Lineání vedení Hiwin - sleva

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

30. 9. 2013, 7:59

Prodám nové lineární vedení Hiwin řady HGW15.Kolejnice délky 620mm (2ks) + 4 přírubové vozíky. Cena za komplet 2900,-+poštovné.
Naposledy upravil(a) Vlada7 dne 17. 10. 2013, 6:12, celkem upraveno 6 x.
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

2. 10. 2013, 6:30

up
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

4. 10. 2013, 6:26

Trošku zlevněno
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

4. 10. 2013, 6:41

kde maš ten vykres ?
nic tu nevidim...
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

4. 10. 2013, 6:58

Omlouvám se, výkres přiložen.
spony
Příspěvky: 68
Registrován: 9. 10. 2012, 2:04
Bydliště: Lanškroun - kdesi ve východních čechách

4. 10. 2013, 7:46

to uložení rotačních matic je tvůj vlastní návrh neo si se někdee inspiroval?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 10. 2013, 8:35

proč z takového množství správných uložení ložisek jsi si vybral zrovna to špatné? když už takhle tak tam aspoň dodělej přesnou distanční trubku na stažení vnitřních kroužků ložisek.. takhle ty ložiska nikdy nedotáhneš tak jak maj bejt..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

4. 10. 2013, 9:48

Vím, že uložení se dá navrhnout více způsoby, ale z určitého důvodu, který tu nechci do podrobna popisovat jsem to udělal takto. Uložení je takto funkční
a v žádném případě ho někomu nevnucuji. Rád se ale nechám poučit. Těším se na podobné podrobné výkresy v řezu, aby se rozvynula diskuse.
To bychom to ale asi měli přesunout do jiné rubriky. Dělám druhou větší frézku, na které jsem chtěl rotační uložení použít, ale konstrukci jsem předělal
a už se mi nehodí.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 10. 2013, 9:54

omlouvám se, nevšiml jsem si že je to inzerce..
kosouhlý ložisko musí mít vždy fixované oba kroužky, takhle to sice taky nějak utáhneš nicméně buď to bude mít vůli a nebo ve většině případů to prostě přetáhneš.. chcešli to takhle dej tam ještě distanční trubku na vnitřní kroužky aby se opřeli o sebe, problém je ale ten že správnou velikost budeš takhle těžko měřit, proto se to takhle nedělá.. poloha těch dvou kroužků vůči sobě se pohybuje v řádech setin milimetru a to prostě pouhým natočením matice někam nikdy nedáš...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
spony
Příspěvky: 68
Registrován: 9. 10. 2012, 2:04
Bydliště: Lanškroun - kdesi ve východních čechách

5. 10. 2013, 8:16

RaS mě předběhl :-) přesně tohle mě u toho zarazilo. Takhle ta matice nebude nikdy fungovat. Ale to je do jiného topicu
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 10. 2013, 8:55

nejhorší na tom je že to takhle fungovat nějak i bude, to si totiž žádnej hobík nepřizná že to přetáhl a ložiska mu vydržej třeba jen 1000hodin a nebo taky míň.. většině stačí že se to točí a než se ty kuličky v ložisku rozsypou to chvilku potrvá..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
spony
Příspěvky: 68
Registrován: 9. 10. 2012, 2:04
Bydliště: Lanškroun - kdesi ve východních čechách

6. 10. 2013, 7:13

No jasný. Už jsem viděl ložisko, který někdo předepnul tak "dokonale", že se za provozu extrémně přehřívalo a po měsící se rozsypalo. Všechny elementy byly pěkně barevný :-) a klec se někam vypařila :-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22403
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2013, 8:31

zase bych to nevidel tak dramaticky
jak to driv delali nasi dedci, a bez brusek a presnych rozpirazich trubek...
a fungovalo jim to, a melo to zivotnost

proste se k tomu nesmi pristupovat jako hov....o
trosku s citem a kontrola je snadna
protocit treba vrtackou jestli to nebude topit
jinak povolit, najit optimum

to ze se dnes bezne kupuji parovana loziska ktera se dotahnou na sebe a je to spravne predepnute je vydobytek dnesni doby kdy je treba aby to byla schopna namontovat cvicena opice bez kouska citu na prvni pokus bez zadneho ladeni
ono to na seriovych vyrobnich linkach pri montazi proste jinak ani nejde

rozhodne to nijak nesnizuje hodnotu vyrobku a prodejeschopnost (i kdy to samozrejme slo vymyslet lip)
takze prosim o konec diskuze, jedna se o sekci prodej
klidne si na toto tema zalozte jiny vlakno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

7. 10. 2013, 11:03

Nebyl jsem tu dva dny a tak koukám, jak se rozhořela diskuse. Jsem pro založit nové vlákno, nicméně k návrhu.
Je důležité si uvědomit, jakým způsobem jsou ložiska osazena, zda k zády, nebo čely k sobě v mém případě návrhu
jsou tedy ložiska osazena správně. Poprosil bych, aby si každý dle libosti zalistoval ve strojnických tabulkách nebo
katalogu dodavatele, než začne kritizovat. Diskutabilní je způsob dotažení pro správné předepnutí a to se musí řešit i v jiných případech
uložení. Založím nové vlákno a budu rád, když se i ostatní podělí o své návrhy:).
Vlada7
Příspěvky: 38
Registrován: 8. 10. 2007, 7:01

11. 10. 2013, 6:04

up zlevněno
Odpovědět

Zpět na „Prodej“