DATRON 9

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
kamil11111
Příspěvky: 38
Registrován: 5. 3. 2017, 4:22

16. 3. 2017, 5:49

JJ a toto je moja možnosť, žiadny CAM použiť nemožem, preto hladam tutorial ako zacat programovat tadialto, v podstate to staci kedze ziadne zlozite tvary nerobime, ide len o jednoduchu pracu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2017, 5:50

a jake tvary teda delate?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

16. 3. 2017, 8:13

.. tak řekni chlapovi, co na tom dělá, ať ti ukáže přímé zadávání do mašiny, je to jednoduché, nebo si na flešku stáhni jeden "program" a doma v textovém editoru edituj, je to běžný G-kód, dle některé ze standardních norem, to poznáš podle stylu zápisu a jednotlivé příkazy jsou všude na google a můžeš si zkusi něco napsat, není to zase taková hrůza ... tady třeba http://homel.vsb.cz/~moz017/G-code/" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

17. 3. 2017, 6:40

Pepa z depa píše:.. tak řekni chlapovi, co na tom dělá, ať ti ukáže přímé zadávání do mašiny, je to jednoduché,.........
Ještě doplním, určitě to není stroj bez podpory, takže obsluha má daný manuál, nepředpokládám že by tomu bylo jinak.
kamil11111
Příspěvky: 38
Registrován: 5. 3. 2017, 4:22

17. 3. 2017, 8:38

jj ved ja manual mam aj viem ze to zvladnem, ale opakujem znova hladam tutorial (nieco ako prvý "Hello world"), ono chlap co na tom robi to nikdy neprogramoval, nevie to, ja tam mam ist programovat ako prvy, nieje tam inak cisty G-kod, ma to iny system, uz to lúskam takže možno dokedy niekoho zoženiem tak sa to aj naučím, v pondelok idem k mašine rovno písať zatial som doma nieco rozlustil, iba by mi proste pomohol niekto kto sa v tom vyzna ale bohuzial nieje to moc rozsireny system tak zatial som na nikoho nenarazil
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 3. 2017, 7:08

Jestli je tam g kod tak je to stejne jako vsude jiinde
Paklize to ma v g kodu nejake odchylky ver ze kazdy stroj je ma
I dva stroje se stejnym oznacenim ale treba rok od sebe vyrobene maji nejake odchylky v gckach ktere souvisi s plc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

20. 3. 2017, 7:23

kamil11111 píše:jj ved ja manual mam aj viem ze to zvladnem, ale opakujem znova hladam tutorial (nieco ako prvý "Hello world"), ono chlap co na tom robi to nikdy neprogramoval, nevie to, ja tam mam ist programovat ako prvy, nieje tam inak cisty G-kod, ma to iny system, uz to lúskam takže možno dokedy niekoho zoženiem tak sa to aj naučím, v pondelok idem k mašine rovno písať zatial som doma nieco rozlustil, iba by mi proste pomohol niekto kto sa v tom vyzna ale bohuzial nieje to moc rozsireny system tak zatial som na nikoho nenarazil
tak se ptej konkrétně, je to jenom tří osý systém bez nějakých drobných/velkých záludností, na to přijdeš.
Instantní kuchařku co pořád sháníš si musíš nechat napsat. V manuálu je stejně co potřebuješ i s podrobným vysvětlením a to dost podrobně.

Záludnosti: urazíš sondu protože si špatně napíšeš cyklus
přetížíš vřeteno, taky neodfrézuje to co klasika
urazíš nástroj atd.....stejně si tým projdeš jako všichni
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“