FreeCad

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Rossky
Příspěvky: 7
Registrován: 2. 3. 2013, 7:29

13. 1. 2014, 11:32

Ahoj,
pořidil jsem si 3D tiskarnu prusa i2. A s toho plyne že aby byla funkční tak potřebuju ovladat nějaký 3D CADprogram. A taky rozhoduje cena. Nepatřím k majetním lidem a tak sem se rozhodl pro FreeCad. Kreslení pro hobby je na ni perfektní jednoduché ovladaní jen i když je počeštěná dost toho je v angličtině a fóra i veškeré info je anglicky. A já neumim anglicky. Za pomocí překladačů se dá toho dost přeložit ale často sou to nesmyslné překlady. Dost funkcí a všeho co program umí, je my utajeno. A nechce se my používat několik pogramu CAD a od každého něco ovladat.
Kreslit sem sám vzladl za měsíc a booleovské funkce jsou ideální pro svoji jednoduchot. Ale když chci dělat něco složitějšího tak nevym jak na to.

Zavity,
ozubené převody,
promítnutí skici (text) na ovalnou plochu nebo kouly,

Potřebuju poradit jak to nakreslit. Idealní by byla video prezentace v češtině. Přiznám se diplom z MIT nemám. Ale děkuji za každou infornaci.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 1. 2014, 11:50

Ahoj

FreeCAD je na pořádnou práci nevhodný, je pořád na záčatku vývoje. Sposta funkcí je tam nevržena, ale nejsou hotové. Místo FreeCAdu se raději zaměř na 123D od Autodesku. Ten je taky zdarma, jen se musíš registrovat.
http://designspark.com/eng/page/mechanical
Rossky
Příspěvky: 7
Registrován: 2. 3. 2013, 7:29

17. 1. 2014, 1:49

Ano, je zatim ve výstavbě ale pro člověka který má doma jen reprap tiskarnu je dostačující. Běhá my po Linuxem (kubuntu) verze 0.14 beta a sem celkem spokojen, Co se tíče instalace tak je to pohoda. Najedu na centrum softweru kliknu a je to. A po nastavení se automaticky aktualizuje.
Zkoušel jsem 123D a zaregisroval jsem se a stale čekám na jejich registrační e-mail a stale nic. Počkam a uvidíme. Ale máš pravdu budu muset použít jiní CAD. Po poslední aktualizaci se my z Freecadu zmizely ikony ale problém bude u mě. Nemám nejnovější Notebook. A pokud budu chtít dělat něco složitějšího tak budu muset použit jiní CAD, sice sem se chtěl tomu vyhnout, ale na Freecad nezavrnu.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

26. 3. 2014, 6:24

Nemohl by někdo prosímpěkně poradit kde Freecad stáhnout?Zkoušel jsem už dva zdroje a nechce to jít.Díky
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

26. 3. 2014, 7:13

a tady jsi hledal?

http://www.ulozto.cz/hledej?q=FreeCad" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

26. 3. 2014, 7:19

Co takhle zdroj http://www.freecadweb.org" onclick="window.open(this.href);return false; ? :idea: :D
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

27. 3. 2014, 6:32

Z uložto mi to právě nešlo.To druhé vypadá betonově,hned po práci to zkusím.Díky
Odpovědět

Zpět na „CAD“