Stavba CNC rezacky na polystyren

Odpovědět
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

29. 1. 2015, 8:52

Zdravím páni a vopred vam dakujem za vase odborne rady a odpovede... Zacinam stavat cnc rezacku polystyrenu na vyrezavanie pismen, takze potrebujem v podstate rezat len ,,2D,, stroj. Urcitu koncepciu uz mam v hlave, v blizkom casu sa to pokupim aj nakreslit pre lepsie vysvetlenie a pochopenie ale na zaciatok by som od vas potreboval aspon zopar rad ohladom vedení a motorov. Rezacka bude mat rozmery aby zvladla rezat z bezneho doskoveho formatu ( cca 1250x600mm). Premyslal som nad ramom z joklov 60x60 na ktory by som namontoval ako vedenia podoprene tyce, na nejaku extra tisicinovu presnost sa nejdem hrat, staci mi presnost rezu v mm... Prva moja otazka je ci mi budu na vedenia stacit podoprete tyce 16mm pri dlzke cca 1500mm. A druha otazka, ci sa dá pouzit kombinacia troch motorov (jeden na Xovu os a dva na Ynovu os) a nie styroch alebo dvoch, tri preto lebo mi to tak koncepcne najlepsie vychadza ale niesom si isty ci sa s tym ,,stotozni,, aj mach3 a bude to pracovat tak ako si predstavujem alebo bude lepsie dvojicu motorov na Y nahradit len jednym a spriahnut obe strany ( zvisle posuvy) remenom... zatial vam velmi pekne dakujem, dufam ze som to opisal dost pochopitelne, ale urcite to hodim ho PC a nakreslim aby to bolo jasnejsie...
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 1. 2015, 5:18

pokud ti stačí milimerová přesnost tak stačí obyč tyče.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“