Trhač - Shredder

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 5. 2014, 3:00

Zdravím, tak motor s převodovkou dorazil, zapojili jsme ho s kamarádem (sám bych nad 220V nezapojoval :D ) a jel cca 20sekund a kouř + smrad + jekot, tak jsme ho okamžitě odpojili :( , vím že jsou tady zkušení elektrikáři, tak se chci zeptat jestli jsme to zkun...li my, nebo je to na reklamaci? Přikládám foto, první zapojení není odfoceno, nejdřív jsme včetně klemování mosaznými pásky zapoji dle návodu 1. a pak když motor schladnul jsme zapojili 2. a to samé po 5 sekundách??? pls help
štítek
štítek
zapojení č. 2
zapojení č. 2
přiložený návod
přiložený návod
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

2. 5. 2014, 3:09

2 je správně, zapojení do hvězdy. Jestli ho zapojili podle 1 což je do trojúhelníka, tak musel vyhulit, páč v zapojení 3 x230V dostlal 3 x400V.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 5. 2014, 3:56

... aha díky, drahá zkušenost, tak kamarád je teda opravdovej "odborník" typ: "máte štěstí že jdu kolem" :D ... co teď s tím, převinout? kolik to asi stojí na tenhle 1,1kW motorek?
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 5. 2014, 4:58

No nevím. Aby motor po přetížení odešel tak nějak "vratně" po 20 sekudách běhu je zvláštní.
Skoro bych řekl, že by měl buď zdechnout hned při rozběhu (to bere největší proud, takže je velká šance upálení drátů ve vinutí), nebo by měl po rozběhu vydržet déle.
A zajímavé je, že se teď "nějak" stále roztočí. A navíc, že i při správném zapojení do hvězdy se roztočí, ale pak zdechne.

Teda ne, že by to vůbec nebylo možné. Mohl by tam být nějaký mezizávitový zkrat.
Ale to by se dalo celkem snadno změřit - stačí změřit odpor jednotlivých fází, jestli je u některé z nich výrazně menší, než u ostatních.
A pokud by některá byla, a chtělo se ti s tím hrat, tak bych udělal takový malý pokus - nechat to roztočit na všechny 3 fáze, a po rozjetí pak odpojit tu, která by měla zkrat (tj. která by měla výrazně menší odpor vinutí).
Naposledy upravil(a) Mex dne 2. 5. 2014, 5:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

2. 5. 2014, 5:02

Pepa z depa píše:... aha díky, drahá zkušenost, tak kamarád je teda opravdovej "odborník" typ: "máte štěstí že jdu kolem" :D ... co teď s tím, převinout? kolik to asi stojí na tenhle 1,1kW motorek?
připrav si tak 1500-2000 :(
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 5. 2014, 5:13

Mex píše:No nevím. Aby motor po přetížení odešel tak nějak "vratně" po 20 sekudách běhu je zvláštní.
Skoro bych řekl, že by měl buď zdechnout hned při rozběhu (to bere největší proud, takže je velká šance upálení drátů ve vinutí), nebo by měl po rozběhu vydržet déle.
A zajímavé je, že se teď "nějak" stále roztočí. A navíc, že i při správném zapojení do hvězdy se roztočí, ale pak zdechne.
Ten motor neodešel po přetížení ale kvůli přepětí , a ty dráty to opravdu jen tak nepřepálí , ale brutálně se zahřejou a pak se propálí izolace a mohla se pak přerušit jedna fáze , a neí ani zas takový problém aby se motor na ty dvě fáze zase roztočil , samozřejmě se bude hřát a nebude mít výkon , co si vybavit pod pojmem zdechne nevím , ale může mít ve vynutí tepelnou pojistku , běžně se do vinutí dávají a jsou vratné .
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

2. 5. 2014, 5:25

také nevím co si mám představit pod pojmem zdechne
tepelné snímače (bimetal nebo pozistor) jsou vyvedeny na samostatné svorky
každý 3f motor má být zapojen přes správně nastavenou tepelnou/proudovou ochranu
potom má šanci přežít přetížení
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 5. 2014, 5:33

No pojistka tam být může, ale pak moc nepojišťuje (něco jako moje pojistka u ČSOB pojišťovny ;-( ).
Jinak k tomu "nevím co si mám představit pod pojmem zdechne ". Autor puvodniho příspěvku to přece popsal poměrně barvitě: "kouř + smrad + jekot".
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

20. 9. 2014, 11:14

Zdravím, bylo moc jiných zakázek a otec s trhačem museli čekat :D motor je převinutý, za 1600Kč :? ale je ... to je hlavní :D
už dorazilo: 2x0,5m šestihran 36mm, ozubené kola, otec už nechal projet středy a vyštosovat drážky na pera, ložiskové domky - koupil jsem hotové, abych je nemusel dělat :D taky mi táta dovezl komplet elektriku i s reverzem ... ale ... jdeme řezat plech na "nožové kola" a nevím jestli je důležité, aby byly bočnice broušené? a jaká je vyzkoušená vůle? (vložky mínus nož. kola) jsem schopný si najít nerez plech v práci, třeba síly 10mm máme cca 7 tabulí +-0,2 mm ale hladký není, lehce jakoby otryskaný, jedná se o nějakých 45 kol právě :shock: někdo určitě ví .. Mad_BOXs jaké jste měli kola vy? díky
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

19. 4. 2015, 8:23

čau, podařilo se mi víkend urvat a nakreslil jsem hlavní myšlenku, co vy na to? Slabá místa?? (po poradě s dědem ozubené kola půjdou na stranu k náhonu):
.. a ty modré stěrky mi napálil jen 8mm silné, snad to nebude vadit, budou i na protilehlé straně, za nimi + nahoře dole přídržné desky, chtěl jsem aby bylo dovnitř vidět.:
Výstřižek.JPG
Výstřižek2.JPG
Výstřižek3.JPG
(to 3D je zespodu - zuby naopak :D)
(to 3D je zespodu - zuby naopak :D)
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

19. 4. 2015, 10:13

Nastrkej ty segmenty tak,aby nešli do záběru zubu naráz, ale postupně. I protihřídel takhle rozřadit. Eliminují se tím rázy a namáhání při činnosti.
Stejně to přes to budeš muset promlet min 2x. Tento drtič dělá dlouhé pásy, které se musí znovu předrtit, aby vzniknuly malé kousky. Je dobré k tomu mít snímání proudu a při překročení reverzovat.
Dál se zakrývá hřídel u bočnice k ložisku. Tam se materiál rád namotá a pak to dře, až to dokáže zapálit drcený materiál. Klidně omezit pár krajních segmentů. Stačí dát kus plechu, jako trychtýř. A řádně vysokou násypku, aby nedošlo k poranění končetin. Tahle bestie žere všechno a nepustí.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

20. 4. 2015, 5:28

.. díky, ty nože přijdou naskládat jinak a mám jich půlku vypálených o 30° pootočených, tak si se skládáním pak musím vyhrát, ohledně toho dření u kraje se přiznám, že za ten uzel ze kapku stydím, je mi jasný, že tudy (kolem těch žlutých vložek) se bude materiál dostávat i do ložisek, díky za tu radu ohledně vynechání kraje, nemáš nějakou fotku, kde je ten krajový zešikmený, nebo s tím krycím plechem, jen kdyby náhodou :D reverz bude zatím ruční (děda už přivezl zpět zapojený motor s el. skříňkou) a krytování a násypka bude na 100%, je mi jasný, že to veme ruku jak medvěd ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

20. 4. 2015, 6:13

Fotku nemám. Možná jsem to nešikovně napsal. Ty krajové segmenty zakrýt šikmým plechem už z násypky. Když se sype materiál, aby ho ten plech (skluz) nepustil ke kraji.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“