gravostar

CAD/CAM software
Odpovědět
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

12. 3. 2014, 12:40

Zdravím vás, mám otázečku. Mám stažený Gravostar Hobby Demo a je v něm černé pole a kolem něj je šedivé. Jak mám rozumět tomu černému a šedivému poli ? .. má to nějaký vliv na výsledek když mě výrobek přesahuje do šedivého pole ? Dá se tento problém nějak řešit ? Jde mi o to že mám v mobilu program který při vyfocení něčeho převede tu fotku do DXF a tu pak dám do gravostaru , odstraním přebytečné vektory a rád bych to pak zkusil obrábět, ale nevím jek to mám jako celek zmenšit do toho černého pole a to že to přesahuje mě celkem deprimuje. Někdo nějaké rady prosím ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2014, 6:25

co treba se podivat do nastaveni a zmenit velikost toho pole podle masiny
co treba pouzit funkci meritko aby se ti to akorat veslo do rozmeru ktere potrebujes
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

12. 3. 2014, 6:28

černe pole jsou limity třeba tveho stroje. jde tu velikost libovolně měnit. je to jenom proto abys věděl že to co jsi nakreslil už přez to černe pole , tak nedáš do stroje. to pole se nastavuje podle rozjezdu tve mašiny. ma to jenom informativní charakter.
změnit se to da v nastavení, založka plocha. tam maš rozměry. při kliknutí na kolečko barvy se dá změnit i barva.
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2014, 6:32

Moc tomu nerozumím ale chce se to pořadně a kouknou na ten program a jinak ta černá plocha je velikost obráběcí plochy jakou mas nastavenou v Armotu když to bude přesahovat obráběcí plochu ten výrobek tak se Armot nerozjede stačí otevřít Soubor-Nastavení zobrazí se tabulka s názvem Nastavení a první položka Plocha možná jsem to nepochopil co chceš
Veny2012
Příspěvky: 23
Registrován: 16. 2. 2012, 10:21

13. 3. 2014, 2:07

[quote="JackAnthonyP"]Ja mám Asipre, používam Amote 1.73. Post od gravosu v prílohe
Vectric ARMOTE-GRAVOS_v2.rar
Je tam aj tool change aj bez. nottolchange post ma zatial nikdy nesklamal. Aspire bola dobra volba, aj ked draha. Už prebolelo.
No a na temu stability spojenia interpolator Gravosu/mam GVE64/+Armote: zatial najdlhsi program 14 hod. Velkoplosne 3D, na finish s 1mm gulovou frézou. Ja rozdelenie prace neresim. Jednoducho spustim program a idem do práce :) mam HW osetrene dorazy vretena-zatial nikdy nezabrali z dovodu poruchy/hazardu programu. Len raz ma zatial sklamali elektrárne, ked vypli dodávku
Daj vediet ako sa Ti zadarilo.[/quote


Dobrý den měl bych prozbu a to jestli by jste mohl napsal stručný návod jak dostat nějakou malůvku z Aspire do Gravosu tahle kombinace se mi moc líbí ale bohužel s tím bojuju a vůbec se mi nedaří nevím kam nahrát ten postprocesor apod. Prosím pomoc děkuji Veny2012 :)
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 4:29

Ahoj otevři Aspire/ File /Open application data folder aje to
Uživatelský avatar
JackAnthonyP
Příspěvky: 69
Registrován: 5. 10. 2011, 1:56
Bydliště: Senica

13. 3. 2014, 6:17

Do Gravosu, alebo do Aspire? Pochopil som ze "grafiku-maluvku" mas a potrebujes to dostat do stroja. Na to je od Gravosu Armote+ vhodny postprocesor. V Tvojom prípade pre vectric sw.

Dolezite je pochopit suvislosti. NA Aspire strankach najdes vsetko, vratane casti o postprocesoroch a dokonca ich tvorbe.My stastnejsi mame postporocesor uz hotovy-sucast dodavky CAM software.
VEEEEELMI zjednodujesene :cela veda je rozdelit si pracu v Tvojom pripade na tri casti: priprava vektorov=kreslenie. Druha je priprava dráhy nástroja-toolpath. Tretia je "nastavenie mašinky/nulový bod, ..../ Vsetko ma svoj postup a naslednost.
Pardon -ak je to jasne, tak ...ale mám pocit že v tom trochu plávaš :)
Po instalacii Aspire zvol file Application data file. Bude tam adresar Postp. Do toho nakopirujes rozbaleny postprocesor. Skus najprv napr. Gravos bez vymeny nastroja.
V Aspire -/časť Drawing/ si zvol najprv rozmer materialu, hrubku, nakresli napríklad stvorec- je to intuitivne. /+ pouzi moznost sa to naucit z demo na vectric strankach. Su tam aj priklady ktore stiahnes/.
Potom sa prepnes na pravu stranu obrazovky/Toolpath/. Vyberies svoj štvorec kliknutím, zvoliš nástoj=typ frézy vo vretene z menu-napríklad end-mill freza 2mm, zadas ako hlboko, a nechas vygenerovat toolpath=dráhu po ktorej nástroj bude chodit. odsimuiluj, je tam na to nástroj
Potom tuto drahu ulozís, ale predtým vyberies /druhé políčko zdola/= spravny postprocesor/nieco ako ovladac-driver ktorý si rozumie s Tvojim zariadenim/- V tvojom prípade hladaj Gravos V2 notoolchange...No a potom tento niekde ulozeny *.nc subor nacitas ako 3d file do Armote, nastavis 0-vu poziciu, otacky,... a ides na to...Skusaj "nasucho" kým nepochopíš ako to celé "pasuje do seba:
-príprava vektorov(kreslenie)
-zadefinovanie nástroja a spôsobu frézovania, vŕtania, rezania/Toolpath/
-vygenerovanie súboru pre stroj-nástroj, hĺbka, .../g-kody, *.nc/
-"oznámenie" Tvojej fréze čo má robiť/nc súbor/ a odkiaľ má začať/bod kde začína materiál a kde je bod, keď nástroj je na povrchu materiálu/záleží samozrejme od súradnicového systému čo používaš.
Mozno moc po lopate,neviem, v ktorom "leveli" si...
Aspire 9.5, Armote Gravos
Veny2012
Příspěvky: 23
Registrován: 16. 2. 2012, 10:21

14. 3. 2014, 7:00

Kluci děkuji moc za odpovědi jsem takovej věčnej začátečník a s těma formátama, postprocesorama a souborama to je u mě věčnej boj.Zlatá mechanika a elektrika tam hned člověk vidí co to dělá. V práci používám Gravostarhobby + Armote od Gravosu což je bez problémů ale doma bych do budoucna chtěl vyzkoušet právě Vectric + Armote Gravos. Proto teď právě všechno zkouším a bádám. JackAnthonyP napsal jsi to perfektně a srozumitelně až budu mít chvilku tak to vyzkouším a dám vědět. Ještě jednou děkuji Veny2012
kutilak
Příspěvky: 118
Registrován: 20. 6. 2013, 11:57

28. 4. 2014, 12:09

Kvako1 píše:černe pole jsou limity třeba tveho stroje. jde tu velikost libovolně měnit. je to jenom proto abys věděl že to co jsi nakreslil už přez to černe pole , tak nedáš do stroje. to pole se nastavuje podle rozjezdu tve mašiny. ma to jenom informativní charakter.
změnit se to da v nastavení, založka plocha. tam maš rozměry. při kliknutí na kolečko barvy se dá změnit i barva.
Děkuju :)
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2018, 11:11

Zdravím pánové,asi po 8letech mi shořelo PC,tak jsem sehnal zase starší ale mam Win7 ale nemohu rozchodit Gravostar.Dříve jsem používal XP to šlapalo ale s W7 mam problém prosím poradíte jak na ně.Děkuji Pepa.cz
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 3. 2018, 11:36

a co ti nejde ? nejde spustit ?
na win 7 i win10 to chodi normalně.
skus to spustit jako spravce.
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2018, 11:51

Nejde spustit pod W7 na XP to makalo
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 3. 2018, 11:57

instaloval jsi gravokey ? co ti to píše ? skoušel jsi to jako správce ?
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2018, 12:18

Asi tam máte starý HW klíč Hasp. Honza poradí řešení, už jsem mu psal..
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“