malá dílna

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 9. 2017, 7:41

Potkal jsem kdysi fotku malé dílničky ve skříní a to včetně soustruhu a myslím si že asi tady a nemohu to dohledat. Nevzpomene si někdo za mne, bylo to fakt zde :| ?

Nebo máte něco takového doma a chtěli by jste se pochlubit?
Hledám inspiraci pro zařízení malé modelářsko-obráběčské hobby dílničky úplně z 0.
Rubrika na způsob jako tady by možná neuškodila a byla by inspirací i pro druhé a též protiváhou zdejšího vlákna kde se řešilo kdo má v dílně větší bynec :D
Uvažuji že by kromě pracovního stolu-pončíku byl základ v něčem obdobném:

Primárně to bylo vymyšlené jako šicí dílnička pod názvem Scrapbox, ale po úzpůsobení-zesílení konstrukce by to jako inspirace mohlo posloužit.
Další inspiraci je modulární systém od polské HobbyZone.
Znáte něco dalšího, či máte nějaké vychytávky doma?
Zbýňa
Příspěvky: 1923
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

5. 9. 2017, 8:12

Jestli se dobře pamatuju, tak taková fotka je v téhle knížce

https://www.megaknihy.cz/strojirenstvi/ ... dilnu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sice jí mám, ale nemůžu se teďka mrknout.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 9. 2017, 9:20

Díky Zbyňku, zkontrolováno a fotka je tam, na úplném konci a je to také dobrá inspirace. Třeba na tom pončíku pod soustruh má ještě i svěrák, takže zesílení te skřínky z videa bude muset být bytelné možná z nějaké kovové konstrukce a ty police jenom jako obložení :-)
Já obdobnou fotku ale potkal někde na netu v diskusích, tak proto jsem dedukoval že tady, třeba si nekdo ještě vzpomene.
EDIT
Ještě jsem si vzpoměl a to jsem si na 100% jist, že někdo ze "starých pardálů" tady, sem dával fotky malých, doma dělaných stroječku jak soustruhu tak frézky které byli dost vymakané, přizná se někdo? Bylo to z pozůstalosti z rodiny, nebo od známých tak nějak. Docela mne to teď zajíma jak velké to bylo, jak to bylo udělané a fotky třeba i detailů by se šikly...
EDIT:
Tak byl to sám nejvyšší a to ve vláknu s příznačným názvem "těžká inspirace" :D
Bodlo by více fotek z původního odkazu, který je již nefunkční, nebyla by možnost se k těm fotkám dostat Robokope?
Naposledy upravil(a) Grad dne 7. 9. 2017, 3:06, celkem upraveno 1 x.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

6. 9. 2017, 6:18

Tak hledám a vzpomínám ale zatím nic, kromě tohoto:
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

7. 9. 2017, 4:30

Do SZ jsem obdržel velice inspirující odkazy, ale pisatel je nechtěl zveřejnit sám, že to není dost proamerické..., s jeho příjměním to ale chápu, mohlo by se to brát skoro jako propagace či provokace v této divné době, promiň Petře :wink:
Já s tím ale problém nemám a dovolím si to zveřejnit i bez jeho souhlasu, ale objevitelská prává jsou jeho :D
"Bratři" z východu jak se to tady nedávno v jiném vláknu rozebíralo maji opravdu invenčná řešení, je tam toho hafo a tak pouze malá inspirační ochutnávka:
1.dílnička ve vstupní chodbě bytu, umístěná ve skříni, pán má několik videí i z její stavby a docela se mne líbí část s testem a jeho úvahou co hluk a sousedi

2.dílnička v části bytu možná i na balkoně, tvůrce musí mít opravdu, ale opravdu hóoodně tolerantní partnerku


Pokud se to líbilo a chcete od autora více videí, klikněte na liště videa v pravo dole na logo YouTube a pak v nově otevřeném okně na jméno autora, které je uvedené nad Publikováno+datum otevře se tak jeho publikační kanál.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 9. 2017, 7:11

Takhle ve statickém režimu to vypadá pěkně. Ale jak je to za chodu?
Když vrtám nebo soustružím, tak špony prostě občas odlítnou. Když něco trochu víc brousím, tak je brusný bordel všude kolem.
Když to má takhle všechno pohromadě, tak mu ty špony musí lítat mezi ten vercajk, a ve zbytku bytu taky asi bude slušný binec.
Když jsem dřív frézoval plasty, tak byla zasněžená celá dílna. To jsem pak musel vyřešit tím, že jsem frézce vyrobil psí boudu a frézuju v ní.
Nebo to vy umíte dělat tak, že je nepořádek jen přísně lokální?
Ale třeba pro elektronickou minidílnu to není špatné.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

7. 9. 2017, 8:58

tak načem zrovna nedělá tak přez to hodí deku, vysvačem může lecos odsávat a sousedi ho budou brát jako vysávacího maniaka což je lepší jak kutil ckterému cosi furt drnčí v bytě on totiž ten vysavač trochu zamaskuje hluk stroje...no ještě že takové věci nemusím řešit
ale oba strýcové když teda žili tak byli oba na bytě a měli to na tu dobu namáklé všecek vercajk v rohové lavici v úložném prostoru
malá bruska z čerpadla pračky ta se upínala svěrkou od ořezávátka atd tehdy jako kluk jsem to žral a bylo mě to asi inspirací
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“