Schaublin:

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 7. 2015, 8:55

Vcera na Sbazaru: sada Schaublin klestin, nove nevybalene v krabicka 0.5-20mm, 39 kusu, prodavane za 500kc !! ne kus, ale vsechno. Pan rikal, ze byly prodane co klinul zverejneni inzeratu. V teto souvislosti me napada, muzou mit smeckari nejake roboty co jim slidi po netu a hledaji klicova slova ?? Nebo mozna proste jen u bedny sedi cele dny :-( Pokud mel stesti nekdo z fora, tak uprimne gratuluju !!!
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 9:29

S vysokou pravděpodobností ano.... už jsem nad tím přemýšlel nedávno, kdy byl na prodej vybavený MN80 na bazoši a volal jsem opravdu hodně rychle, nicméně pozdě. Ten stroj byl již druhý den na prodej znovu nafocený před skladem překupníkem a za čtyřnásobek ceny. Tenhle hlídací soft měli co vím překupníci s autama už před 10-15-ti lety, jistě není problém ho upravit na jiné slovní spojení.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

29. 7. 2015, 2:42

Takovi roboti jsou bezne dostupne a pouzivaji se v mnoha oborech, zdaleka ne jen auta a stroje. Kolega to pouzival uz v davnych dobach kdy zacala vychazet elektronicky Annonce kdyz v te dobe levne skupoval stare "popelnice" a vyhodne je rozstrilel na dily. Takze nebyl problem byt u majitele v dobe kdy teprve zacaly zvonit telefony ostatnich... a to je 10-15 let zpatky...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 4:02

elbarto píše:Vcera na Sbazaru: sada Schaublin klestin, nove nevybalene v krabicka 0.5-20mm, 39 kusu, prodavane za 500kc !! ne kus, ale vsechno. Pan rikal, ze byly prodane co klinul zverejneni inzeratu. V teto souvislosti me napada, muzou mit smeckari nejake roboty co jim slidi po netu a hledaji klicova slova ?? Nebo mozna proste jen u bedny sedi cele dny :-( Pokud mel stesti nekdo z fora, tak uprimne gratuluju !!!

Já to nebyl :D
Ale bral bych, ne že ne :wink: Ono to uvidíš, jestli to někdo koupil na práci pro svůj stroj a nebo na kšeft, když se to objeví časem k prodeji a je jedno jestli tady nebo venku, tak to je jasný. Lidí co by upotřebili wé dvacítky zas tolik není :wink:


Nerozumím větě "byly prodane co klinul zverejneni inzeratu" ve spojení s Sbazarem :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 7. 2015, 4:44

Chlapik rika, ze kliknul "hotovo" po napsani inzeratu a po par minutach volal chlapik, ze okamzite bere. Ptal jsem se kamose programatora, jaky je problem nastavit hlidaciho psa. Na internet globalni to problem pry neni programove, ale technicky velkym pozadovanym pocetnim vykonem serveru. Musel by prohledavat tisce domen v realnem case. Nastaveni na konkretni domeny Bazos ci Sbazar je pry dost trivialni pro zkuseneho programatora. Tady byla fotka velke bedny, ktera je plna oranzovo bilych krabicek se znackou. Jsme proste za smeckarema stale par kroku pozadu :-(
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2015, 5:42

na to je treba i pugin do firefoxu Check4Change
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

3. 8. 2015, 6:35

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=17778" onclick="window.open(this.href);return false; :?: :!:
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 8. 2015, 7:58

A jsou na svete zda se. 29 kusu stalo 500,- kus. Prodej za 400,- kus hmmm... az na to, ze to snad nikdo nekoupi ...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2015, 8:48

elbarto píše:.......... Pokud mel stesti nekdo z fora, tak uprimne gratuluju !!!
Tak jsi se dočkal a můžeš pogratulovat :D

komplet sada má 52ks, ovšem 0,25 a 0,5 velikosti jsou už pro fajnšmekry :wink:
Včera se vydražilo na ebay stejných 39 ks tak jak zde bylo prezentovaných v přepočtu za 8200kč + pošta 950 z izraele + nějaké výpalné, celkem by to vyšlo bratru na 10k jen pro představu, je to tam každou chvíli. NOS sady se "prodávají" o něco více.....
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 8. 2015, 9:18

Prodat to na ebay je obchod, jako kazdy jiny. Prodavat podobne vysmelene veci na foru mi prijde docela nemoral, ale kazdy to mame jinak ...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2015, 9:31

elbarto píše:Prodat to na ebay je obchod, jako kazdy jiny. Prodavat podobne vysmelene veci na foru mi prijde docela nemoral, ale kazdy to mame jinak ...
ale jo, s tím souhlasím, mám na to stejný názor jako ty, jen jsem naznačoval za kolik se to tak pohybuje pro představu
slovo prodávají jsem dal schválně v uvozovkách :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

4. 8. 2015, 8:54

elbarto píše:Prodat to na ebay je obchod, jako kazdy jiny. Prodavat podobne vysmelene veci na foru mi prijde docela nemoral, ale kazdy to mame jinak ...
Mě přijde, že batt navštěvuje toto fórum jen kvůli sekci prodej :roll: (takže fórum zřejmě bere za inzertní portál jako každý jiný).
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2015, 9:05

jo neni sam kdo si na tom zalozil byznys nasla by se jich tu cela rada
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

4. 8. 2015, 12:00

robokop píše:jo neni sam kdo si na tom zalozil byznys nasla by se jich tu cela rada
Např. na tomhle fóru http://foro.metalaficion.com/index.php/ ... 988.0.html" onclick="window.open(this.href);return false; mají pravidla prodeje, aby tyhle případy eliminovali, celkem tvrdší.
Jen vypíchnu podmínky:
- registrace člena starší než 4 měsíce
- minimální počet příspěvků 60
- žádost na Admina o povolení přispívat do vlákna prodej
(žádost musí obsahovat text, že žadatel četl pravidla a souhlasí s nimi a bude je dodržovat - pravidla mají 13 bodů). Admin např. kontroluje i typ 60 příspěvků - příspěvky typu hezký, držím palce atd. neuznává a vlákno těm, co chtějí počet příspěvků očividně splnit kvůli prodeji, žádost zamítne a vlákno pro ně zůstává uzamčeno.
- po kladném vyřízení žádosti přispívat do vlákna prodej, může mít prodejce měsíčně jen 3 příspěvky (dílčí inzeráty - není akceptováno v jednom inzerátu prodávat více věcí, respektive ano, ale jako celek za jednu cenu).

Následující je diskutabilní, zda je rozumné:
Dále tam ještě mají poznámku, kde apelují na slušnost s prosbou na zaslání sponzorského daru v rozumné výši z uskutečněných prodejů - není to myšleno jako desátky (ani není stanoveno % z ceny), ale vypadá to, jako by si na to sami uživatelé zvykli (nevím o jiné prosbě na sponzorskou podporu na provoz fóra - tak jako je to zde, kromě z prodeje).

PS. Pokud se objeví inzerát mimo vlákno prodej - Admin nekompromisně maže.

Jak mají udělaný pravidla na jiných fórech (practicalmachinist.com, bbs.homeshopmachinist.net, chaski.org/homemachinist) netuším.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2015, 1:29

jo to je pekne i by se mi to libilo
ale to uz je vpodstate na admina fora na plny uvazek
kdybych treba nekde delal admina site a nudil se u toho a k tomu se staral o forum budiz
ale ja litam po republice a delam cnccka

kdyby se nekdo prihlasil na pozici admina prodejni sekce muzem to rozjet

pak by bylo fajn resit i sede prodeje pomoci SZ kde se beztak smeli jeste daleko vic
nekteri prodejci tady maji sve agenty a ti kontaktuji potencionalni zajemce atd....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“