oprava zaškrabání a srovnání lože s28 žebrák

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
bervaclav
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 1. 2011, 5:49
Bydliště: Dolní Beřkovice
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2014, 12:10

Dobrý den Mám soustruh tos žebrák a potřebuji na něm zarovnat a zaškrábat lože :(
alespoň pro support
nenajde se někdo kdo to umí a za rozumnou cenu mi to udělá přímo na stroji ?

mám možnost vetšího vzduchového škrabáku

Adresa Dolní Beřkovice 27701 okres Mělník
bervaclav@seznam.cz nebo sz
IMG_0691.jpg
IMG_0690.jpg
IMG_0689.jpg
IMG_0687.jpg
IMG_0688.jpg
IMG_0686.jpg
IMG_0685.jpg
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

6. 2. 2014, 3:17

*tohle je spíš zralé na vyndání lože a jeho celkové přebroušení
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2014, 4:21

Tohle bude opravdu zralé hodit na mašinu, tady půjde o desetiny mm materiálu co musí pryč.
Uživatelský avatar
bervaclav
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 1. 2011, 5:49
Bydliště: Dolní Beřkovice
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2014, 11:13

Njn je to dost zrychtovaný Mám tu bph 20 na ale na tom to asi nepůjde co ?
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

7. 2. 2014, 10:01

Daval som repasovat v Madarsku suport. vymena skrutiek a matic.
V cene bolo jemne zaskrabanie a vyladenie vedenia priecneho a maleho pozdlzneho suportu.
Samozrejme nove skrutky a matice.
Vybrusenie dosadacej plochy pre nozovu hlavu a vyroba noveho capu nozovej hlavy.
Cena 200e. Max spokojnost.

Robil to clovek ktory za sociku repasoval v Madarsku obrabacie stroje firmy TOS.

Dnes sa zivy kladenim sadrokartonu tato jeho minula cinnost ho uz vraj neuzivy na plny uvazok :roll: .
Momentalne fusuje u podnikatela /priekupnika/ ktory prekupuje vsetko ca sa tyka kovovyroby.

Na otazku k cene strojneho vybrusenia lozi napr sustruhu E2N bola cena 300e.
Rucne doladenie zaskrabanim a pod som sa nepytal tak neviem.
Uživatelský avatar
bervaclav
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 1. 2011, 5:49
Bydliště: Dolní Beřkovice
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2014, 1:20

Maďarsko mám ale trochu z ruky :-(
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

7. 2. 2014, 5:02

To je jasne , len pre predstavu co to stoji v Budapesti...
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

7. 2. 2014, 8:32

Existuje jákás takás možnost, kde při opatrné a pečlivé práci se dá hodně zlepšit:
Sundá se suport, odšroubuje se koník ze základny a místo něj se upevní natáčecí přípravek se suportem a fortunou. Opatrně se ručním pohybem za neustálého otírání hadrem odbrušuje přebytečný materiál. Spodní lišta suportu se obrousí na megnetce do roviny, aby se odstranilo opotřebení a potom se dobrousí na části pro upnutí na správnou vůli.Vzhledem k tomu, že lože v oblasti uložení koníka nebývá opotřebeno tak, jako od suportu, tak se dá dosáhnout celkem dobrých výsledků. Kolega si tímto způsobem opravil starý německý soustruh, kde bylo opotřebení v řádu mm. Pochopitelně to skončilo dopasováním škrabákem. Určitě to není, jako když se to přebrousí na hoblovce, ale bude to o hodně lepší, než před tím. Hodně práce, času, ale zase nejsou skoro žádné náklady. Důležité je často orovnávat kotouč diamantem.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
bervaclav
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 1. 2011, 5:49
Bydliště: Dolní Beřkovice
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2014, 12:51

A kde se dá takovéto něco sehnat jak se docílí obroušení začátku lože ( u převodovky ) kotočem se tam asi nedostanu že ?


Případně kdo by to srovnal když lože sundám a pak mi to celé došteloval ?
Hikol
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 4. 2015, 2:09

21. 8. 2015, 9:58

Ahoj chtěl bych se zeptat jak jsi dopadl. Řeším teď úplně stejný problém jako ty na své s28 a ty fotky co jsi tam dal jsou jako by jsi fotil moje lože. :(
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1877
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

21. 8. 2015, 1:14

Kdybys byl z Ústí nad Labem nebo do 50km tak bych pomohl zaškrabat "zadarmo" nebo za protislužbu v soustružení... pravítka, škrabáky, vodováhy a elektrický škrabák mám...
Svět je takový jaký myslíte
Hikol
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 4. 2015, 2:09

10. 1. 2016, 8:13

No děkuji za nabídku, ale zadarmo tolik práce? Jsem přes půl republiky. Začal jsem s tím sám. Sehnal jsem několik pravítek, vyrobil několik škrabáků, koupil barvu, řešil váleček na barvu, zkoušel několik způsobů a zatím mám zaškrabané dvě největší plochy lože a rovnou plochu pro koníka. Pak mám přefrézovaný celý suport včetně všech odlehčení. Zde bylo vydřeno 0,3mm, až dodělám zbylé 4 plochy lože napasuji škrabáním suport. Zatím na tom dělám cca 3 měsíce o volných chvílích cca 6h týdně.

Zde nějaká videa:
https://youtu.be/A5HwqvNkQt0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/TA87FNUVdDo" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/OQfIbhoXZSs" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/j-yp2HYpYYU" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/HdS4tyiQTa4" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/XsSt-TPYrOs" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/Ww1qKPYrvz0" onclick="window.open(this.href);return false;
koumes9
Příspěvky: 88
Registrován: 19. 2. 2015, 5:57

11. 1. 2016, 1:43

Chlapi, jak správně změřit, o kolik je lože suportu proježděné? Resp jak určit rozdíl počátek-konec? Napadlo mě, upnout indikátor na koníka, ale co když je lože koníka taky proježděné. Nezjistím nic.
TOS S32
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1877
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

11. 1. 2016, 2:11

koumes9 píše:Chlapi, jak správně změřit, o kolik je lože suportu proježděné? Resp jak určit rozdíl počátek-konec? Napadlo mě, upnout indikátor na koníka, ale co když je lože koníka taky proježděné. Nezjistím nic.
Ahoj,
postup renovace kluzných vodících ploch soustruhu je následující:
- nejprve se zajistí paralelnost vodících ploch suportu a souosost s vřetenem (osy všech vodicích ploch musí být souběžné ve všech směrech a zároveň s osou vřetene)
- měří se buď strojní vodováhou s dělením 0,02 max. 0,04mm/m položenou na úhlovém přípravku dle vodící plochy, nebo se jedna plocha zaškrabe a pak se k ní dorovná další plocha
- souosost vřetena nejlépe s páčkovýma hodinkama na měřící trn aspoň 300mm (v hoby domácí přesnosti postačí broušená tyč do dobře usazené a vystředěné univerzály)
- potom se zajistí paralelnost vodicích ploch koníka a souosost s vodícíma plochama suportu

K tvojí otázce - postupoval bych takto:
- pokud máš měřící trn do vřetene tak s páčkovýma hodinkama proti měřícímu trnu zjistíš propad u vřetene (pokud nemáš trn tak co nejsilnější broušenou tyč)
- pokud máš mostové pravítko tak ho srovnej do roviny s vedením suportu a měř rozdíly páčkovkama


Ale možná, že někdo navrhne lepší a jednodušší řešení.

Jaké máš vybavení? Co máš k dispozici?
Svět je takový jaký myslíte
koumes9
Příspěvky: 88
Registrován: 19. 2. 2015, 5:57

11. 1. 2016, 2:19

K dispozici stojánek, hodinky, hroty, broušená tyč. Zatím nemám v úmyslu nic generálkovat, jen bych si rád udělal obrázek o tom, jak na tom vlastně jsem. :)
TOS S32
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“