Hlinikovy dil - 50ks

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Dratenik
Příspěvky: 411
Registrován: 29. 10. 2013, 8:18
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2016, 5:38

Pak je to jednoduché - řekněte cenu dopředu a LIMITNí cenu on se někdo ozve. :wink: Odfiltruje se pak spousta nabídek.
CNC: frézování 4-osy, Heidenhain iTNC530, soustruhy Heidenhain 4110, Fanuc Oi TC, 3x drátové řezačky, až Z+400, (+9let praxe)
CAD/CAM: SolidWorks 2015, HSMWorks 2016, MasterCam X5, X6, Kovoprog
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6944
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 4. 2016, 7:42

Dratenik píše:Pak je to jednoduché - řekněte cenu dopředu a LIMITNí cenu on se někdo ozve. :wink: Odfiltruje se pak spousta nabídek.
Ale takhle to přece nedělá nikdo , je naprosto běžný standart dát poptávku a čekat s jakou kdo příjde cenou . Navíc je kupa firem které aby zaměstnaly své lidi na přechodné období tak berou i zakázky na kterých prodělají nebo jsou na nule ,ale je to pro ně lepší než je nechat chrápat u soustruhu .
kiko01
Příspěvky: 1595
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2016, 7:48

Moj skromny odhad bol 5000 prototyp a 1300,- /ks pri uvedenej serii, takze som sa celkom trafil skoro ako dratenik :)
Tak by som to nacenil ja, keby som mal nejaku realnu sancu najst si nato kapacitu :D
Btw: niesom fuskar, mam 6 zamestnancov a tiez platim dane a odvody, ono proste poctiva robota sa robi z lasky k remeslu a nie za ucelom zbohatnutia :D (to nebola narazka ani urazka, Ras to uz opisal predomnou )
Uživatelský avatar
Dratenik
Příspěvky: 411
Registrován: 29. 10. 2013, 8:18
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2016, 6:35

Já třeba dělám nabídky tak, když nechci ten díl vyrábět tak dám takovou cenu, která mě donutí když se zákazník ozve že mu to nikdo levněji nevyrobí....proto mám u jednoho kusu cenu o hodně vyšší než bych dal normálně, a u 50ks už je cena dle mě rozumná.
CNC: frézování 4-osy, Heidenhain iTNC530, soustruhy Heidenhain 4110, Fanuc Oi TC, 3x drátové řezačky, až Z+400, (+9let praxe)
CAD/CAM: SolidWorks 2015, HSMWorks 2016, MasterCam X5, X6, Kovoprog
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 4. 2016, 6:51

tak když ten díl nechceš vyrábět, proč dáváš vysokou nabídku a pak se rozčiluješ, že jsi drahej a že to od Tebe nikdo nechce? :D Pochopil bych když, mě někdo koho třeba ani neznám osloví jako obráběcí firmu s požadavkem na cenovou nabídku, nechce se mi do toho(nemám čas atd) tak tam klidně naperu 3násobek obvyklé ceny, kdyby si potom dotyčný následně trval na výrobě tak ať je alespoň ta práce motivovaná cenou.. ale když se někdo veřejně zeptá na fóru a nechci to dělat tak mu přece vůbec nepíšu, a nebo když mu dám přestřelenou cenu (kdybych chytil někoho kdo to dá) tak se pak nerozčiluju že se nechytil..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
BATMAN
Příspěvky: 100
Registrován: 27. 9. 2008, 2:20

2. 5. 2016, 8:57

Nechapu co do neho valite???
Je to zakaznik co ma nejakou predstavu a uprimne nerealna neni.
Ja programuju frezy,takze ode mne by to bylo drahy.
Jestlipak nekdo z vas takhle drzkuje do mailu na kazdou poptavku,to si nedovolite co?
Tohle ridi neviditelna ruka trhu.
Jsou proste lidi co chteji jit s cenou na krev dolu,jinak nemaji kseft a mozna ani zivobyti,tak je nechte.
EdgeCAM 2014 a 2017
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22391
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2016, 9:07

na to se da rict jenom jedine:

"vzdy se najde nekdo kdo to udela levneji"
Přílohy
levneji.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

3. 5. 2016, 5:28

BATMAN píše:Nechapu co do neho valite???
Jestlipak nekdo z vas takhle drzkuje do mailu na kazdou poptavku,to si nedovolite co?
Ne - obvykle se to řeší tak, že když do mailu příjde výkresová "dokumentace" stejné "kvality", tak se buď vůbec nereaguje a nebo se rovnou vyplatí odpovědět, že není volná výrobní kapacita (výrobu s radostí přenechat komukoli :) jinému).
Jinak tomuto postupu se říká "za každou cenu eliminovat zakázky, kdy je na první pohled zřejmá jistota konfliktu a problémů".
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“