odliatky z Al (amatersky)

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
luky_c
Příspěvky: 27
Registrován: 20. 7. 2011, 6:06

22. 7. 2011, 7:08

Max píše:to QNX:

taky se dá hodně písku ušetřit i tím, že se nový nasype v malé vrstvě kolem formy a zbytek se dosype použitým.
Ahoj,

velmi dobry napad, taktiez som to pouzil, ten piesok uplne vyhorel okolo modelu, ale dookola bol celkom neposkodeni, ale uz nebol ako novy. To teplo ho troska znehodnoti, takze po castom liati sa znici cely.

Zlievaci mi nasypali este taky hrubozrnny piesok, mal zrnka ako mak, kazde zrnko malo presny tvar gulicky a boli namiesane s takou hmotou.
Ten hruby piesok mi nevyhorel, dal sa pouzit viackrat, ale to spojivo ho po odliati dost vytvrdilo, tak som ho musel rozbit a prisypat toho spojiva co mi dali aby zas drzal.
Samozrejme obliatky boli dost hrube, bez detailov, ale ak ti treba odliat odliatok v rozmeroch cca mobilneho telefonu myslim ze to uplne staci.

Dik za odkazy na piesok.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

22. 7. 2011, 10:08

Ahoj luky_c,

mě kvalita odlitku bude vyhovovat, hodlám si odlévat díly pro své hobby. Chci k tomu využít i home made 3D tiskárnu: http://www.makerbot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, na které bych vyrobil formy z PLA, které se dá vytavit a vyzkoušet tak metodu ztraceného vosku.
luky_c
Příspěvky: 27
Registrován: 20. 7. 2011, 6:06

22. 7. 2011, 11:46

Max píše:Ahoj luky_c,

mě kvalita odlitku bude vyhovovat, hodlám si odlévat díly pro své hobby. Chci k tomu využít i home made 3D tiskárnu: http://www.makerbot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, na které bych vyrobil formy z PLA, které se dá vytavit a vyzkoušet tak metodu ztraceného vosku.
Ahoj,

tak to je pardna vecicka ta tlaciaren,

len treba dat bacha potom na drsnost, pre odliatok by mal byt ten model uplne vylesteny, bez vystupkou a vrstenvic a pod, lebo pri vyberani ti to bude strhavat piesok, vzniknu lokalne negativne drafty a pod...

Lepsie by to bolo frezovat do umel. dreva, potom vylestit a zalakovat. Koli tomu si tiez zariadujem CNC mill. Rapid prototyping je draha vec na to. Frezovat to mozes po vrstvach a potom model moze byt velky a urobeny aj na malej freze (to je moj umysel)

L.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

22. 7. 2011, 2:12

jj, je to zatím jen plán, uvidím jak se to bude dařit, tu tiskárnu má kámoš, tak to chci vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2011, 9:25

luky_c
Ahoj super práce ten motor, prozradíš mi více podrobností? Jak si vyřešil kliku? Jak to chodí? Do čeho si to namontoval atd
Díky Viktor
luky_c
Příspěvky: 27
Registrován: 20. 7. 2011, 6:06

1. 8. 2011, 10:07

Ben Ash píše:luky_c
Ahoj super práce ten motor, prozradíš mi více podrobností? Jak si vyřešil kliku? Jak to chodí? Do čeho si to namontoval atd
Díky Viktor
Ahoj,

klika je nalisovana z dvoch casti, vnutry tej kliky je rozedelovaci kanal, ktory urcuje casovanie sania. Teda raz saje do jednej a raz do druhej klukovej skrine- uplne ako keby boli samostatne jednovalce,to casovanie som zachoval z oreginalu. Len saci otvor karburatora som pootocil o 90st voci oreginalu, koli tomu aby mi ihla karburatoru smerovala rovnobezne s valcami (pre lepsie zastavanie v lietadle - nebude zavadzat) s tym sa vlastne vsetky casovania len posunuly o ten uhol. Klukovka je ulozena v dvoch loziskach (koli tomu som to obrabal na jedno upnutie) a je spojena s oreginalnou klukov cez capik ktory zapada do otvoru v ojnicnom capu. Momentalne som na sluzobke, ale ked budem doma ti poslem prierez cez model zostavy a tam je to jasnejsie ako opis :).
Zamontovane to nemam zatial v ziadnom stroji, to som odlieval nedavno, este riesim nove piestne kruzky a vyrabam si svoje vlozky zo sedej liatiny namiesto BC vlzoky z oreginalu, lebo su zle obrobene (prierezy kanalov nie su rovnake pre oba valce).
oldman
Příspěvky: 22
Registrován: 11. 6. 2009, 7:00
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

17. 5. 2012, 9:31

Aspoň obrázky niekomu môžu byť inšpiráciou, aj keď video tiež veľa napovie.

http://www.hobbycnc.hu/CNC/Alu/Alu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 8. 2013, 9:56

Ahoj,
použiju tohle vlakno pro pár dotazů
chci si odlít par věcí z AL slitiny.
skoušel někdo zaformovat obyčejný polystyren jako stracený model do písku ? jde mi o odlitek velikosti cca 20x40x8 cm
pokud bych tam zaformoval ten obyč polyš vypali jej to ?
nebo co by se z běžně dostupných materialu dalo použít misto toho polystyrenu ?

už jsem par drobností lil ale pokaždé jenom do železné formy.. s pískem nemám skušenosti.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 8. 2013, 6:56

naťukej si na trubce " lost foam casting"
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2013, 7:16

profi se pouziva taky obyc polystyren
akorat se povrch natira takovou porezni krustou
delaji se tim i nekolikametrove odlitky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 8. 2013, 6:58

supr kluci dík.
explorer
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 6. 2013, 7:31

22. 12. 2014, 8:50

Zdravim chlapy. Potreboval by som odliat 8 kusov ozubenych kolies z hlinika priemer kolesa 320mm sirka 75mm. Objem telesa je 0.002 metra kubickeho.Bol by niekto ochotny mi to odliat? Prosim poslat aj info ohladne ceny. Vdaka. Viem dodat kompletny 3d model vytlaceny na 3d tlaciarni.
ovim
Příspěvky: 35
Registrován: 8. 2. 2011, 9:28
Bydliště: Kežmarok

25. 11. 2016, 9:24

Po nejakej dobe som mal čas a Al odpad, tak to som skúsil. Prečítal som čo sa dalo na tomto fóre. Mám materiál na sústruženie.
Moje pokusy o znova oživenie AL odpadu.
Moje pokusy o znova oživenie AL odpadu.
Zdá sa, že "lunkre" vzduchové bubliny sú minimálne
Zdá sa, že "lunkre" vzduchové bubliny sú minimálne
IMG_20161113_161147.jpg
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2016, 9:27

pekne
obcas mi taky bublinka vznikne ale to jen kdyz nedbale odplynim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
turbyho
Příspěvky: 245
Registrován: 14. 3. 2014, 10:03

27. 11. 2016, 1:29

jak se odplynuje?
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“