hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

25. 6. 2017, 11:25

Quebečan, pokud se to počítá. 😃
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2017, 11:41

Ještě třeba hovorové v nářečí ,, ty qoqoot " :wink: :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

25. 6. 2017, 12:00

přítel Google dnes již v každé hospodě, pak ty "hádky" nemají už takovej šmrnc :D
http://www.jmenaprijmeni.cz/seznam-cesk ... ych-slov-q" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

25. 6. 2017, 1:10

Když je to na netu tak to bude pravda... :) Ale myslím že stolní společnost tím neoslním.No,tak jedině nějaké "zkonstruovat".
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

25. 6. 2017, 9:38

karelsklo píše :
existuje vůbec nějaké české slovo začínající písmenem q
Mám dokonce mlhavý dojem ze školní let, že slova začínající na G,F a Q nemají český původ
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 6. 2017, 7:00

http://www.craftsmanshipmuseum.com/Jordan.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 7. 2017, 12:23

karelsklo píše:Když je to na netu tak to bude pravda... :) Ale myslím že stolní společnost tím neoslním.No,tak jedině nějaké "zkonstruovat".
Hmm - od kdy je Quqickstep (viz ten odkaz) české slovo?
Co je vlastně české slovo - existující v něm alespoň několik desítek let nebo cokoliv, co se dá napsat latinkou a říká to alespoň 1 celebrita :-)?
Je fakt, že mne žádné české slovo nenapadá - všechna "napadající" jsou přejatá ... :cry:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
berni
Příspěvky: 250
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

9. 7. 2017, 12:26

nechci zakladat extra nove tema, proto vyuziji vseobec pokecu.... ceka mne preklad nad garazova vrata o rozmeru 5 metru... cele stavim svepomoci, dokumentaci mam, ale bez detailu...chci pouzit klasicke traverzy, pocitam ze dam dve vedle sebe...otazka zni, jake velikosti by jste pouzili? stena na ktere to bude sedet je tloustky 30 cm, nad prekladem klasicky venec a na nem po 85 cm drevene tramce polozene kolmo k tem traverzam ve tvaru trojuhelniku a na tom OSB ci Durelisky a pak nejspis nejaka asfaltovka ci podobna folie ci plech... tedy strop co nejlehci...
Nechci poddimenzovat ale ani nedelat zbytecne monstrozni...staci traverza icko o vysce 18 cm? co myslite? diky za komentar a omluva za tema mimo...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2017, 12:30

nevim nic o nosnosti ale resil jsem tohle se statikem

ale je velmi veliky rozdil kdyz das jedni Icko
dve icka vedle sebe volne unesou cca 2x tolik
dve Icka propojeny tak aby nemohlo dojit k prekrouceni a vyboceni unesou mnohem vic jak dve icka volne

tj Icko kdyz mu zabranis v prekrouceni unese nesmysl nez bez te zabrany
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

9. 7. 2017, 1:31

Dvě íčka na stojáka, zvolit podle síly stěny tedy aby na těch 30cm šly dát od sebe a mezi ně vyskládat kachle, poté vylít betonem. Pochopitelně pořádně svázat a zabránit rozevření, beton je sviňa a byl jsem u toho jak na garáži íčko padalo zedníkovi na hlavu, skončil pochopitelně v nemocnici se šitím hlavy (jenom). Jestli se dá mluvit o zedníkovi nevím, protože takto na volno položit íčka a nalít mezi ně beton by ani mne nenapadlo.
R.S.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 7. 2017, 3:01

s ohledem na cenu železa na jedné straně a pro jistotu, že to nebude praskat - bych zaskočil k nějakému statikovi.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 7. 2017, 5:57

To Berni: promin tohle nikdy nepochopim. Naprosto klicove prvky preklad a venec lide lovi po forech. Je problem nechat vydelat statika a dat mu par korun ? Podobna diskuze sla na traktorech "stavba jerabu". Jeden pologramotny vznesl dotaz a dalsi pologramotni prihazovali ruzne pocty Icek. Bohuzel ani nepises zda stavba bude u more, ve meste ci na horach, pro statika zasadni udaj. At ti jenom nenadavam, ale i pomuzu :-)

Zelezo je drahy pravek. Tusim, ze tam pan statik pocital IPN 2x280mm + slozita obetonavka. Tady to mas pro beton, rozpeti 5 metru, hory, vyska 380metru, zelena strecha extenziv 20cm + metr snehu. v400xs300, nahore pruty 18mm 4ks, dole 6ks prutu 18mm, trminky 10mm po 150mm, beton C20/25 XC1. Klicove je umisteni vyztuze ve spravnych vyskach.

Je mi jasne, ze x lidi tady napise, ze statik nicemu nerozumi a pri stavbe chlivku na cunika to delali uplne jinak a lepe. Ostatne to k forum uz patri :-)
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

9. 7. 2017, 8:02

Nejsem statik ani tesař, ale pokud dobře čtu:
stena na ktere to bude sedet je tloustky 30 cm, nad prekladem klasicky venec a na nem po 85 cm drevene tramce polozene kolmo k tem traverzam ve tvaru trojuhelniku a na tom OSB ci Durelisky a pak nejspis nejaka asfaltovka ci podobna folie ci plech... tedy strop co nejlehci...
tak tazatel asi nebude stavět dalších 5 pokojíků + 2 kuchyně, 2 koupelky a 3 hajzlíky nad stropem garáže, myslím že tu střechu udrží i trám 30x30cm a to bez problémů. Já jsem napsal jak se to dělá všeobecně u nás, tím myslím Českou republiku( i na Slovensku), a dokonce i v tak vlhkém podnebí jako je Praha, byl jsem tam na brygádě. Pokud by tazatel stavěl garáž na Kavkazu, asi by se zmínil.
Závěrem: Nejsem proti názoru, zeptat se statika, ale počítat kolik stovek kg. železa to asi pápne mi přijde hodně mimo. Např. srub?
berni
Příspěvky: 250
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

11. 7. 2017, 10:16

díky za rady :c)...trochu se divím, že se do mne někdo neobul jestli mám vůbec stavební povolení....ano, to mám :c) a dokonce jsem zvádl tak nějak postavit s pár zedníky patrový dům co nespadl a tváří se že ani ještě nějakou dobu nespadne (zde jsem ale největší překlad řešil betonovým Heluzem o rozměru 350 cm)... jinak k upřesnění, je to samostatně stojící stavba 6,5x6,5m, bez pochozí střechy kousek nad Brnem (tedy žádné velehory)...věnec bude nad traverzama, ne mezi nima jak tu někdo pochopil....logicky, že nechci rady od někoho kdo o tom nemá páru, proto jsem čekal, že pokud se někdo ozve, tak ten, kdo už něco takového stavěl a nebo někdo, kdo to umí spočítat (věřím že i tací se tu vyskytují)...Můj projektant dělá standardně mrtvého brouka a je nedostupný (milion kšeftů a tak raději nezvedá telefon nikomu)... ohledně statika, také jsem samosebou konzultoval skrze jinou projekční kancelář Prvně řekli dvě dvacítky, pak se ještě ozvali že se dívali na již nějaké plány obdobných realizovaných staveb co jim prošly pod rukou a že tam byly naprojektovány tři dvacítky, ale že je to dle nich předimenzováno ... (což mám ale také raději a budu se toho tedy držet)...oproti tomu ale vím, že soused na ulici má 4,7 díru a má tam pouhé dvě 160 provařené k sobě a stojí mu garáž už dobrých 30 let... asi tak...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 7. 2017, 10:56

Zdar Draku. Ono je v zasade jedno zda je strecha pochozi. Substrat je vahove naprosto zanedbatelny. Vaha mokreho snehu je opravdu znacna. Pokud nemas ostry uhel, stejne tam snih zustane lezet. Pred tydnem jsme opravovali opravdu masivni zabradni svarene z lesenek. Majiteli spadnul ze strechy ledovy snih (vyska pouze cca 4-5 metru) a zabradli doslova rozstrihal na kousky.
Na argumenty "u nas moc nesnezi" se v projektovani nehraje. Taky nemuzes dat vyrobci auta zadani at ti udela slabsi brzdy, kdyz jezdis pomalu :-) jeste horsi jsou argumenty "uz jednou jsem to zbastlil a drzi" nebo "soused to ma stejne". Je pravdepodobne, ze dvoustovku profil vybiras nikoliv na zaklade vypoctu, ale diky nizsi cene. Spocitej si kolik das za profily v sesti metrech a co te bude stat vybetonovat preklad. Par kusu prutu, par desitek trminku a kolecek betonku. Rozdil je zasadni. Zminovana 280 IPN stoji 1.300 kc/m x 18 metru :-( . Zatizeni strechy a sklon mas vyresene/vzpocitane ? Bohuzel s tebou musim souhlasit, ze v soucasne dobe sehnat statika ci slusneho stavare je prakticky nemozne. Kdo neco umi ma zakazky na rok dopredu za 3x vyssi nez standard cenu. Pominu li devky, drogy a zbrane je staveni sakra dobry business.
Ze pachas cernou stavbu nejak predpokladam, jen se v tom nedloubu, to je veci kazdeho soudruha. :-) Nekolaudovana stavba je obecne pouze velky zdroj problemu do budoucna. Revize, site, pojisteni, zapis do LV atd. Jinak bys mel nalezitosti v ramci SP predpokladam vyresene ... Pokud je to garaz na ktere ti zase tolik nezalezi, potom tam proste napachej co najdes po srotakach, bazosi ci ve stare fabrice za mestem.
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“