HEIDENHAIN iTNC 530

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

8. 8. 2009, 1:29

jcerki, děkuji za pomoc. Už ho vidím. Jak jednoduché, když to člověk umí. Musí to ale umět. Hardmesr.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
dabomb
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 10. 2009, 6:22

11. 10. 2009, 9:38

lidi máte někdo doma ten simulátor haidnu???Nebo jestli je to někde na netu ke stažení...Oficiální stránky haidnu jsou mimo provoz a nevím,kde by se ten prográmek dal ještě stáhnout..
Dík za info.
Lukáš
Natasa
Příspěvky: 10
Registrován: 10. 10. 2009, 6:19

11. 10. 2009, 11:03

Tu prirucku ako bolo spominane nas (mal by si mat) ku kaznemu stroju, hlavne novemu co predpokladam ze mas(530i). Lebo tento riadiacy system je pomerne novy. Z tych parametrov vycitas naozaj len pouzitie, tzn. naco sluzia. Ale algoritmus k tomu si musis vymisliet sam, zavisi len na tvojej zrucnosti, logickom mysleni a samozrejme zakladay matematiky ti mesmu chybat. Bez toho sa nepohnes. Parametre + matematika(goniometria)=uspech! O tom je cele to programovanie ako take.
A v akej vlastne oblasti frezujes ??? Ak to nieje tajne ?
dabomb
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 10. 2009, 6:22

11. 10. 2009, 1:21

Natasa píše:Tu prirucku ako bolo spominane nas (mal by si mat) ku kaznemu stroju, hlavne novemu co predpokladam ze mas(530i). Lebo tento riadiacy system je pomerne novy. Z tych parametrov vycitas naozaj len pouzitie, tzn. naco sluzia. Ale algoritmus k tomu si musis vymisliet sam, zavisi len na tvojej zrucnosti, logickom mysleni a samozrejme zakladay matematiky ti mesmu chybat. Bez toho sa nepohnes. Parametre + matematika(goniometria)=uspech! O tom je cele to programovanie ako take.
A v akej vlastne oblasti frezujes ??? Ak to nieje tajne ?
ne ja nejsem žádny profík.Já na CNC centrech v haidnu dělal 3roky a ted po cca půl roce mám kšeft jít na ty mašiny zpátky,tak jsem si chtěl pozkoušet si náke prográmky napsat doma)jak to ještě zvládám).A otestovat v simulaci.Tvoji otázku v jake oblasti frezuju moc nechápu....Takže jen umím jen to nejnutnější pro práci na centrech.A nejde mi o příručku,ale pár odkazu zpět tady se o demu simulatoru haidna píše,ale jejich stránky bohužel nefungujou,tak to nemám odkud stáhnout
Natasa
Příspěvky: 10
Registrován: 10. 10. 2009, 6:19

11. 10. 2009, 7:14

To o tej prirucke patrilo rudigerovy454, pytal sa na nejaku prirucku pre heid a Q-parametre.
A co sa tyka tej oblasti - su rozne, formarcina, kusova vyroba .... Ja pracujem fo formarcine, tak ma to trocha zaujima.
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2009, 2:12

Natasa píše:To o tej prirucke patrilo rudigerovy454, pytal sa na nejaku prirucku pre heid a Q-parametre.
A co sa tyka tej oblasti - su rozne, formarcina, kusova vyroba .... Ja pracujem fo formarcine, tak ma to trocha zaujima.
Caw , robis vo formarine ? ... ale predpokladam , ze tam mas väcsinou generovane PGM z nejakeho CAM-u. samozrejme , ze si ten kus musis pred tym pripravit , a na to pouzivas Q-cka ...ja robim zase PGM väcsinou pre kusovu vyrobu , preto sa mi zidu aj Q-cka , popripade FK-programovanie ... dajake radiusy a uhly na tvare , nedostatocne okotovany tvar , atd. ...
Natasa
Příspěvky: 10
Registrován: 10. 10. 2009, 6:19

12. 10. 2009, 6:12

V podstate mas pravdu. Vsetka frezarcina sa u nas robi v CAMe. Jedna sa totiz o zlozity pirestorovy tvar, ktory sa ani neda programovavt na konzole, uz len z pohladu vykresovej dokumentacie. Jednoducho, to co mas na vykrese, nieje zakotovane, lebo sa to ani zakotovat casto neda. V dnesnej dobe je uz samotna konstrukcia riesena modelovanim v nejakom CAD, takze je velmy tazko okotvat to, co by si pre programovanie priamo na stroji potreboval. Samozrejme hovorim o 3D mdeloch, nie o 2D konturach. Jednoducho povedane, v dnesnej dobe je maximalne ekonomicky nevyhodne riesit taketo veci rucnym programovanim, ked existuju nastroje ktore ti vedia pracu niekolko nasobne zefektivnit.
rudiger454
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 8. 2009, 2:11
Bydliště: poprad

17. 10. 2009, 6:44

nazdar,pracujem v nastrojarni..údržba oprava foriem-výroba nových foriem plast a hliník.3d PG my posielajú z Brazílie a niečo si robím sam
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2009, 7:47

rudiger454 píše:nazdar,pracujem v nastrojarni..údržba oprava foriem-výroba nových foriem plast a hliník.3d PG my posielajú z Brazílie a niečo si robím sam
kurna , az z Brazilie? :D ...
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2009, 8:12

Natasa píše:V podstate mas pravdu. Vsetka frezarcina sa u nas robi v CAMe. Jedna sa totiz o zlozity pirestorovy tvar, ktory sa ani neda programovavt na konzole, uz len z pohladu vykresovej dokumentacie. Jednoducho, to co mas na vykrese, nieje zakotovane, lebo sa to ani zakotovat casto neda. V dnesnej dobe je uz samotna konstrukcia riesena modelovanim v nejakom CAD, takze je velmy tazko okotvat to, co by si pre programovanie priamo na stroji potreboval. Samozrejme hovorim o 3D mdeloch, nie o 2D konturach. Jednoducho povedane, v dnesnej dobe je maximalne ekonomicky nevyhodne riesit taketo veci rucnym programovanim, ked existuju nastroje ktore ti vedia pracu niekolko nasobne zefektivnit.

jasne . ono , co ja viem , modelove tvary sa vyrabaju takym sposobom , ze sa proste z modulitu vytvaruje tvar v nejakej mierke, napr. karoserie auta , doladia sa , a potom sa to zosnima bud 3D-camerou ,alebo dacim podobnym a v PC ti viide "kraasny" model . a pokracujes dalej . rozdelujes to na mensie casti , dorobis tam upinanie , atd. . nieco take ako toto . konkretne toto je cast pripravku na blatnik TUAREGU . je to vyrobene na 5-osom stroji pomocou CATIA-e . rozmery to ma cca 500x250x80mm . pri autach sa robi len lava cast , pozdlz tvaru a druha sa iba zrkadli
Přílohy
29062009(003).jpg
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

20. 10. 2009, 6:50

Stránky Heidenhain jsou opět otevřené. zatím sem neměl čas hledat simulátory. Našel sem tam ale podporu programování různých systémů. Např. zde pro frézování:
http://www.heidenhain.de/cs_CZ/produkty ... frezovani/
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2009, 8:04

ja som si to presiel cele ... je to trosku inak rozmiestnene - myslim , ze dobre , a je tam vsetko ... helpy, simulatory , prenosovy SW (TNCremo) , atd. ...
riddle33
Příspěvky: 1
Registrován: 8. 11. 2009, 6:26

8. 11. 2009, 6:34

Ahojte, neviete mi niekto poradit, kde by som mohol zohnat simulator na heidena? Na ich stranke ho nemozem najst. Vdaka.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

8. 11. 2009, 7:01

riddle33 píše:Ahojte, neviete mi niekto poradit, kde by som mohol zohnat simulator na heidena? Na ich stranke ho nemozem najst. Vdaka.
Musis vic hledat :D

http://www.heidenhain.de/filebase/

RADEK
Přílohy
Snímek obrazovky.png
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
chos
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 11. 2009, 3:46

18. 11. 2009, 3:48

Zdravím.
Mám prozbičku: potřeboval bych stahnout ITNC 530 a nějak se mi nedaří. Odkaz na stránkách heidenhain.cz je nefunkční. Chtěl bych proto poprosit kohokoliv kdo by mi pomohl to nějak sehnat . Děkuju

Josef pollak
Josefpollak@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“