Česká pošta

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

29. 6. 2016, 10:06

A co vam brani nechat si zasilky posilat FedEXem, DHLkem nebo jinou sluzbou?
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 6. 2016, 12:27

... mozna ses nedival na aktualnim ceny uvedenych dopravdu u Cinanu. Letosni rok drasticky zvedli uz drive vysoke ceny. Navic dost prodejcu je uvadi pouze na vyzadani, jinak klasika china post.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

29. 6. 2016, 5:11

vvitty píše:A co vam brani nechat si zasilky posilat FedEXem, DHLkem nebo jinou sluzbou?
Českou poštou miluji a jsem s ní spokojen .
Vadí mi pouze , že nejsou ochotni změnit status zásilky.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 7. 2016, 7:53

Vcera mi rika nas pan postak: vsichni mame sluzebni mobily a kazdy zakaznik vidi, te mu volam a vezu balicek. Tel. cislo mam stejne roky. Vedeni posty proto vymyslelo, ze vsem zamestnancum mezi sebou prohazi cisla ... duvod nezna nikdo. Jine cislo ma chef, pracovnici na prepazkach i rozvazeci balicku. Vsichni se ptaji PROC ?? a bohuzel odpoved nikdy nedostanou. Zamestnanci ani nevedi, proc Posta pouziva nekde zluta a nekde modra auta :-(
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 7. 2016, 4:47

Ceska Posta pise neuveritelne pribehy ze zivota. V utery odeslany balik od patku v patrani. Doruceni samozrejme cesko/cesko. Na traceru "na prani prijemce ulozeno na poste" coz byl totalni vymysl. Vcera se balik nasel na uplne jine poste. Protoze s prvni dopoledni smenou postaku mam dobre vztahy dozvedel jsem perlicku. Patecni odpoledni rozvoz potreboval brzy zmizet z prace. Proto prelepil adresu rucne samolepkou, kde kostrbatou rukou dementa napsal "poste restante" a balicku se zbavil na prvni poste, kolem ktere jel. K domum se primo neda zajet, proto postaci vymysli stale nove finty, aby nemuseli udelat par desitek kroku. Udajne ho bez adresy nemohl dorucit. Do systemu zadal vyse uvedenou vymyslenou hlasku. Bohuzel vedouci posty toto rozreseni pripadu nijak nevrusilo, pry to je uplne bezne a ridici proste nejsou ...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 7. 2016, 4:58

a s ohledem na situaci na trhu práce ... bude hůř, výrazně hůř
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

14. 7. 2016, 10:53

elbarto píše:... mozna ses nedival na aktualnim ceny uvedenych dopravdu u Cinanu. Letosni rok drasticky zvedli uz drive vysoke ceny. Navic dost prodejcu je uvadi pouze na vyzadani, jinak klasika china post.
Ja ty jejich ceniky znam, taky mi cinani lecos posilaji. To nemeni nic na tom ze mam moznost vyberu - bud pouziju levnou sluzbu se zjevnymi negativy nebo si priplatim a mam (mozna) klid a lepsi servis.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 7. 2016, 2:53

To viity: vetsi penize = lepsi servis uz davno neplati. Bohuzel. DHL koupila PPL a cast balicku v cesku na ne prehrava. Proto se ti klidne muze stat, ze si priplatis dnes uz docela raketu za DHL a zasilku doveze ridic PPL, sveho casu bezne v neoznacem civilnim aute. PPL ani zrejme nevadi, kdyz typek koupil v ESE stare reznicke auto a uplne klidne v puvodnich barvach rozvazel balicky ...
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

14. 7. 2016, 3:12

Me prijde podstatne jestli balicek dorazi vcas, v ohlasenem case a bez poskozeni nez to jestli ridic prijede v zelene, zlute nebo cervene dodavce. Pro me za me at to klidne nosi pesky nebo na kole.... kupuju si doruceni, ne jejich auto :lol:
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

26. 1. 2019, 7:24

Dle názvu vlákna to hodím sem.
Potřeboval bych poradit od místních znalců služeb ČP, konkrétné jde o službu s názvem Balík Do ruky a to na straně příjemce balíku.
Popis problému:
1. mailem mne dorazilo od ČP info že přijali balík na doručení ... blablabla ... že ho další den doručí, a mimo jiného i s následující informací:
"... nebo by Vám vyhovovalo opakované doručení Vaší zásilky? Přizpůsobte si doručení na míru Vašim potřebám prostřednictvím aplikace Změna doručení online."
2. skočil jsem na špek a snažil se na tom odkazu udělat změnu, která by mne vyhovovala. Z těch jejích možnosti to nebyla žádná (nenabízí se tam změna termínu doručení) :roll: , ale nakonec jsem zvolil změnu doručovací adresy a do poznámky dál info kdy to chci doručit a kdy budu na adrese přítomen a že to rozhodně nechci uložit na poště. Vše se odeslalo, dokonce došel i mail, že přijali změnu doručení, ale pro jistotu žádne info v něm o obsahu mé změny nebylo
3. druhý den dle bodu 1. dorazil mail o marném pokusu doručit zásilku a o uložení zásilky na poště... :shock: :?

Dotaz zní:
Lze je nějak donutit aby zásilku opakovaně doručili tam kde chci a kdy to chci, když si to platím a když se to jmenuje Balík Do ruky? Jde o téměř 30 kg hmoty a rozhodně se nehodlám někde v centru města tahat s těžkým balíkem bůhví kam na parking... :twisted:

ČP opravdu doručuje, nebo jde jenom o parodii na doručování?
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

27. 1. 2019, 5:21

Grad píše: 26. 1. 2019, 7:24 ČP opravdu doručuje, nebo jde jenom o parodii na doručování?
Dle mé zkušenosti jde ve většině případů jen o doručování toho papírového oznámení o uložení zásilky na poště.
Čerstvá zkušenost z minulého týdne. V poštovní schránce vhozeno oznámení, na němž bylo ručně dopsáno: "Neoznačený zvonek a neoznačená schránka". Kromě toho jsem v té době byl i doma.
Zajímavé je to z toho důvodu, že obojí je řádně a čitelně označeno. Jak by ten pošťák mohl to oznámení vhodit do správné schránky, kdyby nebyla označená? Že by se náhodou trefil do té správné, když jich je na baráku 50? :roll:
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2019, 9:13

Celkem pomáhá, když odesilatel zvedne telefon, zavolá na doručovací depo zásilky (podle doručovací pošty) a pořádně je tam seřve. A potom volit následující postup: Požádat o znovudoručení zásilky, pokud pošta nedoručí, tak to po 7 dnech vrací odesilateli. Ten ale musí odmítnout vrácenou zásilku převzít a trvat na její doručení. Zároveň musí podat reklamaci na odesílací poště s vyčíslením náhrady škody a ve spolupráci s příjemcem zásilky poštu zažalovat o náhradu škody.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

27. 1. 2019, 10:02

Česká pošta má pro tyto případy ombudsmana:
https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste ... -ombudsman
Prosím pokud máte podobný problém jako Grad obraťe se na něj.
Pokud Česká pošta nedostane zpětnou vazbu od nespokojených klientů nebude šance na zlepšení jejich služeb.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2019, 10:06

Zdenek Valter píše: 27. 1. 2019, 10:02 Česká pošta má pro tyto případy ombudsmana:
https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste ... -ombudsman
Prosím pokud máte podobný problém jako Grad obraťe se na něj.
Pokud Česká pošta nedostane zpětnou vazbu od nespokojených klientů nebude šance na zlepšení jejich služeb.
ver a vira tva te uzdravi
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

27. 1. 2019, 10:38

Díky všem za reakce!
R-stick:
díky za zkušenosti, tento postup budu mít snahu převést do praxe, obávám se že odesilatel nebude mít zájem cokoliv řešit, když si v objednávce zvolenou PPL svévolně změnil na ČP :-(. No co jsem mohol čekat od UNI-MAX-u vůl stará... to je ale jinej příběh zase jsem hold naletěl... za tá léta se nic nemění :-(
Zdenek Valter:
Díky za info Zdenku, toto rozhodně využiji. Jen tá důvěra je nabourana hned v počátku. Klik na odkaz - stránka neexistuje a pořád se něco načítá, tak to načtu znovu a nic, stav setrvalý, dám hledat ombudsman - stránka neexstuje, tak hledám v menu klikám na odkaz konečně to stránku načte než ale informace pročtu zničeho nic obsah zmizne a opět tam svítí stránka neexistuje. No doufejme že to není ukázka fungování toho ombudsmana ... :wink:

Jiná perlička z fungování ČP: očekávál jsem mnoho balíčku různé velikosti z kitaje, které po měsící začali přicházet, pak týden prodleva a najednou narvaná schránka a to včetně velikosti balíčku 10x10x10 cm :shock: ve schránce s vhazovacím otvorem na tlustší dopis velikosti A4.
No co myslíte, vyrvali odklopnou uzamykací záklopku :? a po sepsání stížnosti ticho po pěšině a to doslova, zbylé nedoručené balíčky již nikdy nedorazili ... :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“