Magnetický smeták.

Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

20. 2. 2017, 7:27

A co s tím tedy potom dělají, když to vykoupí jako železo?????????? Asi to vyvezou na sběrný dvůr, že?
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 2. 2017, 8:22

bu_bu píše:
RaS píše:no úklid se samozřejmě nevyplatí.. mě ale docela irituje, že přivezu 100kg špon a když hodně tak je v tom 30dkg železa.. a ten jouda, řekne že je to železo..
Zas taková záhada to není. Pokud je to jen kovožrout tak tam ty třísky pouze vykupují a dodávají nějakému velkoodběrateli. Kdyby tu směs od tebe vykoupili jako čistý hliník a do čistého hliníku jí nasypali a u odběratele by tam těch tvých 30dkg železa našli ( a to najdou protože ty velké firmy mají na kontrolu techniku - pouze KONTROLU protože kloudně oddělit to nejde), tak jim to pochopitelně jako čistý hliník nezaplatí. U nějakých tvých 100kg by to asi žádná tragédie nebyla, ale když odběrateli dodají dejme tomu 10tun hliníkových špon a on jim celou tu dodávku jako čistý hliník nezaplatí, protože tam bude to tvoje železo - počítej o kolik kovožrout přijde. A kyž se budou kovožrouti cukat tak jim řeknou ať si to odvezou zpět a dělaj si s tím co chtěj. Protože to, že v čistých al třískách nesmí být železo nejsou výmysly toho joudy ani kovošrotu ale požadavek velkoodběratele na kvalitu materiálu, tak proč by jim to platili, taky bys to asi neudělal.
Tu ztrátu uhradí kdo? Ten jouda ( jak píšeš) bude zřejmě jen zaměstnanec, po kterém zaměstnavatel chce, aby mimo jiné přesně na tohleto dal pozor. Pro tebe coby podnikatele těch 80 000 může třeba znamenat jen na svačinu, nevím, ale pro toho joudu ( vím že se to už nějaký čas mezi podnikateli tak nějak nepřipouští, takže tě možná překvapí že ten jouda je taky jen člověk zrovna jako ty, který potřebuje uživit třeba i svoji rodinu a ne se dostat kvůli tvýmu bordýlku do exekuce) a nebo klidně i pro ten kovožrout to může být likvidační.
ano jenže oni mají napsáno třísky čisté, třísky směs do 5% nečistot a směs.. já obrábím jen hliník a ty špony jsou z 99,9% jen hliník.. a na ten magnet se mu chytne trošku nějakýho prachu a už to dává do železa kdy platí za čtvrtinu.. prostě buzerace..
a nejlepší na tom je , že když mě řekl do železa tak říkám OK jdeme to nasypat do železa tak to nejde.. to se to sype samozřejmě do hliníku.. :D
jsou tam tři party, jeden je uplně v pohodě druhej kretén a třetí jak kdy..
kdbych těch špon neměl tolik tak je radši sypu do popelnice a mám to lepší.. koupím jim pytel za 20kč na cca 25kg musím to odvézt..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 2. 2017, 7:45

co je hodně je relativní.. třeba tuna za rok.. strašně málo pro nějakého velkoodběratele, a hodně na to abych to tady rok skladoval
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 2. 2017, 4:30

můžeme udělat dohodu jezdi si pro ně, přivez pytel a budu ti je dávat a pokud si je vymeteš z frézky tak ti ještě připlatím..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 2. 2017, 6:27

no co se týká výkupu bylo vše napsáno no a oddělit magnetické špóny od nemagnetických? jedině podrtit a separovat magnety...snažší v tak malém množství je si vybrat vanu uklidit mašinu a vždy vybrat a odložit do příslušné nádoby né?
sám to tak nedělám a je vše ve všem ale neřeším výkupní cenu a su rád že tu směs můžu zdarma nechat vešrotě.
jo k tomu smetáku stačí pár neodymových magnetů ze starých HDD a pár hliníkových profilů ze šrotu celkově pár desetikorun jeden takový smeták jsem začal dělat před asi 3-ma rokama je pod vrstvou prachu můžu kliodně nafotit takový su bordelář teda jen v něčem
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2017, 6:31

mam tu stiznost ze tema zase uteklo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2017, 6:43

robokop píše:mam tu stiznost ze tema zase uteklo
Kdo je ten práskač ,ať ho můžem ztrestat :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 2. 2017, 7:28

Taky uletím, sorry - abych pravdu řekl, kolikrát je ten úlet od tématu přínosnější (tedy pro mne) než téma jako takové - na to se skoro hodí pojem serendipity :-).
[Kdo neví, ať si dohledá - možná se mu stane serendipity zrovna při tom hledání :-). ]
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 2. 2017, 7:54

sere co? na mě musíš česky ale snad jsem pochopil že se člověk dozví i neco jiného a zajímavějšího než o čem téma správně má být....
tak snad teda neodbočím když tak mě nemilosrdně smažte teda smázněte
od posledního přispěvku jsem se motal po dílničkách a v gebuli marně pátral kde že jsem ten rozestavěný smeták nechal??? behem hledání jsem nacházel věci které jsem už dlůho neviděl...
ale pak sa mě cosi rozsvítilo že teda polotovar smetáku leží na cirkuli ve stodole a fakt tam byl tak ten německý pán mě ty věci neschovává to jen ...mám v tom borďas tak dám pár fotek až to nakopčím cca 10 minut
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 2. 2017, 8:04

pro výrobu smetáku stačí kus hliníkového profilu /ty co mám zapadají dosebe stačí to říznout a udělat bočnice/neodymové magnety cca 6ks stačí teda rozebrat 3 pevné disky
kousek pásoviny na které se magnety samy pritáhnou a nějaké kolečka a další drobnosti ke kterým jsem se nedostal
zkoušel jsem s tím sbírat drátky od drátového kotouče jak jsem odstraňoval rez špóny v pohodě no a jako demonstraci síly magnetů jsem nato pověsil několik kladívek a to né že bych je tam opatrně zavšoval doslova mě je to vytrhlo z ruky a sundat je nebylo taky uplně snadné a tak si říkám až se mi to pak přicucne k soustruhu abych to vůbec odtrhl
no pár fotek
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
screengrab
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 2. 2017, 8:12

odtažení magnetů chcu řešit stejným způsobem jako tu
https://www.forsteel.eu/magneticky-smet ... maxx-large" onclick="window.open(this.href);return false;
potáhnu za rukojeť a oddálím magnety od spodku hliníkového profilu a špóny odpadnou
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2687
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 2. 2017, 5:21

Príma, takže to opravdu funguje a konkrétní řešení je záležitost každého jednotlivce. :)
Uživatelský avatar
Mylan
Příspěvky: 460
Registrován: 7. 8. 2016, 3:04
Bydliště: SNV

26. 2. 2017, 8:04

Na menšie plochy používam magnet z výškového reproduktora zabalený do handry.
SV18R,FA3AH,V23a,Plazma Berlan40,MIG ETP208,2H125,brúska z F1,Bomar160.120
Odpovědět

Zpět na „dalsi“