zapojení a nastavení laseru 150w Brno

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Beettreek
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 5. 2014, 5:26

28. 5. 2014, 5:53

Dobrý den,
jede mi teď z číny stroj Forsun FSL1325 se 150w laserovou CO2 trubicí. Měl by tu být kolem 12. 7. a co nejdříve bych na něm chtěl začít pracovat. Alespoň na první nastavení hledám někoho, kdo by mi s tím pomohl. Nechci se dostat do toho stádia že to zkusím zapojit sám a zůstanu u 50% zapojení. Děkuji mnohokrát za reakce.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

28. 5. 2014, 6:27

No potěš koště, další sračka z Číny...
Pokud bys nikoho nesehnal ve svém okolí, tak mi zaplatíš naftu do brna a Z5. Víc nechci.

Až to dorazí, hlavně si překontroluj, zda je všechno Ok, trubka není prasklá, nic nechybí atd...
To je důležité, všechno ostatní se nechá rozhýbat, to už je pak legrace...
Beettreek
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 5. 2014, 5:26

5. 8. 2014, 8:35

Zásilka je již v Praze v meziskladu. V dalších dnech bude zapojení tohoto laseru aktuální. Nechci obtěžovat Hadese, aby cestoval až z Prahy. Nenašel by se někdo v Brně kdo tomu rozumí a zapojil by to za nějakou symbolickou odměnu. Třeba 1000,- nebo dle dohody.
slovakova
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 8. 2014, 9:41

6. 8. 2014, 10:00

Dobrý den,

podívat se Vám na to mohu, jsem z Brna. Pokud je všechno od čínského výrobce připraveno (nějaký el. rozvaděč), mohlo by to být jednoduché. Ovšem zůstává otázkou, nakolik je provedení elektroinstalace v souladu s Evropskými normami. Bude-li potřeba udělat výchozí el. revizi, tak za tu uvedenou cenu nevím, nevím, koho seženete. Profíka určitě ne a škudlení na nepravým místě se může hodně vymstít... :( .
-jk-
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2014, 4:08

slovakova píše:Dobrý den,

podívat se Vám na to mohu, jsem z Brna. Pokud je všechno od čínského výrobce připraveno (nějaký el. rozvaděč), mohlo by to být jednoduché. Ovšem zůstává otázkou, nakolik je provedení elektroinstalace v souladu s Evropskými normami. Bude-li potřeba udělat výchozí el. revizi, tak za tu uvedenou cenu nevím, nevím, koho seženete. Profíka určitě ne a škudlení na nepravým místě se může hodně vymstít... :( .
-jk-
číňani umí dobře tisknout CE, počítám že to bude i zde. takže revize není třeba třeba
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
slovakova
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 8. 2014, 9:41

7. 8. 2014, 6:52

Ano, a preventivně to své čínské CE tisknou i tam, kde to nutné není. A zřejmě si myslíte, že čínské CE je ekvivalentní CE vyžadované normou EU, ne? Zkuste se alespoň zeptat strýčka Googla.....
-jk-
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2014, 7:12

slovakova píše:Ano, a preventivně to své čínské CE tisknou i tam, kde to nutné není. A zřejmě si myslíte, že čínské CE je ekvivalentní CE vyžadované normou EU, ne? Zkuste se alespoň zeptat strýčka Googla.....
-jk-
Byl to tak trochu vtip :) i když to občas není moc k smíchu. Rozlišit ty dvě CE je těžké protože číňani si zaregistrovali C E a originál je C E. Jenže se jim ta mezera povážlivě zužuje.
Pokud to je čínské CE tak s tím asi neudělá nikdo nic, přebírat zodpovědnost za výrobek že odpovídá evropským normám a zaštíťovat to vlasním CE asi žádná firma dělat nebude, navíc to papírování by stálo asi víc než stroj.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
slovakova
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 8. 2014, 9:41

7. 8. 2014, 7:41

Ale ani ne, podstatné je, se na to zařízení podívat zblízka. Už jsem viděl pár takových (hlavně balicí linky) a asimilovat je nebyl zas až takový problém. Většinou se Číňané ke svým výrobkům v Česku nehlásí, protože zde nemají servis. Casto u těchto strojů zkolabuje řízení PLC a to je pak lepší napsat řízení celé technologie znovu. Ve srovnání s tím ten malej laser nemusí být náročná záležitost.....
A může to být cenově docela zajímavé.
Pěkný Tesláky, co si od nich slibujete :shock: ?
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

7. 8. 2014, 8:29

ono s tím CE je to jednoduché....
logos-ce-europa-y-chino.jpg
bohužel každej, kdo si chce nechat cokoliv schválit, tak se nedoplatí.
A upřímně, dnešní C E normy stojí za pěkný kulový, zlatý ČSN, protože to, co se vyrobí v EU, je možná často o dost horší než to, co vyrobí Číňan. Jen číňan holt nedodržuje barevný značení kabelů a tak se z toho mohou všichni revizáci ....... (doplňte si co chcete), mně napadlo jen sprosté slovo....
slovakova
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 8. 2014, 9:41

8. 8. 2014, 5:17

Je to tak, ale poněkud odbočujeme od původního tématu. Pan kolega, co hledal někoho na zapojení, možná oživení zakoupeného laseru z Číny, se neozývá.... Možná už to není aktuální....
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“