hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

24. 7. 2017, 8:57

plný Acrobat ...nebo batch-pdf-watermark
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 7. 2017, 7:09

... to chlb: funguje, parada :-) Bohuzel ten Batch je pomerne primitivni. Na starem Watermarku muzu davat plasticke protlaky, nerusi to texty. V Acrobatu jsou vetsi moznosti nastaveni ?
Naposledy upravil(a) elbarto dne 24. 7. 2017, 8:01, celkem upraveno 1 x.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

24. 7. 2017, 7:39

netuším, zkus také google :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2017, 7:11

https://www.mzp.cz/cz/news_170724_SZ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://health.smishek.com/efektivni-lec ... kzemu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://health.smishek.com/LED-zarovky-z ... #melatonin" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 7. 2017, 10:40

robokop píše:https://www.mzp.cz/cz/news_170724_SZ
http://health.smishek.com/efektivni-lec ... kzemu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://health.smishek.com/LED-zarovky-z ... #melatonin" onclick="window.open(this.href);return false;
Jojo, tak je to správné. Základem je boj. Kdo proti něčemu nebojuje, jako by nebyl.
A zrovna to Ministerstvo ŽP umí bojovat výborně a efektivně. Poslední akce "Dešťovka" se výborně podařila. Dotace vyžralo pár spekulantů, kteří byli rychlí a umí v tom chodit. Vodárensko-kanalizační společnosti na konto toho ohlásily, že zvednou cenu všem, protože jim do kanalizace poteče i část vody, kterou ve vodném nemohli zpoplatnit.
Ale výsledek se dostavil okamžitě - např. letošní červenec skoro každý den chčije. Takže je vidět, že MŽP opravdu umí.

Světelné znečištění je výborný další postupový krok. Začali jsme správně, nazvali jsme to negativním slovem "znečištění" nebo "smog", i když o nic takového se nejedná (vypnu světlo a okamžitě je znečištění uklizeno).
Do popisu situace je nutné zakomponovat nezbytnou větu "... a možná způsobuje i rakovinu ...", to vždy zabere.
Teď to bude chtít nanominovat nějaké hodnotitelské komise (je třeba najmout nové lidi, kamarádů máme dost), pak napsat novou legislativu (na to přijmout další nové lidí nebo to zadat kamarádům externě), a pak možná zkusit vymyslet i nějaký on-line systém evidence, nějaké EESZ (elektronická evidence světelného znečištění). Samozřejmě když někdo generuje znečištění, tak za to musí platit, takže to chce vymyslet nějakou novou daň ze znečištění.
Jak v článku bylo zmíněno, svítí se i v noci, kdy na ulicích nikdo není. Takže zavedeme nějaký čas, do kterého veřejné osvětlení bude svítit. Přes týden třeba do 23:00, před volnými dny se skřípěním zubů až do 24:00 (nakonec časem to můžeme zkrátit, až si ovčané zvyknou).
Samozřejmě to také chce předělat veřejná osvětlení pokud možno všude. Takže vypíšeme dotační tituly, pro čerpání bude třeba posudek od akreditovaného světloznalce (kamarádů máme dost).
No ale astronomové budou happy, a to se počítá. A samozřejmě jsme hlavně opět zachránili planetu.

Nyní vážně:
Buduje-li se nové veřejné osvětlení, dělá se rozumně, tj. aby svítilo kam má. Vzhledem k mánii osazovat všude LED je to navíc velmi snadné, protože jedna ze základních vlastností osvětlení LED je, že jsou směrové. A protože je elektrika drahá, a LEDky svítí většinou dost mizerně, tak je snaha o to víc je nasměrovat jen na zem. Na to nepotřebujeme žádný "boj".
Pokud zatím obec/město na výměnu osvětlení nemá, tak k výměně dojde až později. Žijeme doteď, budeme žít i dál. Proto je tak zavádějící to označení "znečištění", které evokuje představu, že se nějaká špína někde kumuluje, a když to nevyřešíme hned, tak nám to přeteče přes hlavu a už to nezachráníme.
S tou modrou a melatoninem to sice má reálný základ, ale žádná fatálka to není. Světlo je směrové (na rozdíl třeba od hluku nebo smradu), takže se mu můžu snadno vyhnout. Žaluzie, závěsy nebo rolety znali už naši dědové. Nakonec obyvatelé dálného severu, kde mají v létě 24-hodinový den, žijí (a nejsou celí osypaní pupínkama dle toho příspěvku).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2017, 2:22

daval jsem to sem kvuli tomu melatoninu nez kvuli politice
ten melatonin skutecne tak je, a pisatele osobne znam a vim jak s tim bojoval
paradoxne po uprave svitidel doma vecer to fakt ustoupilo
neni to nejakej pohadkar dela si zaznamy, statistiky, fotodokumentace atd...
jednomu to pomuze s pupinkama jinemu s necim jinym

dulezite je vedet ze i svetelna hygiena ma nejaky smysl a zkusit na sobe pri reseni nejakych problemu

o to mi slo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

26. 7. 2017, 6:54

.. hééj, ten je hustej :D :D https://www.youtube.com/watch?v=Zkj8kqO1U_s" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 8. 2017, 7:12

Tak jsem málem vyhořel. Řežu na cirkule suchý ořech na celou výšku řezu 8cm, pila už byla trochu tupá. No proříznul jsem to docela v pohodě. Trochu se začoudilo, ale to se kolikrát stane, když se začne dřevo svírat. No koukám, najednou kouř z cirkulárky, kouknu do řezové šterbiny a bylo to jako koukat do výhně. Jak bylo puštěné odsávání, tak to docela dobře rozdejmalo. Hned všechno jsem povypínal, pilu rozebral a vyčistil. Jak jsem vypnul odsávání, tak už to jenom kouřilo. No a u odsávání normálně horký pytel s pilinami. Hned jsem ho vysypal, vybral ložiska kde to doutnalo. Stejně po hodině jdu kolem a zase se z nich kouřilo. Prochcat vodou a znovu sušit se mi ty piliny nechtělo, na podruhý se my to už podařilo vybrat. Tak mi napadá, není ten ořech trochu hořlavější, než ostatní dřevo?
Poučení pro příště, neřezat tupou pilou, více čistit cirkulárku. Je to profi stroj od Rojka, bohužel se docela blbě čistí, všechno je tam zakrytovaný. No a ten spodní kryt kotouče je blbě udělanej, je to prostě krabice, kde se v koutě v místě řezu ty piliny hromadí a odsávání na ně nedosáhne.
Měl jsem dneska docela kliku, stačilo odejít a po deseti minutách jsem mohl mít dílnu v plamenech. Ještě že ten ořech docela fest smrdí, když doutná.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 8. 2017, 7:12

Brrr, tohle je hnedka. Mam po dilne i garazi vsude cidla, obycejna Jablicka, kdyz hodne coudim deaktivuju tlacitkem na cidle. Pri prvni zmene stavu centraly zapni/vypni automaticky zase naskoci do aktivniho stavu. Mam potom klidnejsi spani.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

7. 8. 2017, 7:30

Až budete někdo svařovat, tak si zkontrolujte zda v okolí nestojí plastová flašku s nějakou hořlavinou. Při prvním sváru asi propálila kulička láhev a při druhém požár benzínu . Teď se léčím z popálenin jak jsem se snažil láhev vyhodit pryč. Mimo moji kůže naštěstí nic neshořelo.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 8. 2017, 7:49

Jj, bordel na stole se nevyplaci. Ja pred casem neco rezal flexou a kdyz jsem ji odlozil, jeste se dotacela. Svezla se ke spreji s barvou a prorizla ten tenky plech. Nastesti to nechytlo, ale jak potom vypadalo vsechno v okoli vcetne mne si dovedete zive predstavit :-)
Mílap
Příspěvky: 353
Registrován: 12. 4. 2016, 9:20

7. 8. 2017, 9:57

Pěkný den,
stačí, když sprej spadne cca z metru na roh plechu. Člověk jenom kouká až to dostříká, tedy pokud nechce změnit barvu s okolím. Stalo se mi s půllitrovkou vypalovací barvy na výfuky. Nebo, dotáčející se dráťák ve flexe se chytil malé díry v plandavé nohavici montérek a přitáhl se ke stehnu... už to zarostlo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2017, 10:05

Lepší je PUR pěna ,to pak je hrnečku vař :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 8. 2017, 10:42

ta bouchla známému ve služební stodváce na slunci . hezký to pohled. :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2017, 10:54

Mě venku a sněžilo do vzdálenosti několika metrů :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“