Nákup strojní frézky

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2013, 8:28

Já už jsem tady toho o té hráškové myslím popsal dost :)

markus: nepleť to dohromady ta 5080 je vzorník colorlaku, je to ČSN 5080 a je to syntetika, můžu tě ujistit že čsn 5080 ti nikdo v ralu nenamíchá a to nekecám, můžeš si tam i zavolat ať ti dají ekvivalent toho čsn, zvedne ti to baba co bude čučet jak jojo a pak tě stejně pošle do smrndele (provolal jsem skoro celou rep. a do prdele mě poslali skoro všude, ale možná jsem jen volal na blbé čísla :wink: )
Nakonec jsem si nechal namíchat dvousložkovou polyuretanku pale green 6021, to mi připadá jako táááák trochu hodně podobné i jsou tu někde srovnávací fotky s hráškovou zelenou.
Pokud chceš např. deckel tak to je reseda green (tzv. evropská strojní zelená) 6011, ale ta se mě osobně moc nelíbí
tož tak se to má :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

3. 5. 2013, 9:33

Děkuji za odpovědi. Nakonec jsem dohledal vlákno "schaublin", kde jsem se dozveděl více o barvách a jejich značení. Budu se inspirovat. Sice mám doma krásnou hráškovou barvu, ale syntetiku a nechce se mi na stroj, který už dva měsíce průběžně kytuju a brousím, jak debil, dávat obyčejnou barvu. Chci tam dát barvu, která je opravdu určena svými specifikacemi na obráběcí stroje.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

23. 6. 2013, 5:32

Ahoj Všem. Tak snad se dílo zdařilo. Frézku jsem dodělal po cca 3 měsících práce. Barvu jsem použil na doporučení Tumlíka (polyuretan RAL 6021) Teď už jen natáhnout proud do dilny a můžu se na ní začít učit. Pokud se chcete podívat na průběch renovace klikněte na odkaz http://www.rajce.idnes.cz/hledej?q=f1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

23. 6. 2013, 5:52

Moc pěkně se ti to povedlo, je z ní doslova kráska :D Čím jsi brousil ty obliny ? Já měl od jednoho Pana Lakýrníka takovou skleněnou pěnu, když jsem dělal staré auto.
Mini soustruh SC-4
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

23. 6. 2013, 6:07

To broušení kytu jsem na nerovných plochách dělal přeloženým brusným papírem pomocí dvou prstů. Pakárna, ale jde to, jen to chce trochu cviku a hlavně trpělivosti. Omlouvám se za zhoršenou kvalitu fotek, ale kvůli každé fotce tahat foťák se mi nechtělo a mobil je při ruce skory vždy. Na poslední fotce jsem zkráceně popsal, jak se mi chovala při stříkání polyuretanová barva- udělalo mi to i na kousku, který jsem zkoušel vzít štětkou. Proč?
franta107
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 11. 2011, 12:24
Bydliště: kolínsko

23. 6. 2013, 6:37

nejspíš nevyzrálý podklad, který ředidlo z barvy pěkně zvedne, nebo nebylo venku vůbec pěkné počasí, vlhko to je prevít
pěkné, něco takového bych potřeboval udělat s FUW 1čkou.
akorát si myslím, že na chlazení dáš brzo zpátky trubku s ohebnou hadičkou, pokud ji seženeš - mám toto na soustruhu a unešen z toho nejsem :roll:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2013, 7:02

Hezké, hezké ale co ty šroubovací pojistky?
Sice funkční ale v dněšní době bych rozhodně na motor dal motorový spouštěč (pokud jsou pojistky na motory).
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

24. 6. 2013, 5:37

Krásná práce :D :P
Jak čistíš ocelové plochy a rádlování...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2013, 6:59

jestli oni ty sroubovaci pojistky nejsou lepsi
teda kdyz to moc casto nelita

das si tam nejakej moderni spoustec a zjistis ze to ma integrovany ruzny kurvitka....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

30. 6. 2013, 8:47

Ahoj Všem. Tak jsem konečně zapl frézku(f1s) a zkusil frézovat, ááále. Potřebuji trochu poradit s úplně začátečnickýma problémama.

1. JAK MÁM DOTÁHNOUT HORNÍ MATICI NA ŠROUBU PRO UPNUTÍ NÁSTROJE, KDYŽ SE MI VŘETENO VOLNĚ TOČÍ A NEJDE NĚJAK ZAARETOVAT?
2. JE MATERIÁL STARÉHO LITINOVÉHO STROJNÍHO SVĚRÁKU TAK TVRDEJ, ŽE NA NĚM OKAMŽITĚ ZTUPÍM NOVĚ NAOSTŘENOU FRÉZU? (CHTĚL JSEM PŘEFRÉZOVAT KLUZNOU ROZVRTANOU PLOCHU)
3. PŘI FRÉZOVÁNÍ NĚJAKÉ OCELI(MATERIÁL NEVIM) JINOU NOVĚ NAOSTŘENOU FRÉZOU, JSEM OFRÉZOVAL KRÁSNĚ ASI TAK 5 CM A NAJEDNOU SE FRÉZA OKAMŽITĚ ZTUPILA( ŽIVOTNOST ASI TAK 50 SEC.)

Omlouvám se, ale opravdu nevím, co to mám za frézy, ale byly naostřeny odborně v nástrojárně za velké peníze a během pár minut bylo po nich. Raději se zde optám- začínám se bát tam cokoli dát abych to zase hned neztupil.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 6. 2013, 8:57

pokud jsi frézoval čelisti, tak ty jsou kalený, to běžnou frézou nedáš, jedině plátkovou, pokud jsi frézoval vlastní odlitek tak to je litina a to jde frézovat asi čímkoliv, s tím souvisí i třetí otázka.. frézovat znamená mít správné řezné podmínky, nenahulil jsi tomu moc velký otáčky?
napiš čím frézuješ a jak, řezná rychlost, posuv, úběr, materiál atd.. pak se dá radit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

30. 6. 2013, 9:09

Čelisti bych si nedovolil frézovat ani náhodou. Otáčky jsem volil malé(myslím 720). Frézu jsem měl nějakou obyč asi HSS 40x25, ubýral jsem cca 0,5mm do hloubky a točil jsem opatrně klikou podélného posuvu. Jen podotku, že nějaké chvění stroje jsem nepostřehl.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 6. 2013, 9:26

no tak to je jasný, otáčky jak kráva..
40ka fréza se 720ot má řeznou rychlost 90m/min to je tak 5x tolik co ta litina chce..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

30. 6. 2013, 9:41

robokop píše:jestli oni ty sroubovaci pojistky nejsou lepsi
teda kdyz to moc casto nelita

das si tam nejakej moderni spoustec a zjistis ze to ma integrovany ruzny kurvitka....
To je hodně zpátečnická politika, hlavně vyhoďte všechny měniče ty mají kurvitek nepočítaně.
Pojistka je standartní prvek který jistí proti zkratu a to vítečně, bohužel přetížení motoru nedají ani náhodou. Nejsem si jistý ale počítám že třeba u posuvu běží motor stále a asi nikdo ho nechce kupovat nový jen proto že se někde něco přidřelo nebo zaseklo.

PS: Během mé praxe jsem spustil tisíce spouštěčů a co si vybavuji vadnej byl pouze jeden (z výroby - nefungoval pomocný kontakt)
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

30. 6. 2013, 10:19

markus píše:Čelisti bych si nedovolil frézovat ani náhodou. Otáčky jsem volil malé(myslím 720). Frézu jsem měl nějakou obyč asi HSS 40x25, ubýral jsem cca 0,5mm do hloubky a točil jsem opatrně klikou podélného posuvu. Jen podotku, že nějaké chvění stroje jsem nepostřehl.
A chladíš to vůbec? Stačí alespoň emulsi na štětec a pořád to mít mokrý.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“