Konverze cnc na 3d tiskárnu + mach

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

4. 2. 2014, 9:34

drk222 s ledasčím by se dalo souhlasit, ale bod 2 se dá přece realizovat i jiným způsobem než na nativní 3D tiskárně, kde není problém hrnout materiál tryskou plným tlakem.

CNC má k dispozici většinou úplně jiný rozsah posuvů než máš na jakékoliv 3D tiskárně, kdyby jsi chtěl rukou tak rychle vytvářet model jako na 3D tiskárně, asi by jsi se nesetkal s úspěchem.

Kdežto na klasickém CNC by posuv mohl vyhovovat/odpovídat ručnímu tvarování modelu s tímto perem, ostatní jde přece konfigurovat posuvy ostatních os a je mnohem lepší pro program znát konstantní přísun materiálu, který vyhovuje bezproblémovému extrudování materiálu.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6953
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 2. 2014, 10:21

sidonie píše:drk222 s ledasčím by se dalo souhlasit, ale bod 2 se dá přece realizovat i jiným způsobem než na nativní 3D tiskárně, kde není problém hrnout materiál tryskou plným tlakem.

CNC má k dispozici většinou úplně jiný rozsah posuvů než máš na jakékoliv 3D tiskárně, kdyby jsi chtěl rukou tak rychle vytvářet model jako na 3D tiskárně, asi by jsi se nesetkal s úspěchem.

Kdežto na klasickém CNC by posuv mohl vyhovovat/odpovídat ručnímu tvarování modelu s tímto perem, ostatní jde přece konfigurovat posuvy ostatních os a je mnohem lepší pro program znát konstantní přísun materiálu, který vyhovuje bezproblémovému extrudování materiálu.
Tady vzniká problém s tím že ti třeba v rozích kde se zpomaluje vyteče moc materialu , to řízení rychlosti je hodně potřeba , bez toho je tisk v nějakém rozumném rozlišení nerealný
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

4. 2. 2014, 1:51

Mno já zase předpokládám už jen z konstrukce pera, že v těch rozích nebude vůbec potřeba zpomalovat, spíš budeš muset brzdit na lineárních drahách. :D

Berte to rozumně, rukou neuděláte rychlý pohyb a když tak ne přesně = posuv který zvládne jakékoliv CNC v jakémkoliv bodu dráhy.

To pero nebude na 100% plnohodnotná náhrada 3D tiskárny, ale mohla by znamenat cestu k seznamování se s danou problematikou 3D tisku těm, kteří mají CNC a nechtějí z nějakého důvodu stavět plnohodnotnou 3D tiskárnu.
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

5. 2. 2014, 9:28

sidonie:
"je mnohem lepší pro program znát konstantní přísun materiálu"
pro program možná, ale pro výslednou kvalitu tisku ani omylem... Navíc není pravda že ten posuv materiálu tryskou bude plynulý, materiál se chová v části svého objemu, jako guma a v části jako med, neboli budeš tam mít "fousy" a další artefakty na povrchu...

"CNC má k dispozici většinou úplně jiný rozsah posuvů než máš na jakékoliv 3D tiskárně"
no 3d tiskárna má obvykle tak 3-4x rychlejší posuvy než "modelářské" CNC, ale to zas jede neustále a i tak vytlačuje násobně (spíš řádověú vic materiálu než člověk rukou. A jak jsem říkal asi těžko někdo zvládne patlat tím ručním zařízením plast 10 hodin v kuse...

"Mno já zase předpokládám už jen z konstrukce pera, že v těch rozích nebude vůbec potřeba zpomalovat, spíš budeš muset brzdit na lineárních drahách."
Tohle jsem vůbec nepochopil, vždyť je naprosto šuma fuk kde budeš spomalovat, prostě na konci housenky, to může být na obvodu nebo v rohu výplně, nez spomalení ti tam vznikne "šev".

"to pero nebude na 100% plnohodnotná náhrada 3D tiskárny, ale mohla by znamenat cestu k seznamování se s danou problematikou 3D tisku"
Nějak mi uniká smysl takového seznamování, když za stejnou cenu mám plnohodnotnou hlavu....
blabol
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 1. 2010, 11:13

5. 2. 2014, 6:03

zdravim procitam vasi problematiku ohledne posuvu plastu do pera proc to neresite 4osou v machu stzaci krokac a bude vam to davat plast jak je potreba a da se i prisun pozastavit zpomalit a zrychlit dle potreby ohledne hlavy to si snad kazdej kutil udela hlavne pokud mas cnc udelal jsem 3varianty a 4je OK ted jeste par pokusu s posuvem dratu a vyzkousim prvni pokusy .mam to jen na overeni jestli to jde nebo ne .preji hodne uspechu v dalsim vyvoji.
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

6. 2. 2014, 2:34

Jo kutil to udělá, tak se to taky řeší normálně, ale pak už vůbec nepotřebuju kupovat za 100$ to "pero"...
blabol
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 1. 2010, 11:13

6. 2. 2014, 2:52

pokud si nekdo udela doma cnc tam mi pripada vyroba takoveto banalni veci jako malickost.pro me je 100$ dost na pokusy tak se snazim at to stoji ( 5Kc )
bohuzel mam malo casu takmi to jde pomalu ale vysledky foto urcite zverejnim preji mnoho uspechu
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“