Samsung PL2500sy fanuc (postprocesor, manual giude)

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
AllowedCry
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 10. 2014, 3:05

25. 10. 2014, 3:13

Nazdárek kolegové.

Na firmu byl pořízený nový stroj "Samsung PL2500sy" se systémem fanuc.

Problém je následovný, postprocesor, který se používá v edgecam není zrovna pro tento konkrétní typ vhodný (nesedí Mka, některé Gčka taktéž).

Proto se snažím najít nějaké řešení, programování stroje zatím řeším přímo na panelu v manual guide, ale není to příliš efektivní (pro mě). Proto se ptám, zdali neexistuje nějaký postprocesor pro tento konkrétní stroj, popřípadě desktopová verze manual guide.

Jedná se hlavně o to, aby nebylo nutné nechat stroj programovat externě, což přináší spousty nevýhod, především při odladění, kdy je dobré, když je programátor na blízku, aby nebylo potřeba studovat celé pixle funkcí atp.

Nějaké řešení?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2014, 3:44

sezen si nebo uprav nejaky hotovy postprocesor do edgecamu
co v tom hledas za vedu?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
AllowedCry
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 10. 2014, 3:05

25. 10. 2014, 3:56

Já nic, pracuji jako seřizovač, ale kvůli neschopnosti našeho programátora, ztrácím čas s programováním a on není schopný nic pořádně udělat a vymlouvá se na postprocesor, že ho neobjednali a neustále opakuje, že ho upravuje, ale to co z něj vždy vyplivne, je těžký šrot, takže je furt rychlejší ho udělat rovnou v manual guide.

Proto pokud existuje manual guide na desktop, tak bych byl za něj rád a pokud by nebyl ani drahý, tak bych si ho pro vlastní potřebu i koupil. Nejsem placený, jako programátor, ale myslím, že v tomto případě bych si mohl dohodnout podmínky, při kterých bych byl zaplacený za oboje.

Jasně, můžu říct, že je to problém programátora, který to má na starosti, ale to mi práci neudělá.
Nevím
Příspěvky: 5
Registrován: 6. 5. 2014, 11:08

5. 12. 2014, 6:35

Pokud je to aktuální pro odpověd, tak následovně - manual guide do pc se dal sehnat před 6ti lety v CZ MOOS Trading s.r.o. v Lipníku n.Bečvou. Jsou to prodejci cnc strojů. Tenkrát jsem od nich kupoval stroj a nabízeli mi tento program jako rozšíření pro tu moji mašinu. Měli verzi pro pc a nebo pro cnc já si dokoupil verzi do cnc a stálo mě to 30 000Kč. Do pc byla stejná cena.
Na jednoduché věci je supr ale složitější 3D tvary neumí, za ty peníze bych ho do pc nechtěl pokud ho mám v mašině - práce stejná jen stráta času s přenosem dat. Jak výše popsali do CAM náhrát postprocesor je nejlepší volba. Jinak v Lipníku Vám můžou podat více informací.
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“