diamond tool holder

Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2013, 8:35

garulus píše:...kedy môžeme čakať prvú sériu? :lol: :lol: :lol:
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

12. 11. 2013, 8:49

Do toho se musí pustit někdo, kdo má produktivní stroje, jako třeba Ingineer, ale ten dokud nevyrobí, tak neuvěří....Pro pořádné soustruhy to asi nebude, ale pro majitele malých soustruhů, by to byla veliká pomoc, protože 1mm špona (2mm na průměru), to už ubývá....a ne nějaké desetiny!
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2013, 9:04

Ahoj, čiže aby som si bol na jasnom: použil si tú jednoduchú konštrukciu, ako napr. tu??? Alebo niečo iné?
Obrázek
Obrázek

Ak to nie je tajomstvo, môžeš odfotiť aj druhú stranu? Zaujíma ma, ako máš riešené uchytenie radeka, resp. tú "prítlačnú" skrutku...
A tých 12° si kde zistil? Odmeral z obrázka?
Ďakujem, P.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2013, 9:09

garulus píše:
garulus píše:...kedy môžeme čakať prvú sériu? :lol: :lol: :lol:
Tak toto si snáď zbúchame aj sami :D
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

12. 11. 2013, 9:40

Když zadáš do Googla "diamond tool holder" vyskočí Ti několik stránek s tématem. Tuším, že to bylo z nějakého fóra... To radeko jsem nechal přesahovat drážku asi o 1 desetinu a normálně přichytil vratovým šroubem u kterého jsem stočil čtyřhran na minimum a pak jsem ho nalisoval a zpětně vylisoval, aby šel lehce vyklepnout a při utahování se neprotáčel. Jinak jsem nadšený a budu zkoušet další, snadněji vyrobitelné držáky. Ten, co jsem vyrobil, tak potřebuje ploché železo 25x15mm, pokud používáš nože 10x10mm. Jsou tam i jiné , které se dají z velké části vyřezat na pásovce a pak lehce dofrézovat...Také jsou tam ale fotky prasklých držáků. To znamená, že to chce kvalitnější matroš.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

12. 11. 2013, 10:12

Přesně. Taky jsem zahlídnul několik prasklotin na samodomo držácích nečastěji právě ten přítlačný šroub.
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2013, 10:45

Tak teda idem skúsiť vyrobiť, uvidíme...
Ináč, zatiaľ podľa príspevkov ohľadom toho, či je to blbosť alebo nie, v tomto vlákne je to nerozhodne, 2:2, tak dúfam, že te preklopím na víťazstvo :D
Ďakujem za poznámky od majiteľov/používateľov tohto noža, takisto dík aj za "teoretické" pripomienky, že prečo nie...
Mne sa to na začiatku zdalo ako celkom použiteľný držiak, hlavne na "mikro" robotu (mám radeco aj HSSCo10% v rozmere 2x2), tak by to bola škoda nevyužiť.
Ešte raz vďaka, P.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“