Nepohne s osami

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

28. 12. 2015, 7:31

Thomeeque píše:
milou píše:Estop myslíš centralstop ? Ten tu nikde nemám . CHyba . I na tiskárny ho montuju .
Estop myslim Estop :) Pokud ho tam nemáš, tak u něj zruš to Enabled a měl by od toho bejt pokoj. Btw. já celkem vystačím s estopem na klávesnici (jen jsem si na tý klávese udělal centrofixkou velkej červenej puntik).
Zkouším zrušit . Zatrhnu to křížkem, dám použít pak ok . Pak reset-zezelená , TABem vyhodím ruční ovládání , ale motory se nehnou .
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

28. 12. 2015, 9:24

Ahoj , u některých sestav co nemají e-stopku a je to na smotstepru tak dávám emulated
jinak jsem si všiml že u jedné obrazovky máš ouput 1 bez přiřazeného pinu, jakým způsobem nebo jestli je třeba dávat enable
Pokud to jede na prostředí soustruh tak najdi rozdíly nebo pošli oba soubory s příponou XML zabal a je do raru a ja se ti na to mrknu
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

29. 12. 2015, 9:07

Je to divné . Když u Estop dá emulated , a anabled hodím křížek , dám uložit , tak to nejede , a když se k tomu nastavení vrátím , tak mám anabled odfajfklý zeleně . jako by to uložení nefungovalo . Včera už jsem byl na prášky , tak jsem přeinstaloval macha,a to byla asi chyba . Teď už nejede ani ten pro soustruh . :(
Nevím , jestli to jde , ale na tom pc , u frézky není internet . Je možné přes teamviewer udělat to nastavení na pc , ze kterého píšu , a pak to jen opsat ?
Ještě jinak . Bydlím v krnově . moravskoslezský kraj . Pomohl by někdo osobně ? Přivezu , odvezu .
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

31. 12. 2015, 4:37

Ahoj .
K mé spokojenosti vše funguje jak má Díky Pepovi Žháři .
Bylo nutné udělat :

Přeinstalovat macha Na nejnovější verzi .
Pak dlouhé hledání toho , co to máme vlastně za desku . a podle návodu na ni přiřadit piny .
Potom jsem musel cestou pokus omyl zjisti jak mám zapojené koncáky . Ale i to už je hotovo .
Nakonec kalibrace pojezdů - počet kroků na mm dráhy .

S tím ostatním už si bude hrát kolega . Já zůstanu u 3d-tiskáren . :D

Velký dík za pomoc, a trpělivost . Ony ty dotazy typu nejede to , apod . Plynou z čirého zoufalství těch , kterí k tomu čuchnou poprvé , a je to moc obsáhlé .
Kalibrace , seřízení , a nastavení drah je ok , protože to dělám denně , ale SW je porod .
Mějte se , a hodně zdaru po silvestru .
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“