mě zajímá 3.2mm)?

Snažím se vyřešit vřeteno na malé hobby CNC (PCB, plasty, dřevo, dural, 1mm ocelový plech), viz. i thread http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=52&t=8495..

Díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22392
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2012, 10:24

osobni nazor
po nekolikalete praxi s naupy z ciny
podle fotek a urcite usmudlanosti mi podvedomi veli rychle pryc
(kdyz jim to nestalo ani za to aby to poradne zabalili tak to asi sami povazuji za brak)

podle parametru
spatne klestiny
komutatorovy motor
snad uplne vse s komutatorem vyrobene v poslednich letech mi zahy shorelo
ruzne vrtacky flexy atp.. z teto cenove a kvalitativni kategorie


radsi se poohledni po atasu
tam ti muzou maximalne po case odejit loziska jinak asi nema co
klestiny jsou ER
regulace frekvencnim menicem
tj idealni pro cnc rizeni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 2. 2012, 10:38

Díky moc za názor a za tip, už se poohlížim po něcem od ATASu (což neni úplně jednoduchý, už teda tušim, že vhodný vřeteno je asi FT4C52S, ale že bych někde našel prodejce a cenu, to teda zatim ne).

Ad balení, to se zase CauCau musím zastat, za balení jim to stojí, to jen já vybral fotku, na které je vidět to, co je pro mě zásadní.

T.

Edit: Tak představu o ceně FT4C52S už mám, uf.. :( A jestli to i někdo prodává, to ani google neví, nákup ATAS vřetena neni pro lamy..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2012, 2:01

Myslím, že se tady křivdí dovozci.Rozhodně se nedá vřeteno používat deset hodin denně, ale na hobby účely si myslím za ty peníze je to dobrý vřeteno.Další věcí je, že když se řekne Čína, tak tady lidi ohrnujou nosy.Jenže jak víme je to velká rozlehlá země a tak jako u nás je spousta výrobců dobrých a špatných u nich to je tisícinásobně větší .Velice záleží na dovozci jakou firmu si vybere.Nebyl jsem v Číně, vím a na různých soutěžích jsem se s číňany setkal ,že umí, přinejmenším aspoň dobře kopírovat.Proto bych takové vřeteno nezatracoval a až příjde čas na zakoupení, určtě jedno od p. Dudáše koupím, protože jeho firmu považuji za více než dobrou a určitě by si nechtěl pokazit své dobré jméno nějakým křápem.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6944
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 2. 2012, 2:06

vřeteno atas musíš poptat a objednat přímo v ATASU , není tu žádný jiný překupník těchto vřeten , vřeteno bylo původně vyvynuto pro jednu firmu co vyrábí plastová okna , z toho vznikla modifikace na kleštiny ER16 a další klon , takže poptej v atasu
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 2. 2012, 2:28

Baxi.bax píše:Rozhodně se nedá vřeteno používat deset hodin denně, ale na hobby účely si myslím za ty peníze je to dobrý vřeteno.
A toto tvrzení je založeno na čem, na důvěře ve firmu p. Dudáše (nic proti) nebo máš i nějaký jiný reference případně přímo vlastní praktickou zkušenost? Mě třeba mrzí, že na cnc1 webu neni jediný video (?), kde by toto vřeteno bylo v akci.. a vida, kecám, je - teď jsem jedno našel :) Teda možná, teď vidim, že to vypadá trochu jinak.. hmm..
packa píše:vřeteno atas musíš poptat a objednat přímo v ATASU , není tu žádný jiný překupník těchto vřeten , vřeteno bylo původně vyvynuto pro jednu firmu co vyrábí plastová okna , z toho vznikla modifikace na kleštiny ER16 a další klon , takže poptej v atasu
Poptám, díky. Ale jestli to správně chápu, tak to bude něco jako 5-6 kkč, to bych momentálně fakt nedal.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22392
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2012, 5:23

ja to vreteno hodnotil jen podle te fotky a podle toho ze mi ta fotka evokuje urcity typ cinskych vyrobcu ktere uz nemusim a povazuju to za temer vyhozene penize

narozdil od toho povazuju jina cinska vretena za kvalitnejsi a veril bych jim
a u toho atase je jeste navic bonus ze to je ceske a da se lepe komunikovat s vyrobcem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

24. 2. 2012, 6:32

Ono záleží na coto bude, dlouho jsem používal Protoola a kromě toho že nedělají 3.17 kleštinu tak zpokojenost , jednou za rok uhlíky a v pohodě. S kressem tak v pohodě, kleštiny co hrdlo ráčí cena taky dobrá. Bohužel kamarád má s kressem jinou zkušenost má 3 a když dělal umělé dřevo tak životnost bídná ( ložiska odcházela několikrát posobě). Na druhou stranu kamarád používal čínu z lidlu za 500 a 2 roky s ním frézoval přeližku a plasty.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

24. 2. 2012, 7:27

To sou paradoxy co? :lol: Já měl malý vreteno noel-odešlo na komutátor-tak sem koupil dremela.Teda jestli někdo předemnou řekne, že je to značková kvalita, tak se s nim pohádám :D -první kus-okamžitě po vybalení ulítlo aretační tlačítko a HLINÍKOVÁ kleština házela 3 stovky-reklamace- druhý házelo pro změnu 4- vytočil sem si nový kleštiny a je to kolem 2 stovek.Pak je prej dremel značka :evil: .
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22392
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2012, 8:03

jen tak pro predstavu spona na zub je radove treba kolem te setiny takze to vpodstate z nastroje pak udela jednobritku :shock:
to ve finale muze byt tedy treba v pripade ctyrbritky a nejhorsim pripadu upnuti 4x horsi nez vreteno ktery "nehaze" protoze jednomu britu se naklada tolik ze je pretizeny a ostatni se flakaj a cele to jde do haje driv
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2012, 9:47

Musím poopravit moje mínění o čínských vřetenech a asi jsem trošku i mimo s dovozcem.Určitě bych to mohl reklamovat, ovšem asi bych dostal zase jen jiný výrobek.Takže po dnešní pomoci od Mad_Maxe s rozhýbáním stroje jsem zkoušel pár překližkových žeber z 5 mm březový překližky s doubřitou frérou 1.5 mm od p.Geise.Po deseti minutách jsem zkusmo sáhnul na držák vřetena z hliníku a spálil jsem si prst.Celá spodní asi duralová část vřetena byla rozžhavená.Tak jsem spodek rozdělal a nastříkal jsem na ložisko olej.Zřejmě se do zapouzdřenýho ložiska trošku oleje dostalo, ale po pěti minutách se motor až zastavoval, tak jsem to raději vypnul.Možná by šlo ložisko vyměnit, poradí mi někdo jak ho vyklepnout?
Patres.I
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 1. 2012, 6:00
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2013, 4:25

Mám pocit ,že dnes CauCau "vreteno" doslúžilo po 2 týždnoch roboty ,zadrelo sa spodné ložisko ,poputuje na reklamáciu :twisted: zz
MS
Příspěvky: 88
Registrován: 15. 3. 2009, 6:51
Bydliště: Podpoľanie Sk

2. 11. 2013, 9:09

Aj moje vreteno "čau-čau" doslúžilo. Hlučné bolo od začiatku, ale čím ďalej bolo hlučnejšie. Keď malo odbehnuté cca 10 hod. odišla aretácia vypínača. To som vyriešil stiahnutím vypínača páskou a vreteno som zapínal cez vypínateľnú zásuvku. Onedlho som už vreteno nezapol vôbec. Zostávala len demontáž, bol odpojený drôt vinutia od vodiča regulátora. Pri tejto príležitosti som vymenil hlučné vylágrované predné ložisko. Prikladám foto.
Fréza čau-čau.JPG
Patres.I
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 1. 2012, 6:00
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2013, 12:22

A čo reklamácia ?
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2013, 6:50

čínské věci se tady nereklamují ...ty se kupují s tím že se budou generálkovat rovnou :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“