Pruda

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

29. 5. 2016, 3:31

Jak píše RaS, dřív když člověk četl, ať už málo nebo hodně, tak většinou knihy nebo noviny nebo časopisy. Obsahovou kvalitu vynechám, ale vše prošlo korekcí a chyb tam bylo opravdu málo, úroveň jazyka většinou slušná. Dnes jsou to hodně blogy, fóra a pod., kde je úroveň často mizerná. Odkud se to potom má nenásilně vstřebat.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2016, 4:25

soustružník píše: Jak píše RaS, dřív když člověk četl, ať už málo nebo hodně, tak většinou knihy nebo noviny nebo časopisy. Obsahovou kvalitu vynechám, ale vše prošlo korekcí a chyb tam bylo opravdu málo, úroveň jazyka většinou slušná. Dnes jsou to hodně blogy, fóra a pod., kde je úroveň často mizerná. Odkud se to potom má nenásilně vstřebat.
tohle asi bude hodně závažnej důvod
chyb jak máku je i v textech od profesionálních novinářů a v tištěných knihách a časopisech
chápu že jazyková korektura něco stojí, ale....
Naposledy upravil(a) testone dne 29. 5. 2016, 4:26, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 4:39

RaS píše:ale ve finále máš pravdu, že to není o vzdělání
To bude nějaké nedozorumění, tohle jsem nepsal, můj postoj je přesně opačný :-) Vzdělání je zásadně důležité a díky tomu, že už se rozlišují specifické poruchy učení od hlouposti, tak už spousta lidí prošla školním systémem (a úspěšně se uplatnila), zatímco dřív by byli vyřazeni jako hloupí a skončili u pomocných prací. A dobrá učitelka už v první třídě pozná, že dítě je chytré, jen to psaní mu nějak nejde a doporučí vhodný postup. Blbá a líná učitelka ale pořád ještě navrhne zvláštní školu :-(
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 4:58

no ale stejne ta klasifikace nic neresi kdyz jsou kantori liny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

29. 5. 2016, 8:53

Ahoj. Jedna věc je jist
Naposledy upravil(a) kovoel dne 8. 7. 2018, 4:00, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:07

tak primarne to tu nikdy nemelo byt o prodavani
ale to ze tu mnohdy tema tezce uhne me taky stve
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

29. 5. 2016, 9:36

Ja bych takove jednani pochopil nekde v Hospudce nebo podobnych vlaknech, ale za kazdou cenu do lidi busit za pravopis v jejich prodejnich vlaknech je upravdu moc. Bohuzel to nekonci u pravopisu. Lide pousti do konfliktu v prodejnich vlaknech kvuli cenam nebo jen tomu, ze nema dany uzivatel jine prispevky nez v prodeji.
Narknou ho z prekupnictvi a kradeze atd. Pokud se mi nelibi pravopis, nebo se mi zda cena nerealna tak proste zavru panel a je hotovo. Tim to pro mne konci. Hodne casto prave tito "ochranci" fora sami porusuji pravidla mnohem vice, nez samotny prodejce. V jednom vlakne o prodeji prumysloveho cerpadla se rozjela skoro valka z duvodu ciste neznalosti cen.

Dopad to ma samozrejme na vsechny. Potencionalni kupujici nema cas ani nervy se prohrabavat 3mi strankami absolutnich nesmyslu a urazek aby zjistil, zda je zbozi stale k prodeji. Mnoho prodavajicich pak uz na forum radeji nechodi.

Mozna by stalo za zkousku zavest moderatory, kteri by tyto prispevky rovnou mazali. Vim ze je to velice nevdecna cinnost, ale dle meho by se vyplatila.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2016, 9:46

pokusy tady byli nescetne ale nejsou dobrovolnici
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 5. 2016, 8:16

Už od první třídy jsem přečetl minimálně jednu knihu týdně a přesto mám problém s i a y. Řekl bych, že počet přečtených knih moc velký vliv na gramatiku mít nebude. Protože při čtení dochází k tomu, že nečtete celá slova ale několik slov najednou a větu si domyslíte. Alespoň u oddychových knížek.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 5. 2016, 11:07

No to ja taky
Ale kdyz si dam pozor tak to dokazu napsat spravne
A kdyz mam chyby a nekdo na ne upozorni tak nebezim hledat potvrzeni od doktora
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 5. 2016, 8:38

kovoel píše:Ahoj. Jedna věc je jistá. Pozoruji že zde čím dál míň členů něco kloudného prodává.
Raději to prodají jinde, než se zde nechat urážet, zesmešňovat některými členy.
A nejen že neprodávají ale hlavně, což je největší škoda nedávají z tohoto důvodu žádné příspěvky.
Nemyslím že by tento jev ( o kterém si nejsem jistý) byl způsoben pruděním za gramatiku.
Je to spíš tím že pokud se snažím prodat něco co jsem koupil a nenabídnu to za 20-30% ceny tak nemám šanci to prodat.
Lineární vedení které se tu běžně prodává za 20-30 % ceny nového tu taky dost často leží a s rozpočtem 10-20 tis na mašinu je to i tak pro běžného snílka nedostupné.
Šance tu prodat něco co jsem neukradl s relativně malou ztrátou tu je podle mě nízká.
To že někdo už články nepíše je spíš tím, že když 10 x napíše jak by mělo vypadat uložení lineárů, případně ložisek a má to psát po 11 , přejde ho chut´.
Lidí kteří tu předvedli pořádnou stavbu je málo nebo se nechtějí "vytahovat" . Někdy jsou skromní, případně narazí na závist.
Už mnohokrát jsem měl něco rozepsaného a nakonec to neodeslal, došlo mi že je to zbytečné. Dost často je reakce na kritiku nesena těžce a neadekvátně.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

30. 5. 2016, 10:13

Tak s posledními třemi řádky jsi trefil do černýho (aspoň u mě). A to pruzení s gramatikou-mě to taky občas tahá za oči (viz ta "tič"), ale nějak nemá potřebu to hrotit, prostě si pomyslim cosi o gramatické vzdělanosti a tím to u mě končí. To spíš mi vadí to utíkání od tématu.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2016, 4:54

souhlas

utikani od tematu je v neprospech fora

na gramatiku se da upozornit SZtkou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 5. 2016, 10:15

lubos píše:Lidí kteří tu předvedli pořádnou stavbu je málo nebo se nechtějí "vytahovat" .
Jestli nebude trochu problém i v tom, že tu pro vás žádná stavba, kromě těch, co už jsou daleko za hranicema hobby sféry, neni dost dobrá.
lubos píše:Dost často je reakce na kritiku nesena těžce a neadekvátně.
Dost často je kritika podána ve formě výsměchu, to se prostě jinak než těžce nýst nedá, maximálně se nad to člověk může povznést. Někteří z těch pár odvážlivců, co tu ještě nějakej hobby strojek ukážou, si ho radši v každý druhý větě shazujou sami, aby ty kecy nemuseli číst (třeba se pletu, je to jen můj dojem).
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 31. 5. 2016, 10:21, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 5. 2016, 10:20

Kdo sem dal kdy hotové stroj? Většinou je to jen návrh, nebo halda zakoupeného zboží a nebo sesroubovanych několik dílů a lidi se tim chlubí jakoby to bylo kdoví co a za měsíc je to v sekci na prodej protoze lidem dojde ze to tak jednoduchý není
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“