CNC ve FreeCAD

Odpovědět
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

30. 6. 2015, 8:38

A tu hlavní desku nechám železnou ?
A mám smysl ji odlehčovat ?
.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 6. 2015, 9:29

pokud ji budeš pálit plasmou tak by jí to stejně chtělo vyžíhat a poté obrobit.. když to uděláš přímo z hliníkové desky tak ta je jakžtakž rovná a jen to sešroubuješ.. samozřejmě když to uděláš celé ocelové přebrousíš skolíkuješ tak to bude lepší.. jenže cena bude jinde..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

30. 6. 2015, 9:57

Nojo úplně jsem při úvahách nad cenou řezání vodou a jásáním nad levnou plasmou zapomněl že se to bude muset asi vyžíhat..
I když u té desky by to žíhání snad nebylo nutné, pokud se ta kontura odfrézuje ?
Ten hliník je lákavý pro svojí malou váhu, ale už jsem se pomalu smířil s tím že si budu muset udělat nějaký dočasný jeřáb aspoň z lešení a kladkostroje.
Někde v začátku tohoto vlákna jste mě v dobrém úmyslu přesvědčili o tom že z hliníku ne,když to dělám betonové a tak jsem se přeorientoval na železo - přes noc budu zase váhat :-)
.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 7. 2015, 8:41

.. a druhá nabídka od firmy Awac Brno:
Cena je včetně materiálu.
Řezání - v.č. vyztuha.dxf 1.410,-Kč/ks bez DPH.

... obě ceny jsou hodně dobré, trochu jiný výstup každá, ale ceně odpovídá, nezadáš nikde levněji, jestli jo, tak to sem dejte, ale nevěřím tomu :D

P.S. Ta plazma to dokroutí a hliník taky něco stojí spočítej si prvně u všeho cenu alespoň cca za kg než o tom přemýšlíš :D,
pokud jsi do toho nechtěl nic vrazit a nemít to pěkný, tak tam přišroubuj dva L profily z S235 oceli a čau babi :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 7. 2015, 9:30

ono cenově to vyjde skoro nastejno.. když vezme nějakej taženej hliník v profilech tak je někde na 100-110kč/kg pokud řezanu desku ze 7075ky tak je někde na 150kč/kg pokud koupí ocelovej plocháč tak je někde na 35kč/kg (nejakostní bláto) a váhově 3x tolik takže ta cena ocel/hliník vychází stejně.. pokud tedy porovnáváme jen nařezanej někde koupenej profil...
když to člověk bere tak nebo tak tak to prostě něco ve finále stojí.. a když vidím některé rozpočty kolem 20-30000 za komplet frézku s rozjezdy minimálně formátu A0 .. tak je to prostě neřešitelné...
podle mě za těch 1400 bez DPH resp 2800 za 2ks to musí být v pohodě vyrobitelné i frézováním, včetně zúhlované dosedací plochy a závitů a nemá smysl uvažovat nad řezáním polotovaru vodou/laserem a dodělávat se s tím..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 7. 2015, 9:49

RaS píše:... podle mě za těch 1400 bez DPH resp 2800 za 2ks to musí být v pohodě vyrobitelné i frézováním
No tak jsem to myslel, že ať voda, palzma, celé obrábět z bloku hliníku, nebo z hliníkového "stánkového" :D profilu to bude stát stejně, ale to neznamená, že je to špatně, má to pěkné tvary a vytvořil jsi to ty, teď je to dva a půl litru, ale celou dobu na to budeš čumět!!! :mrgreen:
Tak se rozhodni, jestli na dva vingle nebo na část "Eifelovky" :D :D
... nebo vymyslíš další řešení ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

3. 7. 2015, 3:19

Dnes mi dorazilo čerpadlo a držák vřetena. U čerpadla byla zvlášť přibalena redukce na malou hadičku.
Podle obrázků na internetu jsem si myslel že to je malé fontánkové čerpadlo a ono je o dost větší než jsem si myslel.
Drzák jsem vybíral hrozně dlouho, ale nakonec jsou možná všechny stejné. Taky mi zajímalo jak vypadají montážní díry-závity.
Vyfotil jsem to nechtěně stejně jako vyšichni ti prodejci - není to vidět, žádné tam nejsou :-)
Přílohy
IMG_8597.jpg
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

7. 7. 2015, 8:04

Bohužel mám teď trochu jiné starosti, ale dorazila mi nabídka na vyfrézování jedné výztuhy.
Pro porovnání s jinými technikami 1200,- není tolik.
.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

7. 7. 2015, 8:17

... to vem, ten může konkurovat číňanům ... ale honem, než zkrachuje :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 9. 2015, 6:18

Sledoval jsem zde v diskusi různé projekty a některé po uvědomění si finančního rozpočtu zanikly. Zůstaly tedy pouze ve fázi softvérových 3D fantazií.
Já postupuji velmi - velmi pomalu, ale protože se rád dívám na konstrukce jiných zde jsou obrázky pohyblivé části osy Z.
Formu na betonový stůl a portál se mi za několik měsíců nepodařilo od místních firem zatím vymámit, tak zvolna začínám shromažďovat díly na dřevo-CNC :-)
Přílohy
IMG_9079.JPG
IMG_9087.JPG
IMG_9088.JPG
.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

7. 9. 2015, 5:16

.. no krása, tak jsi se nakonec těch "Aifel" bočnic nevzdal, ještě že tak, vypadá to perfektně ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

7. 9. 2015, 10:53

Někdo se mi v SZ ptal na to co to je za barvu a čím jsem zakryl nenabarvené plochy.
Je to nějaká prášková barva, která se po nanesení dá do pece 200°C.
Nenabarvená místa jsem zakryl bílou, samolepicí, papírovou, hladkou páskou používanou malíři, která se běžně prodává tam kde malířské potřeby.

Připravené a polepené jsem to dal do firmy co se zabývá kovovýrobou, jako je zábradlí, lavičky do parku a podobně.
Barva je pěkně tvrdá, jen co to vychladne a dá se to udržet v ruce.
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

30. 9. 2015, 3:32

Dobrý den Vážení pánové.

Sice stále nemám dřevěnou formu na epoxybetonový stůl a portál, ale ve chvíli kdy jsem si u kamaráda na pytli s pískem všiml nápisu že je hlavně pěkně suchý jsem se rozhodl že nakoupím..
Doporučil mi firmu co prodává takové ty barevné písky co se míchají s epoxydama a dělají se z nich třeba podlahy. Jsou připraveni mi dodat jakoukoliv frakci a třeba i v různém poměru smíchanou včetně barev.
Otázka tedy zní: kolik různých frakcí si mám nechat namíchat a v jakém rozmezí velikosti?
.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2015, 3:43

někde tady je vlákno o polymerbetonu, tam je nějaké pdfko s poměry frakcí.. max frakce je dána tloušťkou stěny odlitku.. měla by to být cca třetina až max polovina.. tzn při odlitku kde bude stěna 30mm max frakce 10mm ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

30. 9. 2015, 4:57

Budu hledat.
Když mám tedy na portálu část 180x200 tak to tam jako můžu použít 5cm kamení ?
.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“