hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

7. 8. 2017, 12:08

někdy si člověk ani neuvědomí co vše hořlavého kolem leží....jsem si vyptal od revizáka hasičák, který už je sice prošlý ale jinak v pořádku a do dílny se hodí kdyby k něčemu došlo
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

7. 8. 2017, 1:57

Ja som pred 2 týždňami podpálil seba. rezal som flexou a nedal som si pozor. celý prúd iskier išiel na košelu, asi pár sekúnd, možno pol minúty. Nikdy som nebol tak rýchlo vyzlečený ako vtedy. Košela flanelová, tá nová, horí ako papier.
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 8. 2017, 3:18

U kosile si toho vetsinou vsimnu jeste nez chytne plamenem - pali to. Ale v zime ve vataku horim kazdou chvili. :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 8. 2017, 3:28

Velka pixla od PUR peny nebo lepidlala polystak udela spustu legrace i po svem vypotrebovani. Na stavbe palime, palety a zbytky obalu od vseho. Samozrejme kazdy si musi hodit svoji flasku do ohne. Vetsi rana nez by clovek cekal, kdyz vydrzi steny a povoli pouze dno moc pekne miri do kosmu :-) Uz jen cekam, kdy bude nejaky uraz :-(
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2017, 5:18

kenybz píše:jsem si vyptal od revizáka hasičák
A je sněhový?
Neměl bys jich víc???
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2017, 6:23

Habešan píše:
kenybz píše:jsem si vyptal od revizáka hasičák
A je sněhový?
Neměl bys jich víc???
Hasičák moc nestojí, kup si klidně nový :-) Já mám jen doma v dílně tři a už se taky hodily. Stačilo lehce škrtnout frézou o upínku a už hořely ve vaně plastové špony :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

7. 8. 2017, 8:53

mám práškový je univerzální ale při jeho použití sice začínající požár uhaíš ale ten bordel potom...sněhák mám taky
zkuse zeptat u vás v okolí kdo dělá revize a nebo si prostě hasičák kup
jinak naposledy jsem hořel najaře svařoval jsem držák a nechtělo se mě to čistit barva rez prostě honem to udělat a jak to párkrát prsklo tak mě chytla flanelka první jsem ucítil smrad ale to už byl smrad spálené kůže ono z té samostmívačky jde blbě vidět okolo trochu jizva zůstala no vůbec to byla celkově taková příhoda hodná na chocholouška to je prostě o tom kvaltování potřebuješ rychle upravit závěs začíná se stmívat venku máš rozdělanou práci...i 25kg svěrák od vrtačky letěl no kua dobře to vím že to bylo nakokos a měl jsem to všechno pořádně upnout, pak vývrtkový efekt při zvětšování díry jo ...
člověk by se měl při práci zamyslet a nehledět na čas a víc na bezpečnost můžeš něco dělat tisíckrát a jednou to trochu ojebeš a v lepším případě nějaký drobný úraz je na světě šak to všichni znají
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

7. 8. 2017, 9:24

nový za skoro litr i s kouřovým čidlem v ceně....
http://hastex.cz/eshop/akce-praskovy-ha ... rove-cidlo" onclick="window.open(this.href);return false;
nemám v úmyslu dělat reklamu pokud to tak vypadá nechť admin smaže
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

8. 8. 2017, 6:07

ještě taková letošní příhoda někdy začátkem roku jsem instaloval frekvenčák na SU 32
no a říkám kámošovi udělaj tam z vrchu nějaké krytí aby sa nedostaly špóny a emulze dovnitř...
krytí nebylo potřeboval něco svařit kousek od soustruhu
tak měnič zakryl hadrou a hned to blaflo...hadra ač byla suchá tak se s ní ještě odpařovaly zbytky nějakého ředidla či co
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 8. 2017, 6:54

To Habesan: na Bazosi se daji obcas slovit rocnikove cerstve snehy. Pokud to ma clovek pro sebe a neresi revize pro urady neni to problem. Najdi si nekde na netu presny postup revize hasicaku, je to spis komedie. Snehove maji docela dlouhou zivotnost. Tim urco nerikam natahat si domu 30 roku stare vody nebo prasky. Mam snehaky vsude za zadkem, prasky pouze do rezervy, kdyby uz horelo hodne a hasilo se vsim. Jinak je to jako posypat haseny predmet cementem :-( Videl jsem par garazi kamaradu vyhorenych vcetne stroju, obsahu i aut jen proto, ze proste schazel jeste jeden hasicak. V momente, kdyz uz chytnou pneumatiky je domaci haseni bez sanci.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2017, 5:00

Práškový neberu, a ani necelý litr mě neobměkčí.

Kdyby už hořelo tak, že by mi přestalo vadit, že co neshoří se rozmočí, tak vypnu přívod elektriky a budu hasit vodou z obecního vodovodu, ale to už jsme někde u těch pneumatik.
(U auta nebastlím.)
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Zbýňa
Příspěvky: 1916
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

8. 8. 2017, 5:58

Až ti někde bude hořet olej, tak s tou vodou hodně štěstí ať to dáš ve zdraví a jsou škody jenom na majetku.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2017, 9:30

Inu, každý svého štěstí strojvůdcem :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2017, 4:30

Proto přeci sháním ten hasičák.
A jak si rozumí s olejem ten oxid uhličitý???
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

9. 8. 2017, 6:16

https://www.pozary.cz/clanek/1379-cim-h ... y-a-oleje/" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“