TB6560 vs. prud motora

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

30. 6. 2010, 12:58

Ještě přidávám oddělovací desku. Třeba také někomu poslouží alespoň jako inspirace :) Deska by měla být funkční, ale pokud i přesto najdete chybu, tak se o ni podělte s ostatními.
Přílohy
Oddelovaci_deska.rar
(84.99 KiB) Staženo 720 x
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

2. 8. 2010, 11:52

Zdravím,
Gmane-na ten omezovač přepětí bych použil silnější trandík (kvůli SOA),jinak dobrá práce.Proč to píšu-mam doma přepětí,tj z trafa 24V mi leze 28,po usměrnění a filtraci 38V,což je moc.Tak sem udělal podobný omezovačna 34V s KD607.Při zkoušce to při 2A luplo a bylo po něm :D -A mě svitlo,že jsem zapoměl na bezpečnou pracovní oblast (SOA).Tak jsem použil KD502 a je po problému.jen se při 2A hřeje jak čert a ty 2A zatíží zdroj natolik,že klesne napětí na 34V-pokud se budete pídit po tom,proč to dělám tak složitě-krokáč zdroj zatíží a U klesne,když krokáč nepojede ,zatíží zdroj omezovač :D .Zdraví KV
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

3. 8. 2010, 11:33

Já jsem to navrhnul pro filtrování napěťových špiček, mělo to odstranit krátkodobé přepětí způsobené třeba brzděním motoru atd, není to stavěné na trvalé snižování napětí, proto se ti tam také nejspíš nevejde ani chladič :-) Ty jsi z toho udělal v podstatě stabilizátor napětí. Sice na tom při stojících motorech zbytečně protopíš 4W(2V*2A), ale na druhou stranu mají drivery při zatížení motorů k dispozici vyšší napětí, než kdyby se to napájelo standartně 34V, takže z nich můžeš vymáčknout vyšší otáčky :-)
Jinak počítej s tím, že se i TB6560 hřejou jako čert :D, takže to chce aktivně chladit, použil jsem hliníkové chladiče z PC zdrojů a všechny 4 drivery ofukuju dvěma 120mm větráčkama, napájené cca 16V a ve výsledku jsou chladiče téměř studený. Větráčky mají při tomhle napětí celkem dobrý tah. Pro představu, když jsem ho postavil na stůl a pustil 16V, tak se celkem svižně rozjel po stole :-D
Pokud se ti bude tranzistor hřát i přes aktivní chlazení, tak ho přidělej na chladič IO a spoje tam dotáhni kablíkem :)
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

3. 8. 2010, 2:58

GMAN píše:... při stojících motorech zbytečně protopíš 4W(2V*2A)
No myslím,že takle jednoduchý to nejni-na trandíku je 34V a ne 2V,páč to mám paralelně ke zdroji,takže jsem se vyhoup na skorem 80W :lol: No kdybych to trafo moh potunit,tak to udělám,jenže je nerozebírací.Taky mě štvou rozvoďáci-jsem první na jejich trafu a dopoledne mam 247V v zásuvce.Jinak chlazení už mam-2 stromečky z 200A ČKD usměrňovačů,bratru 2kila hliníku :D a k nim nějaký ventíky z kompu 8)
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

3. 8. 2010, 5:02

No jo, to máš pravdu :D Trafo rozebírat nemusíš, stačí když rozmotáš pár závitů sekundáru nebo to nejde? :)
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

3. 8. 2010, 9:37

Bohužel nejde-je to tráfko z ňáký tiskárny a má primár navrchu-prevíti japonský :lol: :x -naštěstí je jen na jednu osu ,takže žádnej silák-jen 3,5A.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
pavel1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 7. 2009, 1:48

25. 10. 2010, 1:16

Dobrý den, nemáte někdo opravdu odzkoušené zapojení TB6560AHQ i se snížením produ při stojícím motoru. Pokud možno i s jednostraným plošným spojem. Děkuji.
Vykukovaci
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 12. 2010, 9:26

18. 4. 2011, 11:21

GMANovu desku jsem zkusil přeroutovat. Požadavky - jednostranná deska, žádné SMD, jednoduchost pájení, víc druhů napájecích konektorů. Odstranil jsem omezování proudu a ochranu přepětí. Dřív, než to někde budu vyrábět, zkuste se, prosím, k tomu vyjádřit. Má smysl někde rozlévat zem? Jak je to se spojením obou zemí (signálové a výkonové) při napájení např. z PC zdroje?

http://www.mindstore.cz/tb6560_V_v1.zip
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8947
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 2. 2013, 5:09

GMAN píše:Tady je můj návrh, funguje už několik týdnů bez problému. Bohužel se mi nepovedlo nacpat všechno na jednu stranu, tak je to oboustranný.
Je to trochu popsané ve schématu, tak doufám,že to někomu pomůže.. Pokud tam najdete nějakou chybu, tak dejte vědět :)
Ahoj, měl bych takovou filosofickou otázku ohledně šetřícího obvodu (nevím, jestli budeš mít náladu se k tomuto tři roky starému tématu vracet, nicméně zkusím :)): první krok z šetřícího módu - proběhne již na 100% nebo ještě na 50%? :) Vím, že podobné usínání tu někoho slušně potrápilo (při cik-cak pohybu mu na jedné ose kumulativně narůstala chyba a bylo to právě proto, že první krok nebo kroky neprobíhaly na plnej výkon, takže neproběhly vůbec, téma jsem bohužel nedokázal dohledat), tak si říkám, jestli se toho bát nebo ne.

Díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 2. 2013, 8:46

to téma bylo jestli se nepletu
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15&t=3073" onclick="window.open(this.href);return false;
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8947
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 2. 2013, 10:17

Jo jasně, díky! Konkrétně tento post - jak vidno, i mistr Leadshine se občas utne :) A nebyl to pohyb cik-cak ale cuk-cuk :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“