Škrábance v hlazence

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 1:44

ona ta 16tka ale na tom vpodstate nejde nabrousit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 2. 2011, 1:53

robokop píše:ona ta 16tka ale na tom vpodstate nejde nabrousit
když k tomu dávaj kleštiny 4,6,8,10,12 tak jak se brousí od 12ky vejš? a to se ta kleština stáhne o 2mm? třeba vrták 10,2 když dám do 12ky tak OK?
já právě nad něčím takovým uvažoval ale jeden známý co to měl mě to zakázal :lol: takže chodím brousit k němu prý to má vůle, není to tuhé a celé je to prostě taková hračka k ničemu.. tak by mě zajímalo jestli je to jen jeho zkreslený názor jakožto člověka zvyklého brousit na tunových mašinách a nebo jestli na tom lze rozumně nabrousit tvrdokovovou frézu (samozřejmě po výměně kotouče za diamant)? rovněž by mě zajímalo jestli to umí nabrousit třeba 3břitou frézu z čela?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 2:02

da se to charakterizovat ze pro hoby dobry
nektery kusy maj zemedelsky vule ja mel stesti

triritku jsem nebrousil tak nevim myslim ze by na cele mela jit
ta delicka je tam takova zvlastni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 2:14

To Prduch: bruska se mi libi, inovace kotoucovych brusek ve smyslu nahrazeni litinovych stolku plech. vylisky me zbavila chuti ostrit. Mam ELKO B175 :(
Ta proma ma 32kg, bude to nejspis litina a tuha podpora, kotouce dia i CBN by asi vzala v pripade, ze ma perfektni prirubu
(DIA se neorovnava, si myslim).
Jen nevim, jak funguje firma, co je v insolvencnim rizeni (neni skladem?).
Neodpustim si poznamku, ze obdivuju machry, co brousi ciste v ruce. Lecos jsem se naucil, ale tohle nedokazu, i pitomej zlabek na radecu neujet
(pevna ruka a dobry oci).
To Sidonie SOUHLAS: Tuhle brusku (robokopova) nejspis kdysi vymysleli u Deckelu jako prislusenstvi k pantografu (gravirovaci a kopirovaci frezka). Jmenuje se U2 (mam ji od Vertexu) A klestiny jsou oznacovany U2 collets. Mensi sverne do 16mm, vetsi 18-25 na cerva. I po tom letitym "klonovani" tohle snad zustalo.
Jak se tu hovori, proti brouseni v ruce velka vyhoda. Upne se nuz, nastavis uhel... a ruka neujede. Jinak je hlavne na kuzelovy jednobrity gravirky a mozna cela valcovych frez, noze jako bonus, pripravek na vrtaky jsem vratil, to jsem vzdal a koupil "vrtakovou" ostricku.
To RaS a Magi: oba mate pravdu, ja to delam tak mezi, desticka na hlinik funguje, obcas ostrim a tou "alchymii" si proste kazdy musi projit.
Produkce a seriovka je o jinem, a tam ty spravny desticky a rezne podminky pomuze treba dodavatel, neb je to v jeho zajmu a ta fabrika to vyviji a zkouma.
To Robokop: proc by nesla, musis pomalu a trpelive, a delicka tribritku vezme v pohode.
To Ras+: je to "siditko", a jak rikam, na gravirky. Do tech U2 klestin pouze nominalni prumery, tohle neni ER, rizla z obou stran. Ten deckel to VYMYSLEL na ty gravirky a ne jako univerzalni ostricku nastroju. Pred tim jsem mel (stoji v koute) BN125 (junker) a na tyhle ostricce ty gravirky jdou lip.
A ted to hlavni: MIT TEN SPRAVNY KOTOUC, to taky neumim. A na ty gravirky tam mam mikroskop se skalou.
Zdravi Mirek
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 2. 2011, 2:38

takže že bych vzal třeba 16ku přeraženou 4břitou tvrdokovku a chtěl ji repasovat a přeostřit takže na to jak jsem pochopil mám rovnou zapomenout :D no nic asi budu dál dávat tupé frézy do krabice k nabroušení jak tady někdo kdysi napsal a tahat nové a nové a pak těmi tupými udělám někomu kdo to ocení radost..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 3:01

no 16tku vrtak tu mam s drikem stocenym na 10
teoreticky bych ho tedy dal do klestiny (o tom pripravku na vrtaky se nebavim - stejny jako mirek-gravos)
no a kdyz ho upnu tak uz se nevejdu na delku
ale jiste by sel udelat treba nejaky pripravek

jeste dodam ty klestiny na to se delaji vselijake tusim po pul milimetru i sestihrane a ctyrhrane asi po 200kc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 3:06

Pro RaS: Na prerazeny SK zapomen, to chce tezkej uber pod spousou emulze atd. Tupych frez mam uz plny suple (HSS) v rohu brusku Knuth multigrind,
plnou skrin prislusenstvi a lezej tam dal. Kamaradi co mi ostrili melouchem sli do duchodu. Ucit se to budu budu nejspis az v duchodu nebo v nebi.
Tam uz mam podanou prihlasku na obor "rytec", protoze CNC gravirovani je hnusne presny a laka me to zkusit rukou, punc rucni prace.
Treba me tam naucej i brousit vrtaky "v ruce".
Jinak ta U2 ma taky ten dlouhej tubus s palcem na ostreni sikmeho britu podel. Nevim jestli funguje, na to jsem si netroufnul.
Tohle je fakt slozita parketa a v jednom vlaknu to tu bylo snad i uspesne prezentovano.
U2 je pidi.
ostricum zdar :D !
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

13. 2. 2011, 3:08

Jaký je to typ těch kleštin?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 3:09

jeste k tomu rasovi

ja bych rekl ze to na tom jde ale vysledek bude o dost horsi nez naostreny od profiku
takze na cnc a seriovku bych to rozhodne nedoporucil

na hoby treba k tem parnim strojkum je to super pomocnik
dokonce jsem na tom brousil ventily na slavii 3hp
na ty gravirovaci jehly je ok, doporucuu vsem co gravirujou a maj cas brousit

to kopirovani sroubovice jsem vyzkousel, prekvapilo me to cekal jsem ze to bude horsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 3:48

Pro Sidonie: http://www.vertex-tw.com.tw/products/pr ... hp?cid=313" onclick="window.open(this.href);return false;
Predpokladam, ze ma Robokop stejny, i kdyz je to klon klonu.
Dokonce na ni ma mensi vuli v delicce, nez na ty my drahy U2ce. Jak rika, stastna ruka.
Kdyby bylo vic penez, koupil bych tenkrat Langa, jak se tu o nem nekdo loni z fotky vyjadril, necituji : "ze by do toho ani nekop".
Tak jeste jednou: U2 collets.
Takze on to je porad takovy stret, kluka co ma asista a sni si o MN80 a profiku, co pod SV18 neni stroj. Ja jsem nekde mezi a tezko muzu soudit nebo radit.
Ale ctu rad veci i o asistu a i od velkych masin.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2011, 3:57

at si kazdej z te debaty vezme co mu prislusi vzhledem k praci kterou dela a na cem ji dela
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

26. 2. 2011, 5:30

Už jsem to tu psal i jinde je tu tip na podobnou ostřičku:

http://www.markagro.cz/3eae63c9a89a4fa9 ... 935629.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2011, 5:46

dobra cena
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

26. 2. 2011, 6:12

robokop píše:dobra cena
No i s tím příslušenstvím a kleštinami to vyjde možná na víc. ;-)

Co všechno je u té Unimaxí ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2011, 6:14

asi ctyri klestiny
klasickej a dia kotouc
pripravek s delickou
pripravek na kopirovani sroubovice
pripravek na soustruznicke nize
pofiderni pripravek na brouseni vrtaku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“