systém Haas

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

7. 10. 2015, 9:28

Zdravím všechny na fóru a má na vás prosbu.
Vlastním obráběcí centrum Mikron VCE 500, které pracuje na systému Haas.
Bohužel systém ve stroji je kompletně vymazán a bliká po zapnutí stroje jen kurzor v levém horním rohu monitoru.
Neví někdo postup instalace systému? Disketu se systémem mám, je na ní č. 9170.
Nic se nezmění, ani když stisknu jakoukoliv číslici či písmeno.
Bohužel stroj jsem koupil odpojen a prodejce se dušoval, že stroj běžel do poslední chvíle, opak byl pravdou.
Zjistil jsem posléze, že bylo manipulováno jak kartami počítače, tak i kartami pohonů v osách X,Y,Z.
Předem děkuji za nějakou radu nebo info ke stroji.

František Vyškov
Přílohy
DSCN3300.JPG
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 10. 2015, 7:38

a jak se k tomu tváří prodejce? ne že by to bylo k věci, s haasem neporadím, ale ty jsi to koupil jako mrtvolu bez jakékoliv podpory? a nebo jako funkční stroj za cenu funkčního? pak by se s tím měl ten prodejce po připojení nějak vypořádat.. alespoň já bych si to tak domluvil..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2015, 8:08

Překupníci strojů jsou ještě větší hajzlové než překupníci aut . :evil: Ještě jsem neviděl že by některej napsal stroj je ve špatném stavu nebo opotřebován.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

9. 10. 2015, 1:03

Co na to mám říct, prodejci u kterých jsem odhadoval blížící se 60desátku jsem nepředpokládal, že jsou také zkažení.
U stroje byla hlášená jediná porucha a to, že jsou hlučnější ložiska vřetene a že je bude potřeba vyměnit.
A smlouva byla napsaná tak, že na ně nemám.
Doufám že to nějak dám do chodu.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 10. 2015, 1:21

tak na ně uhoď, ozvi se, třeba je to jen nějaký omyl
pokud se na tebe vys... tak to řeš dál
za zavolání přece nic nedáš, ozvi se
Nebo už tě poslali do háje, řekli že na tebe ....?
Nebo se stydíš?
když nic jiného, tak budeš mít jasno a pohroz jim negativní publicitou
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2015, 1:35

tak nam rekni jmeno prekupnika, at vime, na koho si dat pozor, do vyskova neni daleko, ale podle tveho popisu jsi misto polomrveho systemu dostal uplne mrtvy, ja bych se mozna stavil na kafe, prida se nekdo? vic hlav, vic vi
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

9. 10. 2015, 6:50

Stroj jsem koupil p. Stránského ( http://www.truhlarske-stroje.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; )
toho oslovila firma Suchánek-Walrawen SWO touling s.r.o. Horká u Staré Paky.
Nevím jak byly mezi sebou domluveni, ale co vím je, že mistr té dílny je bratr Stránského.
Po zjištění závady jsem je kontaktoval, ale že to není možné a že stroj jel do poslední chvíle.
Když jsem tam byl osobně, tak s mistra vylezlo, že ze stroje vyndali karty pohonů a tři základové desky s PC.
a poslaly je do dceřiné společnosti v Holandsku asi, nevím přesně, že je chtěly. Poté je poslaly nazpět, že jim nepasují a tak je
namontoval elektrikář nazpět a dali stroj k prodeji. Já jsem poté zjistil, že je odpálená karta osy X + základová deska, do které je připojena.
Základovou desku u PC mám opravenou a na kartu pohonu stále čekám, protože jsem si ji odpálil sám znovu, ale to jsem už psal.
Když jsem tam byl osobně, tak si mě začali přehazovat jak horký brambor. Byl jsem rád, že jsem neudělal něco, čeho bych poté litoval
a jel jsem domů. Ve smlouvě je napsáno, že spuštění stroje a případné opravy s tím spojené si kupující zajistí sám na své náklady.
Tak nějak napsáno nemám ji momentálně u sebe. Samozřejmě že při podpisu já měl na mysli ložiska vřetene.
Kartu pohonu nebudu mít dřív jak za týden, klučina co ji dělá má dovču a nikdo ve firmě kde ji mám do toho nechce jít.
Tak čekám, novou ani nezjišťuji, protože by stála půlku toho, co jsem dal za stroj.
Stroj jsem si koupil k vedlejší pracovní činnosti a jsem normálně zaměstnán, tak si vysoké náklady na opravu ani nemohu dovolit.
Ale budu rád za každou radu či pomoc.
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

16. 8. 2016, 6:18

Zdravím,
Po delší době jsem tu zas, jelikož s opravou stroje zatím prohrávám.
Zjistili jsme, že stroj nenaběhne ani v základu v biosu. Omlouvám se možná za špatné formulování, ale těmto věcem moc nerozumím.
Potřeboval bych, jestli někdo nemáte nebo nevíte o někom, kdo by měl nahraný základní program s EPROM disku.
Abych ho mohl porovnat s tím, co jsem vytáhl ze svého jestli je tam chyba.
Eprom disk prázdný není, ale na monitoru to nenaběhne ani do základu.
Detaily jsem dal do přílohy.
Servis mi nabízí jen celou cpu desku no a to je ranec.
Vím že to není nic běžného, co by si někdo zálohoval, ale líná huba hol…………. .
Předem dík Fana.
20160107_204500-1.jpg
20160107_202954-1.jpg
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

16. 8. 2016, 6:40

Zdravím, tak jsem tu zas a neustále řeším můj problém.
Sehnal jsem druhou procesorovou kartu a stroj se konečně přihlásí,
na monitoru se objeví popis systému a vypíše to chyby, které jsou tam uložené, ale běží tam odpočet a asi po dvaceti sekundách se sám vypne. Mluvil jsem po telefonu s mechanikem a ten mi řekl, že karta tak jak se zobrazí je v pořádku i led kontrolky na ní samé svítí tak jak mají.
Ale zas mi nejde klávesnice, při každém stisknutí jakékoli by se měla podle něj časomíra posunout, ale nic se nestane a u kurzoru kde by se měli zapisovat data se nic neobjeví. Řekl mi, že mi nejde klávesnice a že mi po telefonu nedokáže poradit, jinak by stroj šel nastavit po telefonu pokud by fungovala klávesnice, chyby jsou tam s předešlého stroje. Neřešil někdo prosím podobný problém poruchy klávesnice.
Klávesnice jako taková je v pořádku testoval jsem ji přes měřák na konci 24 pin konektoru.
Díky za nějakou radu František
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

16. 8. 2016, 6:44

mohl bych poskytnout tel. na supr servisaka haas, ale takovej kockopes nevim nevim teda.
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

16. 8. 2016, 7:01

Díky to by bylo fajn, karta je typově stejná, systém je o rok novější a to prý nevadí naopak by to prý nemuselo nefungovalo. Karta vyšla s USA na 1000 dolarů oproti nabídce od Teximp Praha, ti chtěly výměnným způsobem 96000kč. Stroj je tak zvaná garážovka 96tis. si nemohu momentálně dovolit tak jsem volil cestu levnější i když riskantnější
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

16. 8. 2016, 7:09

no me ta karta odesla ale projevovalo se to tim, ze nefungoval osa Y porad to padalo do alarmu. kartu sem vymenil a je to ok. vypada to presne takhle: http://www.cncblog.cz/frezovani/zaklado ... -haas-vfss" onclick="window.open(this.href);return false;
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

16. 8. 2016, 7:26

No ty máš jednu kartu na které je vše dohromady, já mám procesorovou nad ní je video a poslední je motorová k ní jsou teprve připojeny osy . Stroj je r.v.1997
Procesorovou kartu jsem kupoval na doporučení od Teximp ti mi řekly, že tím začnou podle popisu závady před tím. Tak jsem si ji raději sehnal sám.
Přílohy
PLATE CPU.jpg
video floppy.jpg
20160107_202643.jpg
fana-f1
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 11. 2012, 10:07
Bydliště: Vyškov

23. 8. 2016, 4:11

SKBIF.jpg
Video pcb.jpg
Zdravím, ví prosím někdo, jestli je to dobře zapojené
Video karta je s klávesnicí propojená kabelem č700
Ale do svorkovnice keyboard na video kartě, nemám co zapojit, což je ta černá vpravo uprostřed a klávesnice pořád nejde.
Díky za případné info. Fana
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“