Stavba automatické řezačky papíru

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
sádra
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2014, 8:27

19. 10. 2014, 9:56

Zdravím. Hledám koumese, který by zvládl postavit nebo navrhnout automatickou řezačku papíru. Momentálně výtisky řežeme na ruční řezačce a něco automatického jsem nenašel. Stávající řezačka je na obrázku. Potřebuji pásky papíru široké 5 - 14 mm dlouhé 420 mm rozřezat na x kousků na různé délky 5 - 20 mm. Na obrázku řez červeně. Na pásku jsou vytištěné loga v rozestupu 5 mm a mezi nima je to potřeba rozříznout s přesností cca. 1 mm. Obr Vůle v posunu mohou být. Posun musí být ale stejný, aby se odchylka nenásobila při 30 řezech na jednom archu (při jednom cyklu). Momentáně žena levou rukou drží a posunuje pásek papíru a pravou rukou řízne. Jde to celkem rychle, ale je to náročné. Chlap by to nedělal :lol: . Představa je, že se doraz (na obr. červený na stole) posune o navolenou délku a nůž řízne. To se pak opakuje do rozřezání celé délky archu. Doraz se vrátí zpět a znova. Délka posunu se na archu může měnit. Pohyb nože mám u jiného stroje řešen přes klikovku, spuštění motoru je koncákem (vysune se papír, narazí do koncáku a řízne). To ale v tomto případě není možné. Obrázek a popis je jen pro ilustraci, co to má dělat. Když jsem se díval na cnc frézky, tak použít takový stůl s osou Y a nůž pohánět přes kliku. Složité to asi není, ale neumím to navrhnout a nemám představu ani o ceně. Našel by se někdo, kdo by to zvládl? Jsem z Uherského Brodu, pokud by byl poblíž, ideální (není podmínkou).
Přílohy
řezačka.jpeg
řez.jpg
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2014, 11:36

Tento způsob je špatný, dnes se na jednoduchý automatický řez používá většinou kolečko (nebo speciální nožík jako u plotrové grafiky)

Obrázek

Potom se udělá klasický posuv X/Y (posuv nože a posuv dorazu, nebo spíše saní s nožem a řezací drážkou.)
Popřemýšlel bych ale spíše o poloautomatu - rychlý automatický řez papíru na nožní automatický spínač
Obsluha to má pod kontrolou a nehrozí výroba zmetků.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
sádra
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2014, 8:27

19. 10. 2014, 5:29

Díky za názor. Ještě o něm pouvažuji. Kolečkovou už jsem zkoušel - možná špatný model řezačky. Uvažoval jsem, že ji nabastlím na řezací plort a řezací hlavu s kolečkem přidělám místo řezací hlavy plotru. Pro mne nejjednoduchší naprogramování přímo z Corelu. Zkoušel jsem na plotru naimitovat rychlost (nastavena rychlost řezání na 400mm/sec) a po jednom kuse (listu). Po propočtech je to pomalé. Ještě je tam potřeba řešit automatický přítlak řezaného materiálu. Uvažoval jsem o pořízení CO laseru který by se využil ještě na další zakázky - opálené a zákazník to nechce. Tak jak to děláme teď je to rychlejší. Nařežu z většího archu pásky na větší řezačce a ty po 5 ks na pákové řezačce řeže žena. Víc neutáhne. Je to PET folie 100 micron a je na ní velká vrstva tiskové hmoty. Jezdí jako prase a tisk je náchylný na poškození. Ono toho bylo za minulý rok cca. 1,2 mil kousků a objem roste. Uvažoval jsem el. pohon nože a na nožní spínač. To by měla jednu ruku volnou a pak by mi možná neměl kdo vařit :o . Momentální postup je rychlý, ale je náročný na zrak a ruku.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2014, 5:48

S tou bezpečností bych to neviděl tak černě.
Stačí malinká optická závora, navíc může mít funkci mutting pro papír (aby mohl prolízat papír senzorem) a automaticky spouštět nůž.
V principu by tam člověk strčil ruce, posunul papír a jak je vyndá samo to stříhne a čeká na další obsluhu.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

19. 10. 2014, 6:30

Jaky rozpocet mas na tady tuto upravu, resp. stroj? Kolega nedavno kreslil stroj na deleni plechu s velice podobnou koncepci. Tj. rez je realizovan posuvnym koleckem, je zde pritlak rezaneho materialu, a samozrejme automaticky posuv rezane tabule.

Edit: a nejaky rezaci ploter to neni schopen zvladnout, tady tuto praci?
sádra
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2014, 8:27

20. 10. 2014, 6:46

S tou bezpečností by se to dalo určitě vyřešit.
Jeden řezací plotr jsem zkoušel. Příští týden budu testovat na deskovém plotru. Výchozí arch je 250 x 350 mm a ten je potřeba nadělit na 40 - 190 kousků. Uvidíme.
Rozpočet? Vůbec nemám představu co by to vše obnášelo. Viděl jsem frézky od 20 tis., je tam vedení, pohony a rám. Nevím zda se z toho dá vycházet. Nevím zda by 20 stačilo.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“