Tipy a triky

obrabeni na klasice
Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2015, 3:41

Tohle by nebylo úplně snadný ani na CNC. Nebylo by lepší místo těch vlepených štítků laserové gravírování?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2015, 3:43

vyvrtavaci hlavicku a pohrat si s geometrii noze
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

25. 6. 2015, 5:18

Co použít frézu ze zkosenými konci zubů +-45stupnů.
YonYcz
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 4. 2014, 7:52

25. 6. 2015, 7:38

prochaska píše:Tohle by nebylo úplně snadný ani na CNC. Nebylo by lepší místo těch vlepených štítků laserové gravírování?
No prave ty stitky maj byt s moznosti vymeny, jinak bych to vypalil rovnou do toho nerezu pri paleni..
Jan Danda píše:Co použít frézu ze zkosenými konci zubů +-45stupnů.
Jak tam pak dam ten stitek? Bo ze bych to pak udelal hlubsi? Pac kdyz bude mit zkoseni tak udela "lem" v ty drazce? Bo jak jsi to myslel?
filla píše:vyvrtavaci hlavicku a pohrat si s geometrii noze
Pod tim nevim co si mam predstavit :)

Jde o to ze to vlastne Ma byt co nejmin videt. Je to slozitej svarenec s 8mi text poli u tlacitek a navic ma mit cca IP68+- takze cim min der skrz tim lip proto jsem to chtel jen do kapsy..
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2015, 8:35

YonYcz píše:... navic ma mit cca IP68+ ...
Takže palubní deska do ponorky :-) Já to hned tušil :-)
Aleš Procháska
qwer
Příspěvky: 1301
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

25. 6. 2015, 9:37

Asi ti ten plech málinko dvihá a vibruje, a pozrel by som pod lupou ostrie frézy, príp to robiť s nástrojom s opačnou skrutkovicou- aby ten plech tlačilo nadol
016.JPG
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 6. 2015, 9:38

a proč to potom nesrazíš třeba 0,1x45st?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
YonYcz
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 4. 2014, 7:52

26. 6. 2015, 4:47

prochaska píše:
YonYcz píše:... navic ma mit cca IP68+ ...
Takže palubní deska do ponorky :-) Já to hned tušil :-)
Nejsi uplne daleko... :)
RaS píše:a proč to potom nesrazíš třeba 0,1x45st?
RaSi... Verim ze se tu najdou takovi mistri, co dokazou na 8-24 panelech po 8mi ovalech (64-196192 kapes) objet na rucne ovladanem stroji kazdy puloblouk (128 - 588384 puloblouku) o 0.1mm... Ja bych zvladl mozna jeden za den na 50ti zmetcich. Zacinam to vnimat tak, ze mozna bude lepsi se zeptat jestli nekdo s cnc by to zvladl?
EDIT: tyjo vo půl šestý už nikdy nebudu počítat, ani pro představu..
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

26. 6. 2015, 6:54

.. problém bude asi v malé hloubce drážky, že ti špony z čela frézy lezou do boku a ty je tam přisekneš a zůstanou tam vystavené naboku, dej to na cnc sjede ti to 2/3 průměrem (objede dokola se zanořením) a bude to OK ... snad :D ... nebo dej velký točky a malej posuv, jde na té fotce vidět, že to jediné +- fungovalo, samozřejmě ostrá fréza bez sebemíň odštíplého ostří (mrkni pod mikroskopem, nebo silnou lupou), ještě mě napadá to prvně projet třeba 9mm frézou a pak 10mm, ale to nebude u tebe asi technicky a hlavně časově možné, že?
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 6. 2015, 9:01

tak to se omouvám.. nějak jsem přehlédl tu poznámku o ručním stroji..ono i na tom ručním stroji musí být neskutečnej opruz najíždět těch 8kapes, produktivita musí být mizerná a cena tedy vysoká..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
YonYcz
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 4. 2014, 7:52

26. 6. 2015, 9:43

Pepa z depa píše:.. problém bude asi v malé hloubce drážky, že ti špony z čela frézy lezou do boku a ty je tam přisekneš a zůstanou tam vystavené naboku, dej to na cnc sjede ti to 2/3 průměrem (objede dokola se zanořením) a bude to OK ... snad :D ... nebo dej velký točky a malej posuv, jde na té fotce vidět, že to jediné +- fungovalo, samozřejmě ostrá fréza bez sebemíň odštíplého ostří (mrkni pod mikroskopem, nebo silnou lupou), ještě mě napadá to prvně projet třeba 9mm frézou a pak 10mm, ale to nebude u tebe asi technicky a hlavně časově možné, že?
zatím je to technicky i časově možné.. ještě nejsou ani vypálené plechy, proto to zkouším, projet to 9mm a pak 10mm múžu zkusit, ale nevím jestli to uplně vyřeší.. ale to brzy přijde (v příštím týdnu) a pak už se bude rychle vařit prototyp..bylo by asi dobrý to vyhudlat před svařením, kdyby se to posr.. tak vypálit jeden plech je menší zlo než vyhodit svařenec...
RaS píše:tak to se omouvám.. nějak jsem přehlédl tu poznámku o ručním stroji..ono i na tom ručním stroji musí být neskutečnej opruz najíždět těch 8kapes, produktivita musí být mizerná a cena tedy vysoká..
A já si myslel že se řadíš mezi ty mistry, co umí točit 2ma kolama zaráz a udělat pěkný oblouk R5 :D a ano RaSi.. není to prdel ani tak, 4 jsou naštěstí v řadě, což je celkem ok,ale 4 jsou v sloupci a to už je horší..výhoda je, že vlastně nemusí být každý panel na desetinu stejný.. nebudou vedle sebe a tohle voko nepozná, hlavně aby to bylo na oko pěkně v sloupci pod sebou a vycentrované na tlačítka (i to bude porod rukou..) ale chci taky aby to bylo co nejreprezentativnější co se týče přesnosti těch vsazených plíšků...

OK, na tohle nemám. Tak jinak, kdo je ochoten to zkusit? :) z brna a okolí, potřebuju teĎ vzorek, až se dodělá do finita tak pak 7-8 ks (podle toho jestli vzorek přežije IP nebo se bude předělávat) a pak dalších 8 a dalších 8 během roku.. (tady bych byl asi ochotnej udělat všech 24, vypálit, naohýbat a nechat vyfrézovat ty kapsy, aby se to dělalo vše na jedno upnutí nějakých "udělátek")
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 6. 2015, 9:49

když už jsem se k tomu vyjádřil tak bych ti to třeba i udělal.. ale stěhovat se k Brnu nebudu :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
YonYcz
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 4. 2014, 7:52

26. 6. 2015, 10:34

No to jsi na první prototyp dost z ruky... ale jestli se mi (klidně do SZ ať to tady neplácáme) neozve nikdo jiný, tak se snad nějak domluvíme? :)
Děpold
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 3. 2013, 8:36

17. 7. 2015, 7:18

Dělal bych to taky tou 9. Potom tou 10, ale novou, maximálně ostrou. To bych utopil v oleji, klidně nějakém friťáku. Je mastnější než průmyslové minerální řezné oleje. Přiměřeně bych snížil řeznou rychlost, aby se to nevypalovalo.Stejně se to bude muset nakonec nějak opatrně odjehlit.
Uživatelský avatar
Kiki Lopez
Příspěvky: 69
Registrován: 2. 3. 2010, 9:21
Bydliště: Bohumín

15. 10. 2015, 4:35

Další dotaz vznáším já. Jak a nebo čím správně nabrousit vrtáky. Jedu to od oka v ruce ale to je prasečina.
Nějaká zajímavý přípravek? A co ty pidi brusky vrtáků? Je to k něčemu?
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“