výběr dopravce z číny

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

25. 8. 2016, 8:46

Bud rad, ze to vubec doslo a doslo v poradku. Vcera mi vola soused a rika: pod schrankama se dva dny valely nejake veci. Druhy den mi to nedalo, tak se podivam na zbytky obalu a tam vidim tvoje jmeno. Kupoval jsem joystycky a odesilatel je nestastne dal do velke obalky. Pri pokusu dementa nacpat je do schranky roztrhnal obal a vysypal je na zem. Tak se dopravce (tusim CP) sebral a zmizel. Co dodat :-( ?
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

25. 8. 2016, 10:53

Martin1976 píše:Tak mám modul doma,sice se dopravce ani neobtěžoval dát vědět kdy to přiveze,ale hlavně že to přišlo.
Ještě bych měl dotaz ohledně toho celního sazebníku,stáhl jsem si něco co mě google našel,na začátku je napsaný Všeobecná pravidla pro interpretaci Harmonizovaného systému,tak nevím či je to ono.
Tam je to rozepsaný v tabulkách,je tam toho teda požehnaně.
Bude stačit když bych si to příště vyhledal sám v tabulce a nadiktoval dotyčnému pouze číslo pod kterým se to nachází,případně pod jakým názvem to má hledat?
Je tu nějaký KN kod a potom TARIC kod,tak třeba jsem našel _Univerzální motory na střídavý i stejnosměrný proud_KN dod: 8501 10 91 TARIC kod 00/80,celní sazba pro 3 země 0.
Co z toho teda použít a znamená to že se na zboží clo nevztahuje když je tam celní sazba pro 3 země 0?
https://www.celnisprava.cz/cz/clo/sazeb ... 754-15.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
ma to jen necelych 1000 stranek.... :D
Pro 8501 10 91 je tam clo 2.7%. KN kod je to s cim bude celni deklarant uspokojen.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 8. 2016, 11:23

S tím dohledání a nadiktováním čísla si nejsem jist, jestli je to dobrý nápad. Když to bude blbě tak sankce pak můžou jít za tebou. Když deklarantovi, co tě zastupuje, dáš popis zboží a on uvede špatné číslo, tak případné sankce půjdou za ním.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 8. 2016, 1:53

Možná u nás v Práglu je to nějak jinak a nebo jsem si toho nevšimnul. Kupuju na eBay hodně, sem tam něco uvízne na celnici ČP, tak tam zajdu, podle ceny zaplatím clo a dph a do půl hoďky odcházím. Minulej měsíc jsem objednával IGBTčko za nějakejch 90 doláčů a přišlo mi bez jakejchkoliv poplatků na obálce bylo napsáno elektronická součástka. No a teď mi přišel laser, to už byla bedna jako hrom, skoro 200 kilo. Číňan zaplatil dopravu lodí do přístavu Praha a já ten zbytek. Kompletní vyclení + EORI + JCD + doprava před barák cca 4tisíce a od avíza z Hamburku to před ten barák trvalo 8 dnů. Musel jsem platit nějaký přístavní poplatek, ale vím pro příště, že nechám tu firmu jednat s obchodníkem v číně a bude to ještě levnější.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 8. 2016, 4:40

aleshonsa píše:S tím dohledání a nadiktováním čísla si nejsem jist, jestli je to dobrý nápad. Když to bude blbě tak sankce pak můžou jít za tebou. Když deklarantovi, co tě zastupuje, dáš popis zboží a on uvede špatné číslo, tak případné sankce půjdou za ním.
Pokud to je blbě sankce jdou stejně za tebou to se neboj.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

25. 8. 2016, 8:21

lubbez píše:Možná u nás v Práglu je to nějak jinak a nebo jsem si toho nevšimnul. Kupuju na eBay hodně, sem tam něco uvízne na celnici ČP, tak tam zajdu, podle ceny zaplatím clo a dph a do půl hoďky odcházím...
Tak to u vás v Práglu je to nejspíš trochu jinak. Když to nám ostatním ČP zabaví, třeba zjevnou blbost za 5 dolarů (takže beze cla i DPH), navíc nadepsanou, že se to smí na celnici otevřít, tak za iks týdnů od zadržení dojde adresátovi tlustá obálka s papírovýma kopiema balíčku (a s půlkilem toneru z nezamaskovaného okolí obálky), nějaký manuál, jak s tím, smlouva, že mi to pošťáci smí vyclít, účet na cca 2 kila, možná ještě něco (zdá se mi, že plná moc, kterou musím uvěřeně [za další kačky a ještě někam musím jít] podepsat). Podle návodu vyplním lejstra, přiložím výpis z PayPal-u a eBay-e, zacáluju výpalné Poště (mám pocit, že to šlo aspoň poslat e-mailem a nemusel jsem se pinožit na úřadovnu a vystávat si tam další frontu), a zas pár týdnů čekám, až to laskavě zprocesují a doručí (podotýkám, v klidném období, ne před Vánoci). Aspoň tak nějak to před pár lety fungovalo, když mě tím vytočili naposled. Zboží se rázem vyplatilo :cry: :evil: Nemůžou to přece dělat na každé poště (nebo aspoň každé větší), to by přece lidem moc usnadnili. Papírování spousta, času v (_!_) stráveného vyřizováním jakbysmet, doprava trvala přes 1/4 roku, místo stovky to stálo třikrát tolik. Financi z toho měli prd.
Jo, a nebo se můžeme sebrat a přes celou republiku si to do Práglu zaject vyřídit.
Z toho by se jeden stal teroristou zaměřený na ČP (a na MF jako melouch).
H.
PS: Před mnoha lety, když to ještě v Ostravě směli clít, jsem měl dost problém vysvětlit chlapovi-poštovnímu celníkovi, že Linux Bible není náboženská literatura...
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 8. 2016, 9:05

Bud rád že tě zkásnou jen o dph a clo. Já když si objednám nějakou blbost za 40-100 usd tak sice neplatím dph ale za vyclení ( jako firma ) platím 700 a nedej bože aby v balíku bylo víc věcí s jiným celním zařazením ( položka za dalších 200). Kupoval jsem něco za 40 nebo 50 uds a vyclení bylo za dalších 700 a to se vyplatí. Ono dřív to šlo v pohodě si udělat celní papíry sám leta jsem to dělal. Pak to udělali elektronicky a už to byl problém. Ted mám pocit že si to člověk sám vyclít ani nemůže. I firmu co na celní poště clila Česká pošta vyštípala.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

26. 8. 2016, 9:57

lubos píše:...Ono dřív to šlo v pohodě si udělat celní papíry sám leta jsem to dělal. Pak to udělali elektronicky a už to byl problém. Ted mám pocit že si to člověk sám vyclít ani nemůže.
Muze. Vcera jsem tam byl. Papirove podani pri dovozu je stale platnou formou, i kdyz se to cas od casu setka s nelibou reakci urednika a prednaskou na tema pridelavani prace kdyz to neni na diskete. Taky bych byl radeji kdybysme si vzajemne nemuseli pridelavat praci a zbozi prislo rovnou :D
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“