Kde koupit v CR "pruzinu" na vedeni dratu ?

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2014, 8:07

Zkus použít pružinu pro ohýbání trubek, např.: https://www.google.cz/search?q=pru%C5%B ... 00&bih=766" onclick="window.open(this.href);return false;
martin-zurek
Příspěvky: 67
Registrován: 6. 10. 2008, 5:49

26. 11. 2014, 8:32

Noooooooo to vypada dobre :) Diky moc !!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

27. 11. 2014, 7:32

Na vedení materiálu se běžně používá teflonová trubička, Přijde mi to o dost lepší než něco kovového a stojí to "pár korun".
Ad "na to co z té tiskárny leze" "hliníková rolna" stačí a přesnost "na setiny metru". To jaksi souvisí právě s tím jak dobře to má člověk navržené.
1. I ocel se po čase vydře. Pokud to není jen nouzovka (na pár týdnů než bude něco lepšího,viz položka repstrap), rozhodně doporučuji minimálně broušené kruhové tyče a na ně lineární kuličkové ložisko.
2. 3D Tiskárna zvládne v pohodě jezdit v setinkách, sám mám výrobky kde je krásně vidět moaré vzniklé na kulové ploše, tím, jak CAM nahradil kruh úsečkami se setinkovími zoubky. Ale tohle platí při správné rychlosti, posuvu, teplotě plastu, tuhosti stroje atd. Pokud to "vohulím" naplno tak to sice vytisknu 4x rychleji ale přesnost tam nebude (na zíkladní plastové díly je to jedno, ty se očistí a vůle vymezi spojovací materiál)...
3. Taky si uvědomte, že významnou roli hraje tuhost celé soustavy, jakákoliv vůle navíc a jakýkoliv prvek co se časem opotřebuje a otlačí, případně se dokonce během tisku prohýbá výrazně zhoršuje nejen přesnost ale i kvalitu.
martin-zurek
Příspěvky: 67
Registrován: 6. 10. 2008, 5:49

28. 11. 2014, 2:42

Uz jsem to vyresil elegantne a za 0 kc :)
Mel jsem doma 1 takovou pruzinu tak jsem ji sproste natahl a mam z toho co potrebuju :) a je po srande :)
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“