odsavanie laser

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
jakub199
Příspěvky: 68
Registrován: 22. 8. 2009, 9:31
Bydliště: Brez. p. Bradlom/ Spišská N. Ves

20. 5. 2014, 3:43

Ahojte, zakladam vlakno na taky "brainstorming", potrebujem gravirovat a rezat plaxi,balsu a podobne, jeden z dovodou volby prejst na laser bolo aj to ze je to tichsie ako frezka(ktoru som na podnet susedou musel takmer opustit-kedze na obed ked niesu doma niesom doma ani ja :-) ) no lenze teraz zasa bojujem s problemom co so spalinami, ako ich dosat a zbavit smradu, asi aj jedovatosti no a to vsetko este co najviac potichu :-) Je to vobec riesitelne ?

za kazdy napad budem vdacny a vopred dakujem
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 5. 2014, 3:49

spaliny pusť k sousedům a vrať se k frézce :D

pokud to budeš mít zakrytovaný a nějaký odtahový ventilátor a vzduchotechnický trubky někam ven tak musí být čistej vzduch..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2014, 7:36

Dej si za okno vysavač a do bytu natáhni hadici :)
Aleš Procháska
jakub199
Příspěvky: 68
Registrován: 22. 8. 2009, 9:31
Bydliště: Brez. p. Bradlom/ Spišská N. Ves

20. 5. 2014, 7:51

No to som si aj myslel ze by som dal do okna hadicu tak 100-150mm priemer a nejaky ventilator (mozno WC :D ) len ci ma s tim neposle do teplych krajin zasa sused z hora ked bude v lete vetrat, pripadne hasici ze hori :D preto som rozmyslal o nejakom filtry.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2014, 7:57

Když se to rozfouká ven, tak to není tak hrozné :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2127
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

20. 5. 2014, 8:42

jakub199 píše:No to som si aj myslel ze by som dal do okna hadicu tak 100-150mm priemer a nejaky ventilator (mozno WC :D ) len ci ma s tim neposle do teplych krajin zasa sused z hora ked bude v lete vetrat, pripadne hasici ze hori :D preto som rozmyslal o nejakom filtry.
U udíren používáme sprchování odcházejícího kouře vodou. Mohlo by to fungovat i na studený smrad
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2014, 8:55

u nekterych hyper modernich provozu se vyfukovy vzduch z ventilace haly prohani horakem aby se veskere letky v nem uplne dopalili
zadnej smrad jsem nikdy necitil
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 5. 2014, 10:02

Používám laser v přízemí bytového domu už třetí rok. Pokud použiješ nějaký obyč. ventilátor, nebudeš mít dostatečný tah a budou se špinit zrcátka a čočka. Další problém je smrad. I obyčejná balza smrdí jak tchoř, nedej bože plast. Takové ABS nebo extrudované plexi je hotový bojový plyn. Poslední, třetí verze mého odsávání je bedna 40x60 cm a vysoká taky 60cm. Má v sobě válcový ventilátor, dostatečně silný aby nasával vzuch z laseru přes prachový a pachový filr, který je ve zbytku bedny. Dno filtru je z kovové síťky proti mouchám, nad ní je cca 10 kilo aktivního granulovaného uhlí(granule 4 mm), na uhlí je taková ta netkaná černá látka jako poslední filtr prachu a nad tím 10 cenťáků vzduchotechnické bílé vaty. Vypadá to jako vatelín a je to tlusté cca 15mm. Těch tam mám 6 - 7 , jak kdy a to je vše. Uhlí vydrží cca rok, vata max dva měsíce. Když vidím v laseru i červený paprsek ukazovátka vím, že je potřeba vyměnit vata. Starou dám do vany tak na hoďku odmočit a do filtru dám jinou. Po odmočení napustím horkou vodu a přidám průmyslový saponát STAR .... Nechám působit tak dvacet minut jen to poplácávámpak zase máchat a nakonec nechat odkapat a uschnout bez zďímání. Mám tři sady a ty střídám. Vyprat obyčejným pracím prostředkem to nejde. Na vatě zůstane takovej jakoby šmír a ucpe se za týden. Vana taky nejde umejt :-) Samozřejmě můžeš koupit tu vatu novou, ale prodávají ji v balíku 50 m a je široká cca 1,5 m. Balík je větší než válenda.
jakub199
Příspěvky: 68
Registrován: 22. 8. 2009, 9:31
Bydliště: Brez. p. Bradlom/ Spišská N. Ves

30. 5. 2014, 8:03

Diky za popis,čo to prosimťa stálo a aký to robí hluk ?
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

30. 5. 2014, 10:45

nevím, jak to má lubbez hlučný, ale já před časem vylosoval ve sběrně zánovní turbínku s asynchroním motorem. Průměr to má cca 37cm, a když jsem to připojil na hadici, dokázalo to zabouchnout dveře.Hluk je jen od proudění vzduchu, asynchron není slyšet.
Dnes to mám na číňanskej hračce, jen nádoba s aktivním uhlím a 5cm kamené vlny, tak dokonalou bednu jak lubbez nemám, ale já nemusím řešit sousedy a ten rockwool jednou za čas hodím do sběrného dvora. Měním tak 3-4x do roka, ale je to hodně podle toho, co pálíš, to už se tu probíralo. Třeba ABS ti to dokáže pěkně zasrat, zrovna tak třeba guma na razítka.
Neperu to jak lubbez, balík mi stojí cca Kč 900,- a je toho 7m2, ale já mám jiný materiál.
p.s.
fotky jsou z mobila, tak nic moc :(
P5300001_1.JPG
P5300002_1.JPG
no a jak už se tu také řešilo, je jedno jak velký a výkoný laser máš. Ať je malý (40W), nebo velký (klidně i kilowatu), všechny smrdí stejně, ať pálíš, co pálíš.

A nejlepší je právě to ABS nebo plexisklo... to zasmradí dům přez troje dveře, ať odsáváš jak chceš a kam chceš :lol:
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 6. 2014, 8:43

Jak píše Hades, malá turbína s asynchroním motorem. Hluk minimální, pouze trochu rezonuje plastové hranaté vedení. Použil jsem plastovou hranatou vzduchotechniku z OBI. Uhlí stojí 20 kilo cca 3000kč.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“