Koupi nového soustruhu

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

27. 6. 2017, 10:37

martasg1 píše:Velikost 300 to jsou ty nejmenší? Ty s tou osmdesátkovou univerzálkou? Váží asi 85kg.
Váží cca o 20kg méně.

Jinak i já jsem majitelem takovým majitelem a také jsem celkem spokojený. ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

28. 6. 2017, 7:00

To testone : Rozhodně víc než 2.2 kW, rozběhové proudy atd. Já nejsem zamilovaný do Číny to v žádným případě, mám respekt ke starým mašinám, ale z dnešního pohledu už je většina po smrti a v rukách překupníků jen kolují mezi lidmi ty samé mašiny.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 8:03

Baloo já to ale myslím vážně s tou předváděčkou... aby jsme zůstali u tématu tzn. u soustruhů - budu se rozhodovat zda upgradovat systém na Index GE42 což je stroj z roku 1986 s poháněnejma nástrojema a průchodem vřetene 42mm.
Když mi nabídneš něco zajímavého tak se třeba rozhodnu pořídit nové od tebe - požadavky jsou tyto - CNC soustruh, 3,5 až 6 tun, příkon 15-40kW, točný průměr 260+, průchod vřetenem 42+, poháněné nástroje C osa stačí, ATC, otáčky od 50-6000 (tak to má ten soustruh Index GE42 kterej mě stál 160 tisíc jako nefunkční).

Pro představu co plánuji na starém soustruhu udělat - výměna komplet elektro (cca 300 tisíc, výměna hydrauliky cca 100 tisíc, výměna ložisek a šroubů cca 150 tisíc, přebroušení lože a zaškrabání supportů cca 100 tisíc (je to na kluzným vedení komplet). Suma za funkční spolehlivý moderní soustruh s poháněnými nástroji celkem 810 tisíc.).

Bylo by fajn dát nabídku tady do vlákna aby jsi podpořil diskuzi o čínských strojích co prodáváš.
Když mě přesvědčíš a stroj v rozumné ceně srovnatelné cena/výkon oproti modernizovanýmu stroji předvedeš tak ho od tebe pořídím protože soustruh potřebuju. I kdybych si měl vzít leasing na tu jednu mašinu a prodat ty soustruhy co mám připravené na upgrade.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

28. 6. 2017, 8:28

Včera nám přišla nabídka na jeden stroj tak ho tu představím. Večer to tu pověsím mám teď nějaké ježdění.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 8:36

Balloo píše:Včera nám přišla nabídka na jeden stroj tak ho tu představím. Večer to tu pověsím mám teď nějaké ježdění.
Děkuju
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 8:37

martasg:
nebylo by ekonomictejsi koupit neco takoveho:
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 102.vBOQcw" onclick="window.open(this.href);return false;
cca za 100
nebo za 300 komplet masinu, jenom zapnout?

deset let v osmihodinovem provozu vydrzi kdyz vyberes spravny typ
vyzkouseno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 8:40

To je torzo, to řešit nebudu, postni prosím odkaz na kompletní stroj?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 9:59

Tak to co jsi popisoval neni ani torzo ale srot do ktereho musis dat 600
Nahazoval jsem to sem jako nebylo li by to lepsi?
Samozrejme na alibabe urcite hledat umis stroj s temi parametry si najdi sam
Pak ti ktomu zkusim neco rict
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 11:59

robokop píše:Tak to co jsi popisoval neni ani torzo ale srot do ktereho musis dat 600
Nahazoval jsem to sem jako nebylo li by to lepsi?
Tak to jsme se nepochopily - je to funkční a dobrej stroj, ale když chci špičkovej stroj musím do toho naházet špičkový komponenty a to já plánuju. A nebudu je přece cpát do čínský blátolitiny abych vše ostatní vyráběl nebo dodělával. Proto si kupuju japonský a německý stroje jako dobrej základ. Teď to jede ve třech stovkách a vše až na zastaralej systém je OK. Ale já nevezmu zakázku za sto tisíc aby se potom něco posralo a já přišel o zákazníka a měl nervy v kejblu. To do toho raději nacpu 600 litrů do komponent a geometrie a budu mít špičkovej stroj v maximální přesnosti s pravítkama, kterej novej stojí dva a půl mega a více. Pak se nebudu bát vzít zakázky za 200 tisíc měsíčně.
Do čeho bys raději nacpal 600 tisíc v komponentách? Do japonce nebo němce nebo do číňana?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 12:50

jo asi nepochopili

no za tech 600 muzes mit dva az tri cinany
pravdepodobnost ze se to posere neni zas tak velka
kdyz mas tri tak te to uz vubec netrapi, nez to opravis pojedou zbyle stroje a zakaznik to nezaznamena
kazdy stroj mas vystrojeny na jiny dil takze setris serizovaci cas a omezis zmetkovitost
koupis jedem malej na maly veci a dva velky na velky veci
velky budou mit silu a pruchod
malej bude mit otacky
a jiste by se nasla rada dalsich vyhod

jak ten cinskej tak ten nemeckej ma planovanou zivotnost ve vyrobe cca 5 let (slova zastupce okumy)

samozrejme ze s tim nemeckym strojem je to o neco lepsi ale vyplati se to za to dat trojnasobnou cenu kdyz pak treba budes delat vyrobky kde mas volny miry?

jen se snazim ukazat ze je vic uhlu pohledu a nektere jsou myslim velmi duvodne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 1:18

robokop píše: no za tech 600 muzes mit dva az tri cinany
V ostatním máš asi pravdu, ale tohle je nějaká pohádka... chceš říct že za 300 tisíc pořídím dospělý CNC soustruh s ATC, a průchodem vřetene 42mm? Vždyť za tuhle cenu jsou snad jen čínský klasiky na kličku???? To by chtělo názornou ukázku aby jsi své tvrzení podpořil fakty...

A je zajímavý, že - nejmenovaný člověk - co tady vychvaluje číňany mi pošle regulérní vážnou poptávku na starý CNC soustruh na přestavbu :) tím nemyslím tebe... ale když jsem si to dneska uvědomil tak mě to docela pobavilo... člověk nesmí věřit všemu co čte, ale vlastnímu úsudku... ale že to chválíš ty Robo když to neprodáváš to nechápu - to chce nějaký fakta opravdu aby jsi mě přesvědčil...

Jo a navíc já jsem byl ten co tady začínal jako člověk co přestavoval čínu frézku a soustruh. A kdo mě z toho vyvedl? Byli jste to vy tady na foru kdo mi doporučil tu "správnou" cestu - tj. koupit pořádný základ a přestavba na moderní systém. Čínu jste zavrhovali vždycky... a já se tý cesty držím dokud mě někdo nepřesvědčí o opaku, protože úsudek mi řiká ano to je ta správná cesta ke štěstí :)
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 28. 6. 2017, 1:27, celkem upraveno 4 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 6. 2017, 1:20

taky by mě zajímalo kde koupím 3 soustruhy s poháněnejma nástrojema za 600000 :D mě by možná stačil odkaz kde koupím za ty peníze jeden..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

28. 6. 2017, 1:32

To martasg1 : klidně můžeš veřejně napsat, že já jsem poptal starší stroj u tebe. Stroj potřebuji pro ozkoušení nového řídícího systému, protože CNC soustruh který vyrábíme je prodaný s MACHem a nestíháme momentálně dělat nový kus, protože máme jiný projekt který se musí udělat v přesné termínu.

Číňany nevychvaluji, je píšu moje zkušenosti se stroji který mi prošly rukama. Nikoho do toho nenutím. Předám svoje zkušenosti a kupující ať se sám rozhodne jestli si stroj koupí nebo ne.

Nerozumím jak můžeš napsat že to tu vychvaluji abych prodal.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

28. 6. 2017, 1:38

Balloo píše:Nerozumím jak můžeš napsat že to tu vychvaluji abych prodal.
Ta to bych pochopil - na testování je to asi OK. I když robo radí pořídit torzo z číny, tak teda teď nevím... :)

A jinak jsem přeci nenapsal že to vychvaluješ aby jsi prodal. Napsal jsem že robo nemusí vychvalovat protože je neprodává :wink:

No kluci já bych rád a asi i Ras a jiní funkční stroj z číny, ale vy pořád jen mluvíte a nabídky nikde... všichni chceme jedno - vydělávat prachy... ty prodejem strojů, já prodejem strojů a výrobou, a jiní třeba jen výrobou... a k tomu potřebujeme ty mašiny... tzn. skutečné nabídky ne jen teorie... tak se těším na nabídku kterou zpracuješ.

PS: a jestli děláš vývoj s MEsou tak mě to také zajímá a klidně ti dám přednost s tím CNC soustruhem a za tvojí cenu, ale na oplátku bych chtěl schéma zapojení a předváděčku až to sestavíš a zprovozníš - to by byla ta sleva 15 dolu ;-) Zajímá mě prostě vše - i číňan i přestavby. Nezatracuju ani jedno ale nechci prodělávat a to se mi už s číňanem stalo a to je zkušenost. Tak uvidíme co bude dál... ;-)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 1:42

ja tu jen pisu to co jsem zazil a na vlastni oci videl
napr cinsky soustruh s cca 40mm pruchodem
aut. hlava 4 pozice bez pohanecek
cca rok 2012 koupili si do firmy na vychode cech sami na primo
jezdil jsem tam skolit a dva drobne servisy nic zasadniho
denne na tom vyrabeji z nastrojovky kuzelove upinace do vreten
hmotnost cca 600-800kg
cena 160 000,- Kc


pisu to tu protoze lidi kteri to nezazili se to tu pokousi hodnotit a rikaji informace ktere jsou v primem rozporu s realitou kterou jsem zazil
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Nákup“