kompresor

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

28. 5. 2014, 1:15

Koleno má i tohle: http://www.eshop-kompresory.cz/odvadece ... omat-3100/" onclick="window.open(this.href);return false;
To ještě nemám. :)
www.mosaznevyrobky.cz
nexus06
Příspěvky: 75
Registrován: 25. 1. 2009, 8:06
Bydliště: praha

28. 5. 2014, 1:23

RaS píše:děkuji, že jsi to sem napsal už skoro pět let čekám na takovou odpověď.. až příště budu kupovat tak jedině od kolena :D
ty jses ale desnej rejpal, clovek si precte tema, zjisti ze muze pomoct, hned se zaregistruje, nezistne pomuze a ty na nej takhle :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 5. 2014, 8:36

Ahoj vsem, vsem, vsem. Mel jsem to uplne stejne. Maly marketovy kompresorek, naprosta naivita. Jednovalec s tusim 30 nebo 35 litrovou bandaskou. Ve sve naivite jsem na tom zkousel i utahovak hi,hi. Nyni po procitnuti slouzi v garazi na nafukovani kol a pro praci kompletuju jednovalcovy Orlik poskladany z dilu. Hlucnost maleho Orliku neni o mnoho vyssi nez ten kraval od marketaku.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 5. 2014, 8:55

když už jsem tedy to téma před 5ti lety založil tak přidám i svoji zkušenost.. protože mám dílnu malou sháněl jsem něco malého, zvolil jsem hobby kompresor z OBI nebo odkud asi za 2200,- 2,2kW jednofázovej pístovej s 50l bandaskou za těch 5 let to funguje spolehlivě, jedinej problém kdy to nestíhá je při stříkání,na to prostě ten průtok vzduchu nestačí.. to jestli dofouká nádobu za minutu nebo za dvě je mě fuk a to jestli ji dofoukne jednou za hodinu nebo jednou za den je dáno velikostí nádoby a odběrem, takže pro moje potřeby, kdy je to připojené k CNCčku kde to ovládá vzduchové písty podavače ATC to dofukuje při provozu třeba jednou za půl hodiny (podle počtu výměn samozřejmě) takže uplně v pohodě..Orlík stál 4x tolik a parametry (papírové) měl obdobné.. takže i taková levná sračka může sloužit řekl bych v hodně častém využití X let..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 5. 2014, 12:27

Tos koupil hodně dobře, kolem 2 tisíc bývají v akcích kompresory s 24 litrovou nádrží.
Já mám taky už několik let marketového Scheppacha s 50l nádrží. Připojil jsem k němu starý vysloužilý elektrický bojler 80l, tak teď to má přes 130l a dá se s tím dělat cokoli, i dost dlouho stříkat nebo pískovat. Naprostá spokojenost.
Ten bojler má papírově 8 bar, samozřejmě jsem ho před montáži otestoval na 12 bar (tj. na 1.5 násobek toho, jak ho používám), aby mi to případně nezbořilo barák.
Jinak ty velké nádrže mají ještě jeden vedlejší pozitivní efekt, že velmi dobře odlučují ze vzduchu olej. Bojler má vstup vzduchu dole (původně vstup pro studenou vodu) a výstup nahoře (původně výstup teplé vody), takže jsou od sebe dost daleko a případné zbytky oleje se usadí dole (je ho tam ale naprosto zanedbatelné množství).
Uživatelský avatar
Airm@n64
Příspěvky: 326
Registrován: 15. 2. 2011, 3:58
Bydliště: Ostrava

3. 11. 2014, 3:55

Taky přemýšlím o scheppachovi ted sem viděl někde leták 24L nádoba a cena byla 2399 v OBI :-)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

3. 11. 2014, 9:46

Mex píše:...
Připojil jsem k němu starý vysloužilý elektrický bojler 80l, tak teď to má přes 130l a dá se s tím dělat cokoli, i dost dlouho stříkat nebo pískovat. Naprostá spokojenost.
Ten bojler má papírově 8 bar, samozřejmě jsem ho před montáži otestoval na 12 bar (tj. na 1.5 násobek toho, jak ho používám), aby mi to případně nezbořilo barák.
...jeden vedlejší pozitivní efekt, že velmi dobře odlučují ze vzduchu olej ...
souhlas, a navíc jdou počase velmi jednoduše odolejovat (odkalit).
No a nebo si do dna udělat odkalovač... jenže to je trochu složitější, jednou za rok sundat dno a vyčistit je jednodužší....
Uživatelský avatar
Airm@n64
Příspěvky: 326
Registrován: 15. 2. 2011, 3:58
Bydliště: Ostrava

14. 2. 2015, 12:43

Chlapi tak po delší době asi obědnám toto :-) Olejový kompresor 8 bar HC 54 Scheppach http://www.noto.cz/dilna-naradi/kompres ... ppach.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Včera jsem byl v Hornbachu a tam měli 24L nádobu za 2999 a značka byla podobna.... ted si nevzpomenu jaka.. ale byl taky modrý...

Jak nejlépe zvolit rozvod ? Stačí mi nějaká kostka do ktere bych zašrouboval hadici pak k včetenu hodil ventil a pak si to reguloval tím :-) A zároveň jeste mit bokem pistol na ofukování ... Jak to máte řešeno vy ? :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 2. 2015, 12:51

já mám rozvody vedené ve svařených vodovodních trubkách po celé dílně asi 6 zásuvek s rychlospojkou.. frézka na vzduch má pak ve své části větve, vlastní kulový ventil na odpojení vzduchu, regulátor a přimazávání.. ty trubky stojej pár korun a svařit je je hračka..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Airm@n64
Příspěvky: 326
Registrován: 15. 2. 2011, 3:58
Bydliště: Ostrava

14. 2. 2015, 1:03

Jop ja to budu mit pod stolem pod frézkou.... Stačí mě vývod natu hadici na ofuk ruční a pak na další kterou povedu v energo řetězech a na Ztku budu mit ventil kterým budu regulovat tlak tak asi nějaké Tčko s rychlospojkami přímo ke kompresu co ?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 2. 2015, 1:06

teď ti to stačit bude.. později budeš mít frézky 2-3 10 :D a rozvodu vzduchu se nevyhneš..
mimochodem většina těhle hobby kompresorů má vyvedené dva výstupy.. jeden regulovanej a jeden neregulovanej..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Airm@n64
Příspěvky: 326
Registrován: 15. 2. 2011, 3:58
Bydliště: Ostrava

14. 2. 2015, 1:15

Super :-) Timpádem by mě odpadla výroba kostky na rozdvojku :-)
Jinak jak přibude další strojní park soustruh atd. tak to pak budu muset překopat no :-)

V plánu mám koupit od nich toto :

PISTOL : http://www.noto.cz/dilna-naradi/kompres ... profi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Hadice : http://www.noto.cz/dilna-naradi/kompres ... profi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
na foukání pneu : http://www.noto.cz/dilna-naradi/kompres ... etrem.html" onclick="window.open(this.href);return false;


jeste nějaké rychlospojky ale trošku bádám v průměru té spojky nemám odhad jaka by byla optimální :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 2. 2015, 1:37

tu hadici a rychlospojky kup něco kvalitního.. sice ta tvá verze profi za 100kč vypadá suprově :D ale je to šunt..to je ta klasická sada co k tomu dávaj.. vyhodil sem všechno..
http://www.gumex.cz/rychlospojka-s-trne ... 14601.html" onclick="window.open(this.href);return false; s tohle rychlospojkou můžeš házet po zemi jak chceš.. s tamtím hodíš párkrát a praskne to.. to že to syčí a uniká už jako nové ani nemluvím...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Airm@n64
Příspěvky: 326
Registrován: 15. 2. 2011, 3:58
Bydliště: Ostrava

14. 2. 2015, 1:44

Jo to jsem jen tak vybral narychlo :-D koupim ty cos poslal :-) ale pořád nevim jaký průměr jestli 6mm či 8 mm :-)
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

14. 2. 2015, 2:06

Jinak levným pistolím na foukání pneu bych se vyhnul, protože stejně člověk nakonec musí koupit ještě kontrolní tlakoměr, který byl zkoušen a za něj vyhodí dalších pět stovek . Ty tlakoměry na těch pistolích strašně kecají. Zkoušeli jsme to a na mé kecá asi o 25%, na švárově asi o 10%. Takže lepší koupit rovnou pistoli, která má zkalibrovaný tlakoměr už rovnou z výroby. :D
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“