Lití hliníku v Lomnici nad Popelkou

Zde se můžete představit komunitě, případně najít někoho z vašeho okolí k navázání spolupráce.
Odpovědět
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

23. 8. 2015, 6:33

Eldžon píše:Já se přidávám k chvále a poděkování hlavním protagonistům ukázky lití.
Parádně jsem si to užil a pokecal s fajn lidmi.
Ještě by mě zajímalo, zda došlo na Tuhaň a Držkov a zda tam ještě mají něco zajímavého?
Jinak mám nějaká videa celkem 6,5 GB a první je z lití 2,8 GB
Jen co se mi to podaří nahrát na úschovnu, tak sem hodím odkaz.
Případně mi dejte tip na jaké další stránky, uschovna má do 7 GB zdarma bez registrace.
Všichni prodejci nářadí krom jednoho byli v Tuháni.
Já byl spokojeny koupil nějaké drobnosti, na upínání , na frézku. Šrouby podložky.
Robokop a 4rest si i také udělali radost.
V20
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

23. 8. 2015, 7:03

Byl jsem v Tuháni a měli tam zajímavé nářadí a nástroje. Výborné a levné občerstvení.
Utratil jsem asi pěti kilo. Spokojenost.
Uživatelský avatar
RKal
Příspěvky: 234
Registrován: 7. 4. 2014, 9:26
Bydliště: Krasov
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2015, 8:10

Tak taky se přidávám s chválou k organizátorům a vlastně všem zůčastněným, byl to naprosto super víkend který by se v budoucnu měl určitě zopakovat. Bud´ zase zde a nebo někde jinde, to je jedno, hlavní ať se slezem, protože to je fajn pokecat se všema naživo než jenom klepat do klávesnice.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

23. 8. 2015, 8:13

Ano bylo o absolutně úžasné.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2015, 8:28

slibene pravitko na ktere nakonec nedoslo
Přílohy
pravitko1.jpg
pravitko2.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

23. 8. 2015, 10:41

Všem se omlouvám za trochu zmatečný průběh akce, ale to se děje vždy když děláte něco poprvé, aneb jak praví název jednoho českého filmu:"příště budeme chytřejší staroušku"
Za všechny mne mrzí, že si spousta lidí nestihla naformovat vlastní destičku. Na příští akci nadělám více rámečků, aby to šlo hezky od ruky a mohlo se jet paralelně, popřípadě se nemuselo čekat, až ten s odlitkem vychladne.
S pomocí pána boha a Magiho (pána boha Magiho se nevylučuje) rozchodíme trysku do provozuschopného stavu, aby se na velké peci mohlo tavit, tam se totiž vejdou ty kelímky tři a původně jsme předpokládali, že po temperaci, která vcelku zdárně proběhla pojedeme se třemi kelímky. No bohužel všichni jste viděli sami, jak jsem z toho byl nešťastný, že to nejde.
Martinovi Markovi patří velký dík za předvedení lití cínu i když jsem z toho viděl pouze útržky, tak to stejně bylo velice zajímavé, hlavně konstrukce formy.
Bohužel pan továrník udělal exkurzi trochu podrobnější, ale snad se většině lidí líbila.
Stavbu druhé pece jsme bohužel nezvládli, přestože jsme na ní měli vše připravené. Ta pásovina a L-ka na vozíku byly na rošt a ta hromada cihel na kolečku byla na vlastní stavbu. Inu měli jsme trochu jiné starosti.
Burzy dopadly takto: Tuháň - čtyři prodejci nářadí, kde jsme sehnali za slušné peníze narážecí trny, stojánek na mikronové hodinky, elektrody na TIG, různé senzory, pinzety, nůžky kleště a lžičky pro mikroelektroniku, popřípadě jemné dávkování, univerzální závitovací frézy, zámečnické úhleníky a spoustu dalších drobností.
Držkov - tentokrát hlavně hadráři a starožitníci, každopádně i zde se daly sehnat hezké věci jako třeba nová dláta od Narexu za 45kč/kus říkám si ještě pár burz a budu mít kompletní sady za 1/5 ceny v krámu.
Takže úkoly do budoucna:
1 - rozchodit trysku a velkou pec
2 - nadělat nové rámečky
3 - upgradovat licí náčiní
4 - zařídit možnost ubytování v jednom místním penzionu za cca 300 Kč/noc, protože příště by to asi bylo dobré pořádat již od pátku, kdy v pátek by se prošla fabrika a celá sobota by byla na lití, frézování a soustružení
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

24. 8. 2015, 11:09

pěkná akce, fajn lidi ... suprové tématické prostředí.

při prvním focení zákoutí s akvárkem jsem byl nadšen tím nápadem, oživit starou fabriku. No, když jsme se doštrachali až na střechu, tak to nadšení tím nápadem už nebylo tak horké :-) Na druhou stranu, jen šílené nápady dokáží něco posunout dopředu.



a to pravítko je hezké, nešlo by to nějak "namnožit" nebo je to někde k mání ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

24. 8. 2015, 12:49

U toho pravítka by to chtělo vyjmout tu vnitřní část a naskenovat ji zvlášť, plus ten obal. Vše z obou stran ve vyším rozlišení. Pak by se to dalo zkopat do kupy jako závitové tabulky které tady někde jsou také a fungují skvěle.
Uživatelský avatar
Eldžon
Příspěvky: 18
Registrován: 4. 8. 2015, 9:42

25. 8. 2015, 8:55

Tak už mám uploadovaná videa ze sobotní akce
http://www.uschovna.cz/zasilka/FSJV2DY8MBJWF52B-GK2" onclick="window.open(this.href);return false;

To Slezak77: Sorry, trochu jsem si to zjednodušil a je tam i tvé video, jak jedeš na skatu přístupné všem, ale já pevně věřím, že toho nikdo nezneužije k vlastnímu obohacování.

Kvalita videa odpovídá levné čínské kameře za 2.000,- a ještě navíc zabírá spoustu místa jako fullHD.
Ještě mám videa z továrny, pokud bude zájem, ale zcela to zveřejňovat zase nechci.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

29. 8. 2015, 9:10

čau, mají to nějaký nemocný teď, zmáčkni F5 a pak klikni na STÁHNOUT VŠE JAKO ZIP pravým tlačítkem a dej Uložit odkaz jako .. a půjde to, měj se fajně
P.S. zapínám stahování a číhám, už se těším, díky za natočení
Naposledy upravil(a) Pepa z depa dne 29. 8. 2015, 9:15, celkem upraveno 1 x.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 8. 2015, 9:13

... maznul jsem to v naivni snaze, ze to pojede. Spodni dva odkazy mam, ale dam all nebo horni dva soubory, skace mi jen reklama a nic. To je snad nejhorsi uloziste v CZ :-(
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

30. 8. 2015, 7:42

ja když jsem to stahoval, tak to psalo z povolených x stáhnutí už bylo staženo Y ... zbývalo už jen pár povolených stažení. Nebude to tím ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 8. 2015, 9:21

Nevim, je to mozne. Dnes to zkousim znova a prubeh je bohuzel stejny, Uz jsem videl 20x reklamu a na letiste Praha hi,hi,hi, ale stahovani se nespusti. Dva spodni soubory se mi vcera podarilo. Prosba na Eldzona, pust to znova nebo na dej na nejake lepsi uloziste. DEKUJU: Moc se na video tesim, tak me trapi, ze to furt nemuzu stahnout :-(
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 8. 2015, 10:49

Já to taky stahoval natřikrát - akorát u mě to bylo tim, že jsem to v prvních dvou případech stahoval na disk s nedostatkem místa, takže jsem z nadávání na hloupý úložiště plynule přešel na nadávání na svojí čim dál hloupější hlavu :D
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 8. 2015, 7:12

... uz to hlasi prekrocen pocet stazeni. Eldzon jeste urco pece burty na chalupe a my se tady tesime na svoje drzticky na videjku :-)
Odpovědět

Zpět na „Členové“