Koupit KX3 s pohonem Gravos?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

7. 12. 2016, 9:02

Zdravým.

Chcel by som poprosiť skúsenejších o radu nakoľko by som rád kúpil KX3 s pohonom Gravos od jedného člena fóra (som rozhodnutý na 90%). Voľba na tento stroj padla kvôli cene a aj kvôli priestorovým možnostiam. Bol by som rád keby sa niekto s kompetentných (najlepšie s vlastníkov) vyjadril čo tento stroj zvláda, aké sú s ním skúsenosti, čo mám pred kúpou skontrolovať a v akej cene sa dnes tieto stroje hýbu.

Vopred vďaka za info a prípadné rady.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2016, 9:21

frezoval jsem na tom vacky do historickeho motoru primo z kalenyho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

8. 12. 2016, 5:52

robokop píše:frezoval jsem na tom vacky do historickeho motoru primo z kalenyho
Viem že jednu dobu si tieto "stroje" dovážal mal by to byť jeden s nich, Vieš mi poradiť na čo si dať pozor a čo poriadne skontrolovat? Vopred dakujem.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2016, 5:55

nedavno jsem byl skolit novou obsluhu na jednom z nich co je par let ve firme v provozu
a nic spatneho jsem nenasel
tedy nevim o nicem co by se nejak kazilo

bylo hur konstruovane mazani Z.
chtelo to par uprav jinak to zbytecne vyblilo volne olej na srouby XY a na Z do kopce toho moc nedojelo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

9. 12. 2016, 7:48

robokop píše:nedavno jsem byl skolit novou obsluhu na jednom z nich co je par let ve firme v provozu
a nic spatneho jsem nenasel
tedy nevim o nicem co by se nejak kazilo

bylo hur konstruovane mazani Z.
chtelo to par uprav jinak to zbytecne vyblilo volne olej na srouby XY a na Z do kopce toho moc nedojelo
Po tel. rozhovore do toho idem pokiaľ mi to niekto nerozhovorí...

ďakujem "všetkým" za podnetné názory.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

9. 12. 2016, 8:26

My tedy v práci máme M3K 260 ku.
Slabiny: 1) mazání osy Z, 2) upadává plechový kryt motoru na ose Y (prostě se musí obtýden dotahovat šroubky),3) pokud máš interpolátor s nižší rychlostí a chceš řezat závity tak že využíváš interpolace 360-ti stěnu jako kružnice (strašně moc G1, místo G2 a G3), tak při frézování malých závitů do plastu, interpolátor nestíhá přenášet data a občas se zadrhává
Řešení: 1) nahoru na osu Z umístíš vývod měděných trubiček z ledničky a nahoru dáš zásobník s olejem a kulákem, nebo jehlákem, 2) jednou za dva týdny utáhneš, 3) pokud ti to vadí (drtivé většině provozovatelů vadit nebude, to jen bláznovi jako jsem já, který řeže G1/4 závity do teflonu) koupíš od Mirka Vostárka modernější interpolátor za cca 15000Kč i s daní.
Výhody: za ty peníze přesný stroj, s relativně velkým Z-kem, který je schopný obrábět ocel, naposled jsme přefrézovávali otvory do ozubených kol pro poloprovozní šroubový dopravník popílku s kapacitou 600 kg/hod.

Závěr: škoda že už je Mirek nedodává, protože bych o koupi jednoho domů vážně uvažoval (otázka prostoru v garáži/dílně protože už tam není k hnutí) :evil:
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“