CNC Frézka na balsu

Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8167
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 10:00

Thomeeque píše:Hele, Ad od HobbyKinga a na něm můj motorek a regulátor, to je ale náhodička :)
:)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 3. 2016, 10:09

To není náhoda ,
protože dnešní reklamy se zobrazují přesně podle toho kde jsem se koukala předtím :(
Několik týdnů mne pronásledují stejné stránky ...
Například jsem sledovala kladkostroje ( abych sehnala levně na bazoši to Brano 250kg )
A šup už mne to stále doporučuje další ke koupi ...pakárna ty kukís
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8167
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 10:14

Ale ještě to nemají vychytané. Teď jsem hledal informace o jaderných ponorkách a zatím mi to nehodilo reklamu ani na jediný e-shop s jadernými ponorkami! Takový zahozený potenciál... (ale ten hobbyking už mi tam straší taky :-) )
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 3. 2016, 10:24

kousátko 6400Kč.jpg
Kousátko-šuplík ... to už máš tak jdi o kousek dál
povšimni si že cena dalšího je vždy násobná a nikoliv jen dvoj-...
:D :P
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

10. 3. 2016, 10:27

4rest myslel si to takto ?
Ta poslední mašina vypadá jako ta co jsem ted dokreslil a hlavně rodiče nechtějí poslat 10k do číny ,když nevědí jestli to přijde
Přílohy
Výstřižek.JPG
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 3. 2016, 10:33

Není nic jednoduššího než si pro ponorku zajet do ...
zakotvených je tam víc než dost ,horší bude kotvit třeba v Praze na Vltavě :lol:
Reklamu na RR mi to nezobrazuje a na obyčejný chleba také neé :(
2Lify : číňan okopíruje i to co máš zatím jen v hlavě a už to prodává tobě zpátky.... 8) :lol: :twisted:
dejme všichni pozor co si jen myslíme ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8915
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 3. 2016, 1:25

testone píše:třeba tady
http://stroje.bazos.cz/inzerat/58369998 ... -deska.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolik to tak zhruba váží, věděl bys? Zkoušel jsem hledat, ale buď ten typ blbě čtu nebo o tom nikde nic neni. Dík!
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7215
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 3. 2016, 2:13

odhaduju to tak na 30-50 kg
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

11. 3. 2016, 4:27

2Thomeeque : mám prakticky stejnou jen o 100mm delší ...podle fotek nerozeznatelnou :wink:

ŠKODA NA1104-II 500x400x87mm

příměrná deska do 0,008
měřící plotna do 0,015
rýsovací plotna do 0,05
deska … když nic nevíte
svářecí ponk … rezavá a omlácená

deska má celkovou výšku 87mm
deska má sílu 17mm
žebrování proměnná síla cca 18-15mm

ofrézována a broušena
Základní nátěr šedou barvou
Tři opěrné body na základně průměru cca 12mm
HMOTNOST : 39kg zváženo
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2016, 8:42

RKal píše:no s tím limitem, pokud ko hliníkové konstrukce tak spíše opravdu tak jak píše thomeeque. tzn. menší rozměry podepřene / nepodepřené tyče popř trapéz šrouby. Vlastně jsem někde na netu viděl jednu konstrukci, možná i zdejšího člena která mne vlastně inspirovala k stavbě. jen teď nevím adresu te stránky, bylo tam i něco s kočkama, už sem to našel http://zbestikova.webnode.cz/stavba-cnc-frezky/ v každém případě je to stroj který asi funguje a ne jenom na balsu. jestli se dá pořídit pod 10k si teda nejsem jist, spíš bych řek že ne, ale jako inspirace to zase tak špatné není a hlavně je to jeden ze strojů který byl dtažen do konce a funguje. ostatně moje konstrukce byla původně taky dost jednoduchá nicméně protože jsem následně došel k tomu že Al potřebuji obrábět vice než balsu či dřevo tak sem ji začal předělávat. Co se týká vozíků už sem to někde psal, jsou tam pouze po jednom ale dlouhé. není to super ale vzhledem k ceně (0 CZK) jsem do toho šel pokud bych to měl kupovat tak dám rovnou pár, teda hlavně na osu Y, u Xka to podle mne problém není.
To jsou moje stránky, http://zbestikova.webnode.cz/stavba-cnc-frezky/" onclick="window.open(this.href);return false; http://zbestikova.webnode.cz/stavba-cnc-frezky-new/" onclick="window.open(this.href);return false; skutečně frézka, i když je pouze na nepodepřených tyčích, dokáže bez problému frézovat - dural, mosaz. Mám tam i k tomu nějaké to říkání jako popis k fotkám. Je tedy pravda, že už jsem plány na tuto frézku poslal snad 15 zájemcům, ale ještě se mě nikdo nepochlubil, že ji má postavenou. Co se týká ceny za tuto frézku, jak už se mě pár zájemců o plány frézky informovalo, na to se dá velmi těžko odpovědět. Pokud není možnost, obrábění dílů jak na frézce, nebo na soustruhu, v potřebné kvalitě a to se bavíme o setinách a ještě lépe. Tak musíme potom slevit z toho, co chceme potom na té svoji hobby frézce vyrábět. Dnes už nikdo za nějakou tu flašku, vám nic vyrabět nebude, ty doby jsou dávno ty tam, a ještě navíc v nějaké setinové kvalitě. Já tedy mám to štěstí, nebo jsem měl, že jsem si mohl, ve firmě po pracovní době výrabět na frézce díly pro tuto frézku zdarma, no zdarma přímo ne, protože jsem dělal pro majitele firmy takové protislužby ( třeba jsem ho učil létat )atd. Soustruh mám doma, takže soustružené díly - absolutně bez problému. A navíc jsem se seznámil s jedním uživatelem tohoto fora Petrem jeho nick je CZ_Pascal, kterému jsem pomáhal s výrobou mechanických dílů pro jeho frézku, a on mě zase za to pomohl - nebo přímo vyrobil spoustu užitečných věcí z elektro vybavení, a instalace Linuxu s kterou bych nepohl ani náhodou, je taky jeho dílo, a tím pádem vdechl mojí frézce život - díky Petře. Jo takže cenu za pouze nakupované díly, jsem přestal počítat když se to přehouplo přes 42 000Kč. Takže za pár korunek, se hobby frézka v nějaké trochu rozumné kvalitě postavit nedá. Třeba při posledním frézování - jmenovky, byla frézovaná dráha přes 27kilometrů, cca 160 000 řádků G-kodu.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

11. 3. 2016, 9:36

Lify píše:4rest myslel si to takto ?
Ta poslední mašina vypadá jako ta co jsem ted dokreslil a hlavně rodiče nechtějí poslat 10k do číny ,když nevědí jestli to přijde
+/- jo, jen ten portál bych posunul o pár cm dopředu.
Jen já osobně bych tam udělal pár dalších úprav, ale to by byly další peníze navíc a trochu se projevuje moje úchylka vše naddimenzovat, protože pak člověk má menší strach co se posere.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

11. 3. 2016, 10:44

4rest píše:
Lify píše:4rest myslel si to takto ?
Ta poslední mašina vypadá jako ta co jsem ted dokreslil a hlavně rodiče nechtějí poslat 10k do číny ,když nevědí jestli to přijde
+/- jo, jen ten portál bych posunul o pár cm dopředu.
Jen já osobně bych tam udělal pár dalších úprav, ale to by byly další peníze navíc a trochu se projevuje moje úchylka vše naddimenzovat, protože pak člověk má menší strach co se posere.
prosím okomentuj ,at to neudělám ,špatně a to posunutí --> dá se tam vozík,Ztko vřeteno a je to 10 cm nejmíň + a pohyb je udělán tak ,že deska na které bude dolní osa vyjede trochu více než je ten "šuplík"
Jinak to bob ta tvoje frézka mě zaujala dřív ,ale až ted mi došlo ,že až "tak složitá není" máš nějaké nákresy ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

12. 3. 2016, 10:00

To bob to jsou trapézové šrouby ? obrábí se 20mm trapézy na jak tlustou koncovku ? http://zbestikova.webnode.cz/stavba-cnc ... 70069-jpg1" onclick="window.open(this.href);return false; na tomto obrázku máš jakou tlouštku obrobení trapézu ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8915
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 3. 2016, 10:28

Vřetýnko stále slouží? Bylo by k němu víc detailů? Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2016, 11:28

Thomeeque píše:
Vřetýnko stále slouží? Bylo by k němu víc detailů? Dík, T.

Ahoj tady se koukni, není to kompletní plán, protože před koncem stavby frézky se mě vysypal HD, a něco z těch plánů jsem měl na záložním PC, ale ne všechno, takže na tomto plánu některé věci nejsou úplně podle skutečnosti, ale jedná se spíše o ložiska na posuvových šroubech, kde jsem použil větší ložiska, jinak skoro nikde nejsou psané tolerance, protože jsem si tu frézku dělal sám, takže jsem věděl co a jak ( třeba průměr pro ložisko na hřídel je -0,005mm atd.) ÚPokud potřebuješ více informací, klidně se mě zeptej. Rosťa

Pro Lify, na svojich stránkách píši že na frézce jsou použité trapézové šrouby TR 16x4, otevři si přílohu v DVG je tam TR šroub sice bez kot, ale ty si změříš, ale pro jistotu - průměr pro ložisko 10 -0,005. závit pro matice M10x0,75, a osazení pro pružnou spojku průměr 6,35 - z toho důvodu že na krokovém motoru je taky výstupní hřídel stejného průměru.
Naposledy upravil(a) Bob dne 21. 3. 2016, 8:24, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“