Pomoc s koupí laseru

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Jelca
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 7. 2012, 2:18

8. 7. 2012, 2:36

Ahoj,
chci se zeptat jaký stroj mi doporučíte na gravírování a řezání dřeva tloušťka 1 cm až 1,2 cm , většinou lipové dřevo.
Měl jsem možnost zkusit Epilog Mini 35W, na gravírování by se to ještě dalo, ale nepřeřízne to větší tloušťku jak 4mm.

Existuje nějaká jinačí alternativa než epilog a ne čína?
Díky
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

8. 7. 2012, 7:20

Tak problém asi nebude v značke, ale vo výkone laseru.
Ak by ten Epilog mal trubicu s výkonom 60 a viac W, asi by šli rezať aj také hrúbky ako potrebuješ.
Výrobcov je viac, stačí trochu hľadať. Lasery robia aj taliani, aj nemci a tuším som už videl aj z Bulharska.
Aký pracovný rozmer je požadovaný a aký je budget? Od toho sa dá možno odraziť.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Jelca
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 7. 2012, 2:18

9. 7. 2012, 10:20

No pracovní plocha min. 450mm x 300mm, no a rozpočet čím míň tím líp.
Na Epilogu bylo super že jsem mohl pracovat přes CorelDraw, takže kdyby byl nějaký stroj co umí dělat přes Corel a byl by levnější než Epilog Helix 75W, tak by to bylo super.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5090
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 7. 2012, 11:05

Myslím že s 60W to neřízneš, podle mě by to nevzala ani100W a pokud ano tak kvalita řezu nebude nic moc. Zkusil bych spíč domluvit se s někým kdo takto výkoný laser má aby jsi to nejprve zkusil. Další věc je že v této velikosti se dovávají lasery s malou trubicí a tak by bylo vhodnější spíše vlastní stavba.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Jelca
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 7. 2012, 2:18

9. 7. 2012, 7:46

To bych určitě vyzkoušel a o vlastní stavbě jsem taky přemýšlel, ale nejsem vůbec v tomto oboru zručný. Takže kdyby někdo o někom takovém věděl, tak bych se nebránil klidně i této varianty.
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 1:00

Ahoj,

nedavno jsem resil podobny problem ... chtel jsem stroj a zacit hned pracovat ... proto jsem cinu zavrhnul .... takze jsem sel do mainstreamu.. mam 60w spirit ls od GCC aktualne podle mereni ma trubice 83w . Zkousel jsem s tim rezat 25mm stavebni prkno jen abych vedel ... vyrezal jsem do nej krasny ctverecky, ale bylo to silene opalene a pekelne pomale (rychlost 0,1 nebo 0,2%) takze komercne nepouzitelne.... pokud by se pouzilo na chlazeni CO2 bylo by to asi mene cerne, ale to neresi problem s rychlosti rezu ... 8mm preklizku rezu bez problemu (rychlost kolem 1,5 %), ale 12 mm jsem nezkousel nemam ... klicova je u rezani dreva rychlost a chlazeni .... cim vetsi vykon mas tim rychleji muzes rezat a tim padem to mas neme opalene ... pokud chces komercne rezat 12mm koukal bych se podle meho nazoru po vykonu kolem 100w a vic ... poptaval jsem ruzne znacky epilog, gravograph, trotec a GCC vyslo nejrozumeji. Poptaval jsem i cinu ... dokonce jsem dostal i kladne reference ... cena pod 200 000 bez dph za obrovskej sroj ve 100w tusim ... , ale mel jsem strach do ni bez zkusenosti jit .... Tvuj problem je ze mas pozadavek na malou pracovni plochu, ale pritom chces relativne velky vykon (male stroje (levnejsi) maj vetsinou max vykon do 60w vyjimecne do 80w podle toho co jsem videl) .... navic jsi nenapsal kolik na to mas aspon priblizne... a kolik toho budes rezat ... kdybych byl v tve kuzi nechal bych si u nekoho narezat material co budes pouzivat a vyzvedel bych co maji za stroj nebo bych se obratil na prodejce a nechal bych si to ukazat .... kdyz jsem poptaval stroj skoro vsude to bylo ochota sama .... pokud vladnes anglictinou pisnul bych na nektere zahranicni forum ....

hodne stesti ve vyberu ....
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“