Fanuc 10M - chyba OT111

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
motorovy
Příspěvky: 355
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

3. 11. 2011, 7:42

Caute,
mame starsiu masinu s Fanucom 10M. Sem tam nam pri zapnuti nam vyrazilo poistky ale masine to nikdy neublizilo. No naposledy po vypadku zacala masina hlasit chybu: OT111 - VOLTAGE EXCESS (DC LINK). Problem je v doske riadenia vretena, podla chyby je v DC casti zvysene napatie. Merali sme vstupne napatie(trojfaz 200V) a tam je 208V na fazu, co v tolerancii si myslim. Vykonovu cast menic vobec nezopne.
No a este ako prvu vec sme nasli malu 300mA poistku na doske odpalenu, ale po vymene je ta poistka ok a chyba pretrvava. Google moc neporadil zatial, nestretli ste sa s takymto problemom?
Cislo vrchnej dosky riadenia vretena je A16B-1100-0080/06D.
Dik za kazdu radu.
PBr
Příspěvky: 943
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2011, 7:55

Takisto by som doplnil otazku ako jeden z tych zainteresovanych....existuje nejaka realna moznost ziskania schemy k tomu menicu?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 11. 2011, 8:24

vzhledem k tomu že mám taky takovej Fanuc a věnoval jsem hodně času hledáním na netu tak moje postřehy jsou že na tenhle starej systém neexistuje nic v elektronické formě vše je v papírech, dá se najít občas na nějaých cizích forech oskenovaná část manuálu ale že bych viděl od něčeho kompletní schema to ani náhodou, prostě s Fanucem a dokumentací bych řekl hodně velká bída.. zkus kontaktovat nějakého Fanuc servisáka který bude ochoten.. já se setkal s takovým že mě řekl ať to zahodím a koupím od nich novej fanuc :D..
můj závěr byl vyhodit fanuc a přejít na něco jiného.. co je to přesně za desku co potřebuješ třeba ji mám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
PBr
Příspěvky: 943
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2011, 9:48

je to presne toto:
http://www.dnc-electronics.co.uk/fanuc- ... o_unit.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Nevyzera to byt na velku zavadu, kazdopadne bez toho je cely stroj v tahu. Urcite najsuper by na to hodit EMC, ale na to zatial nemam gule a hlavne cas a ani dostatocne znalosti EMC. Kebyze ale nieco zahori, tak uz nebude ina moznost. Servisaka ziadneho nepoznam, ale uz som pocul z viacerych miest, ze moc ochoty teda nemaju - asi to bude nejaka firemna politika alebo co.....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 11. 2011, 11:56

no tak to je jediná "bedna" kterou plánuju od fanucu nechat :D mám 7,5kw vřeteno a tohle ho řídí, v první fázi to chci rozchodit a nechat to tam až v druhé fázi pokud by se nedařilo bych chtěl shánět někde nějakej servodriver pro takhle velký vřetenový servo.. k tomuhle jsem nějakou dokumentaci sehnal, zapojení tam sice není ale je toho tam celkem dost.. až budu doma tak to sem dám (nevím tedy jestli uplně přesnou řadu, ale typově si myslím že mám to samé..)
nicméně pokud by ti shořely servodrivery tak ty vyhodím určitě s tím se nijak rozumně komunikovat nedá..

já jdu právě do emc rovnou neboť prostě s info co je k Fanucu dostupné a vzhledem ke stáří cca 20let se prostě toho bojím že se jednou něco vys.. a obnova bude stát větší balík než to co nasypu do EMC rovnou.. a hlavně jedna závada jeden balík peněz, druhá závada další balík peněz a pořád bych byl beránek kterej platí za neznalost systému, pokud to vše předělám rovnou budu aspoň vědět kde co hledat a neskončím na tom že primitivní chybu třeba zablokovanej koncák kdy u fanucu zahlásí chybu xxx budu řešit se servisákem za X tisíc.. jen proto že nebudu vědět co ta chyba znamená..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
PBr
Příspěvky: 943
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2011, 12:09

Ja mam serva jednosmerne, ty striedave, takze nebude to sediet nijak :)
Kazdopadne diki vopred za akekolvek info, mozno s tym nejak pohneme.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2011, 2:23

S nejvetsi pravdepodobnosti ti odesla nektera vetev v IGBT mustku vystupu toho driveru. Promer na vystupnich fazich . Staci ti k tomu meridlo na diody.

RADEK
motorovy píše:Caute,
mame starsiu masinu s Fanucom 10M. Sem tam nam pri zapnuti nam vyrazilo poistky ale masine to nikdy neublizilo. No naposledy po vypadku zacala masina hlasit chybu: OT111 - VOLTAGE EXCESS (DC LINK). Problem je v doske riadenia vretena, podla chyby je v DC casti zvysene napatie. Merali sme vstupne napatie(trojfaz 200V) a tam je 208V na fazu, co v tolerancii si myslim. Vykonovu cast menic vobec nezopne.
No a este ako prvu vec sme nasli malu 300mA poistku na doske odpalenu, ale po vymene je ta poistka ok a chyba pretrvava. Google moc neporadil zatial, nestretli ste sa s takymto problemom?
Cislo vrchnej dosky riadenia vretena je A16B-1100-0080/06D.
Dik za kazdu radu.
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
motorovy
Příspěvky: 355
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

4. 11. 2011, 7:45

dnes premerame vykonovu cast toho driveru, hodim sem info co sme sa dozvedeli
PBr
Příspěvky: 943
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2011, 8:55

Takze chyba je fakt v igbt module, jedna baza prerazena. Ktovie preco - ci to suvisi s tou vyhorenou poistkou a hlavne ci si to neodnieslo aj daco ine...Novy modul 120eur.
Kazdopadne namontujem tam istic, nemienim riskovat take poruchy kvoli vypadnutej faze.....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2011, 9:00

to muze odejit starim
udajme to ma byt skoro vecne ale zjistilo se ze realita je jina

jako CD ty meli vydrzet tusim 10 let (paleny)
po dvou letech z toho neco precist je celkem o stesti
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2011, 8:37

Uplne bezna porucha, zadne stari [nejvic nedobre tomu dela razove pretizeni] . Kdyby byl dalsi problem , jsem schopny opravit i dodat nahradni dily.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
PBr
Příspěvky: 943
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2011, 8:51

A vedel by si mi tromfnut cenu toho modulu? Z UK to vychadza dokopy 140eur aj s postou. Presny typ napise kolega, je to tusim 60A/600V.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2011, 10:42

Udejte presne typ. Ale myslim ze urcite ne. Take se vyplati koupit si ty moduly hned vsechny 3 [kusove je to pak levnejsi]. A hned vymenit vsechny tri najednou. Je tak jistota ze dalsi nacaty neodhuci ihned po vymene. A teoreticky dva dobre vam zbudou do foroty. Ta cena je u te voltaze a amper pri jednom kusu + postovne upne bezna.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
motorovy
Příspěvky: 355
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

5. 11. 2011, 11:35

typ A50L-0001-0125#A (6 x 50 A, 600V, to su parametre jak na zvaracku :))

je to presne toto: http://www.cnc-shopping.co.uk/a50l-0001 ... 4732a42f6e" onclick="window.open(this.href);return false;

inde maju ceny len na vyziadanie a aj ebay moc neporadil, ponukaju to v usa za 100$ ale postovne chcu 90$
je tam odpalena vetva len na jednu fazu, zvysne dve su ok, ak som to cele spravne pochopil
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2011, 3:38

AAA tak to je male kotatko, ja vetsinou menim vetsi :D Tam uz je to rozdelene na 3x2 pary IGbt.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“