jak optimalizovat od/dělení materiálu

obrabeni na klasice
Odpovědět
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

1. 10. 2014, 6:32

například z desky duralu 10mm potřebuji opracovat a pak oddělit několik kusů.

pokud použiju frézu 2mm tak to budu šmidlat po troškách abych ji neulomil, než se prokoušu těmi 10mm
pokud použiju např. 20mm frézu, tak těch 10mm (pokud stroj dovolí) udělám najednou - ale zase bude velký odpad.

Kde je asi tak optimum ? to je, ne moc velký odpad ale ještě dostatečně "nelámavá" fréza dovolující rozumný počet průchodů. Jak to umíte Vy - zkušenější ?
Já zatím používám HSS 6mm (také ale proto, že to pasuje do tvaru dílu)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 10. 2014, 12:00

materiál většinou nestojí "nic" proti ceně vlastní práce a finálního výrobku .. takže nějaký odpad mě v podstatě nezajímá.. resp ne tak abych řešil jestli to vyřežu 2kou nebo 10kou.. spíš jde o minimální rádius na tom vyřezaném dílu.. ono pokud bys to dělal 2kou tak ve finále neušetříš vůbec nic a vyjde tě to dráž.. strojní čas a otupení frézy nevykompenzuje ten kousek materiálu navíc..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

30. 10. 2014, 2:58

Pochopil jsem to tak, že je potřeba jen odříznout již opracovaný díl. V 10mm 6kou na dva průchody by mohlo být OK .
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“