Značkovací fiber laser

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Uživatelský avatar
Merlin_cze
Příspěvky: 52
Registrován: 11. 10. 2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2017, 9:54

Zdravím....

Chystám se koupit 20 - 30W fiber laser na značení kovu a plastů.

Mám 1/2 roku v provozu velký CO2 120W Bodor BCL 1390 a zatím bez problémů, tak jsem to zkusil zatím poptat u nich.

Máte někdo číňana na značení ? Pokud ano jakou zančku a zkušenosti ?

dík
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
Merlin_cze
Příspěvky: 52
Registrován: 11. 10. 2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2017, 9:41

Tak jsem výběr ukončil..poslal jsem objednávku a 30% cena do Bodoru :-) - teď už jenom počkat než dorazí parník.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

26. 7. 2017, 9:42

Já mám rok laser od Accteku a vcelku spokojenost a teď jsem se taky rozkejval na fiber 20W, pracovní plocha 150x150mm, rotační osa a ze slušných komponentů. Cenu jsem ukecal na 4500,- za dalších 550,- mi to pošlou letadlem a expres kurýrem až do dílny. Už jsem od nich kupoval nějaké drobnosti a vždy to fungovalo. Tak jsem zvědavej, jestli se povede i tohle.
Uživatelský avatar
Merlin_cze
Příspěvky: 52
Registrován: 11. 10. 2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

31. 7. 2017, 6:03

To je parádní cena... a nevypadá zle.

Já jsem nakonec objednal Bodor BML-FS 30W 200x200, hlava Scanlab,
zdroj světla :-) Maxphotonics MFP-30, bohužel je to Q-switched,
za MOPA 20W laser chtěli cca 1800 USD navíc...
cena s rotačním adaptérem 6000 ( sleva 650USD).
Doprava BDP (objednal jsem si náhradní trubici a nějaké součástky k CO2) cca 300USD na dvorek s vyclením.

Když tak napiš jak to chodí...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 8. 2017, 12:03

Tak to vypadá na semifinále. Stroj vyrobenej - 20W, díly vesměs TW + značková řídící deska. Pracovní plocha 150x150mm + rotační osa, to celé bez PC. Cena 4550USD = cca 101tisíc korun. Kompletní doprava letadlem, doprava před barák + veškeré celní formality 21tisíc korun (použil jsem samozřejmě osvědčenou spediční firmu).
Jak jsem již psal, po půlročním hledání na netu jsem oslovil i firmu Jinan Acctek a celé "namlouvání" jsem zakončil koupí mašinky od nich.
Předchozí laser co2, 60W, 600x400mm plocha Ruida systém jsem pořídil i s dopravou za cca 85 tisíc. Začátky byly vcelku bolestivé, neb jsem měl laťku hodně vysoko, ale hlavně předchozí laser měl řízení od Leetra. Těch pár mechanickejch problémů jsem vyřešil rychle a po pár týdnech jsem "dal" i ten software. Od té doby jede mašina opravdu hodně a bez sebemenšího problému.
Doufám, že i nová mašina pojede stejně. I za podmínky vyšší ceny (+500USD) jsem si naporoučel značkové TW komponenty a tak jsem docela zvědavej. Zítra by si měl strojek převzít dopravce a v pátek příští týdem by měl být milášek už doma. :-)
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

6. 9. 2017, 12:09

Tak a mám druhé vánoce. Včera FN20ka a dneska laser. Docela překvápko, kvalita bedny i samotného balení je zase o kus dál a docela o velkej. Letecká doprava má taky své výhody, na bedně není jedinej kopanec, škrábanec či jiné poškození. Tedy krom našich celníků. Řemeslné provedení je docela dobré, tedy docela dost dobré. Vypadá to, že v dohledné době bude mít spousta výrobců problémy. Šikmáci už umí používat i kvalitní komponenty (včetně dokladů o koupi a odkazů na výrobce). Jinak přišlo přesně to co mělo přijít vč. manuálů a po mé kritice v minulém roce přidávají i videomanuály. Docela dobrý. Zatím pár fotek z příjezdu.
IMG_1515.JPG
IMG_1515.JPG (28.16 KiB) Zobrazeno 9675 x
IMG_1513.JPG
IMG_1513.JPG (23.55 KiB) Zobrazeno 9675 x
IMG_1509.JPG
IMG_1509.JPG (15.78 KiB) Zobrazeno 9675 x
IMG_1507.JPG
IMG_1507.JPG (22.94 KiB) Zobrazeno 9675 x
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 9. 2017, 1:13

lubbez píše:Šikmáci už umí ...
Takže jsi spokojený?
Zařízení vypadá dobře a je za dobrou cenu? A je i dobře zabalené a jsou k němu správné papíry?
Tak proč prosím používáš pro výrobce dehonestující označení "šikmáci"? :?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2017, 1:33

Jo jo ,nebejt šikmookejch tak není ani tohle forum, protože by hobbýk stavbu jakýhokoliv CNC finančně neunesl :wink: třeba systém za dejme tomu 800 000 od Hajdošů by těžko někdo koupil a značkové lineáry + šrouby by taky nebyla žádná prdel ,o laserech ani nemluvě.Vlastně by jsme zřejmě používali 486 kdyby šikmooký nemastili PC jak Baťa cvičky.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
nazdarek1980
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 10. 2013, 10:56

6. 9. 2017, 1:45

Prosím dejte pak nějakí info z provozu, o nějaký 2OW fiber značící laser bych měl taky zájem.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

6. 9. 2017, 2:59

Název "šikmáci" nepovažuji za dehonestující. :-) Ano, nebýt jich špatně by se pracovalo a vyrábělo. A jak jsem psal, opravdu se snaží. Běžná reakce na mail s dotazem cca hodina dvě. Pokud píšu když je u nich noc, reagují hned ráno. Za mě spokojenost. Finální cena vč. cla je 126070 korun bez DPH (jsem plátce), když to porovnám s nabídkami dalších firem tak jsem na tom výborně, protože to má otočnou osu, TW diodu a Německé galvo. Na diodě jsem mohl ušetřit 350 USD a na galvu dalších 120 USD. A abych nezapoměl, doprava letadlem + vyclení + odvoz do dílny 16300 korun vč. nového poplatku za elektromagnetickou kompatibilitu 96 USD. Suma sumárum 140 litrů, to se dá.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2017, 3:04

Naproti tomu objednavka veci od narexu, v dobe koupe udajne skladem, objednavka byla potvrzena. Jiz druhy tyden se nic nedeje a bez reakce i na moje maily.
Nekdy si rikam, zlaty cinani. Skromny, pracovity, neskutecnej stupen optimalizace vyrobnich nakladu. Kdyz si das pozor co objednavas tak i spokojenost co za ty prachy dostanes.
Mame se co ucit.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Merlin_cze
Příspěvky: 52
Registrován: 11. 10. 2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 6:59

Vypadá to perfektně... můj zatím na parníku opustil Singapur a míří k Indii....ještě cca měsíc...
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 9. 2017, 10:09

Tak první čmoudík (nebudu říkat špona) je za námi. Ano i fiber laser čoudí. Ještě že mám vedle Cóčko a vzduchotechniku s filtrem. Bude to jenom o kusu flexibilní hadice. Demontáž proběhla v pohodě, stolek jsem udělal z hliníkových úhelníků z nedokončeného CO2 laseru akorát jsem musel v OBI koupit materiál na poličky. Trochu zádrhel s instalací, ono se nic neinstaluje, ale po spuštění je potřeba nainstalovat ovladač na řídící desku laseru a to se mi fakt nedařilo. Nakonec jsem z netu stáhnul ovladač jiný, ten zafungoval a vše začalo fungovat. Oblíbil jsem si nobooky Dell, takové ty staré 620, 630 jsou naprosto perfektní. Používám na každé zařízení samostatný, všechny mám propojené v síti, která má zablokovaný internet a na všech mám XP. Má to výhodu, že se mi po dílně necourá 5 monitorů a počítačových beden a vždy si zapnu jen ten, se kterým budu pracovat. Samozřejmě používám kabely a ne wi-fi. Tak pozitivní informace jsou za mnou a teď to další. Řídící program je docela složitý a určitě není intuitivní. Tady to bude asi trochu hoňka. Při prvním testu jsem sice nějaký "výkon" ze stroje dostal, ale s tím co je na trubce se to nedá srovnat ani náhodou. Když si vzpomenu na anabázi s cóčkem, tak mám sevřené půlky. Aź to rozchodím, tak to bude opravdu jiná liga. 0,5mm vysoké písmo to dává naprosto s přehledem, akorát já si na to musím vzít lupu. Rychlost paprsku přes 5 metrů! za sekundu. Velikost vnitřního rámečku je 45mm, další dva jsou o 1mm dál a ten poslední o 0,5mm. Průměr bodu je cca 0,1mm.
laser2.jpg
laser1.jpg
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 9. 2017, 4:35

Tak po cca 7 hodinách práce, ladění, googlení ... První seriozní smradík. Čistej hliník nějak nefunguje, slitiny OK, elox opět OK a dokonce i ten chemickej, na kterej CO2 trubka nefungovala tak je naprosto parádní. Železo a chrom opět docela pohoda a nerez taky. Umí to krásně sundat barvu a je to neuvěřitelně přesné. Pro ukázku předchozí obrázek z plexi jsem máznul i do chromované krabičky na navštívenky. Písmo 0,5 mm je hůř čitelné, protože jedu na výkon 50 proc. a ten už je moc velkej. Všechno jsou to "řezané" vektory a hloubka poškození kovu je tak 0,2mm. Oproti CO2 laseru alespoň 10x vyšší přesnost. Stejně jako hliník nefunguje ani dřevo.
laser3.jpg
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 9. 2017, 2:12

Druhý smradík.
Tak teď už můžu říci, konečně plně funkční strojek. Obsluha zatím na úrovni cvičené opičky, ale chce to jenom čas. První vážný problém byl, že laser gravíroval jen občas a podle vlastní nálady. Samozřejmě vše ostatní fungovalo na sto procent. Google a internet cudně mlčí. Tedy jsem otevřel bednu, jestli se tam neuvolnil nějaký konektor, :-( neuvolnil. Ovšem technické provedení už má opravdu dobrou úroveň. Tedy opět internet a zase nic. Akorát jsem stáhnul ještě další tři manuály a několik verzí SW a v jednom byla poznámka, "new dongle". A ejhle, že by ovladač? Ano, instalací starší verze ovladače se probudila i laserová dioda. :-)
Teď už snad relevantní info. Hliník a slitiny, s barvou nebo eloxem vše funguje. Nerez je perfektní a železo excelentní. Různé stupnice, měřítka a jiné značení, vč loga bude prostě bomba, protože to nádherně kreslí detaily. Písmo 1mm je perfekltně čitelné. Kameny a černé sklo ano, čiré sklo ne. Před časem jsem potřeboval gravírovat nápis na achát, CO2 laserem to nešlo (štípaly se kousky na hraně nápisu) vláknovým perfektně. Papír to gravíruje !!!aniž by tmavnul, lze tedy udělat unikátní nápis. Dřevo negravíruje, při maximálním výkonu chytne, papír také. Plasty co jsem zkoušel tak všechny, razítková guma je horší, ale tam jsem neměl moc trpělivost a budu ještě ladit. Měď tedy moc ne, ale i tady je povrch nesmazatelnej.
Samozřejmě filosofie programu je opět úplně jiná, spousta nových nastavení a tak mě teď čeká naučit se s rotační osou a gravírovat obrázky. V každém případě to není tak univerzální jako CO2 laser a i docela drahé, na druhou stranu výsledky jsou naprosto precizní, ale už to je spíš profi záležitost než hračka pro hobíka.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“