CNC plazma

Odpovědět
Peopas
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 11. 2009, 8:40

1. 5. 2014, 8:15

ahoj chystam se na stavbu cnc paliciho stroje.
Rozjezdy X2500, Y 1500 a Z jeste uvidim.Kdyz pouziji zvyhodneny set z cnc shopu viz. http://www.cncshop.cz/set-3osy-1-3nm-2-2nm" onclick="window.open(this.href);return false;
zajima me jestli staci pouze jeden napajeci zdroj,nebo musi mit kazdy driver svuj?Doda jen jeden, ktery v sestave maji, potrebny proud na vsechny osy?
dekuji
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

1. 5. 2014, 8:20

Tyhle motory ten zdroj utáhne bez problémů.
www.mosaznevyrobky.cz
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 5. 2014, 3:18

Zavolal bych prodávajícímu, ale asi když je to takhle v setu mělo by to chodit. Nevim kolik ma motor v sestave max. proud, ale zda se mi to malo. Ja pocital zdroj tak, ze jsem secetl max. proudy vsech motoru a něco pro driver. Lepsi rezerva, nez zdroj, který to neuzivi? Ale nemam s těmito motory zkušenost, ani s timto zapojenim, tak ruku do ohne za to nedam.
Peopas
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 11. 2009, 8:40

1. 7. 2014, 11:39

ahoj prosim o radu
mam tedy tento set http://www.ebay.com/itm/Germany-Free-Sh ... 3f31cf3aeb" onclick="window.open(this.href);return false;

a mel bych par dotazu.Tak tedy prvni- mohl by mi nekdo doporucit nejaky vhodny zdroj pro oddelovaci desku?Napajet ji ze zdroje,nebo mit extra trafo?
Dale jde-li vubec na ni pripojit spinaci relatko?Popripade kam.Prodejce neposlal vubec zadnou dokumentaci,asi ma stacit popisek co uvadi u inzertu.
nebo treti moznost koupit jinou z cnc shopu i s relatkama a k tomu vhodne napajeni?
dekuji Pepa
kidbill
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 5. 2014, 8:55

1. 7. 2014, 3:43

ahoj, skus toto ;),píšu ze dvojmesačná dohoda vrátenia peniazi za tovar...
http://www.cnc1.eu/sk/h5controllersada.htm
Peopas
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 11. 2009, 8:40

1. 7. 2014, 4:38

ale ja jiz komponenty mam :) ted bych je jen potreboval "zakomponovat" :D
Stephen
Příspěvky: 26
Registrován: 12. 1. 2013, 11:10

1. 7. 2014, 7:17

Zdroje k oddělovací desce by měli být 2,jeden ze strany LPT a druhý za izolačními optočleny, aby to bylo oddělené, sežeň nějakej 5V zdroj případně trafo s 5V stabilizátorem. Relátko samozřejmě použít lze, to se dá sepnout tranzistorem zapojenej jako spínač, tj. zapojení se společným emitorem , v kolektoru relátko a k relátku antiparalelní dioda pro ochranu tranzistoru před přepětím při vypnutí.
Peopas
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 11. 2009, 8:40

17. 7. 2014, 6:37

mam tedy tuto odelovaci desku http://www.nbglin.com/cnc25.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
je nutne pouzit externi napajeni,nebo staci napajeni pres PC?Ma to nejakou spojitost s temi propojkami,o kterych se pise nahore v popisku desky?Anglicky moc neumim,takze nechapu jestli je nutne je vyndat pri napajeni z pc,nebo pri napajeni extrenim zdrojem?Nebo je nejak prehodit?
dekuji
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 7. 2014, 11:29

Jde o to, co k tomu chceš připojovat. Pokud k tomu připojíš nějaké běžné drivery, tak ty stejně mají své galvanické oddělení, takže budeš mít 2 optrony za sebou (jeden na oddělovací desce, další v driveru).

Já bych to klidně napájel z jednoho zdroje. V tom případě tam ty 2 propojky nechej zasunuté (kdybys použil nezávislý druhý zdroj, tak je vyndej).
Na takové triviální oddělovací desce stejně to druhé napájecí napětí (které má napájet to, co je za optrony) má smysl použít jen pro vstupní signály. Na výstupních signálech to snad může být použito jen pro pull-up odpory.

Co je ale blbé, že na téhle desce jsou použity ty nejpomalejší optrony (tj. nejlevnější a nejhorší). Takže drivery rozhodně nebude možné honit na moc vysokých frekvencích. Já osobně bych přes to netlačil víc jak tak 5 kHz (10 kHz ze zavřenýma oběma očima).

Když už bych takovou desku měl, a chtěl k tomu připojovat nějaké standardní drivery které už v sobě optrony mají, tak bych ty na desce přemostil (propájel) kusem drátu a tím je vyřadil z funkce. Jinak budou dělat víc škody než užitku.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2014, 6:42

vpodstate jsou tyhle desky k prdu
jsou to vyhozene penize

kdyby udelali svorkovnici na lpt bez galvanickeho oddeleni (max posileni ttl ) tak udelaj lip
k tomu nejaky relatka ty jsou sami galv. oddelene a je to
ty optooddeleni jsou jen dalsi kurvitka
jinak to LPT samo o sobe neni dobra cesta
v nejhorsim jsi meljit alespon do smooth stepperu
i kdyz udajne ma problemy s presnosti, hadam ze se to pomoci zkouseni ruznych pc da dohonit do funkcniho stavu

v idealnim pripade linuxcnc a mesa
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2014, 12:47

Ten smooth stepper pro plasmu není dobrá volba. Sice už implementovali i THC, ale
co jsem měl možnost testovat tak THC nefungovalo. Na jejich stránkách píšou, že je tam THC implementováno,
ale ani oni to ještě netestovali. Takže pozor!!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2014, 1:28

Doporucoval jsem mu autonomni thc kde je to jedno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2014, 1:39

Autonomní THC je samozřejmě jedno z řešení ikdyž ne zrovna elegantní. Já jen na to upozorňoval,
aby nekoupil smooth stepper a pak se nedivil. Někdo to zde na fóru už řešil.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“